Samsung 35E

@Vaperina_Kinga 22W-ig nyugodtan használhatnád te 8s azt az akkut, sőt, még picivel tovább is, mert ha a 70%-os biztonsági határt vesszük figyelembe, akkor az 5.6A. Ezt az értéket 25W teljesítmény körül ernéd el kb.

1 kedvelés

Mégsem felel meg, ahogy a 30Q sem felelt meg. :confused: 20 watt a plafon nálam, mégis letérdelnek ezek.

2 kedvelés

Kecskeméten, Nemcsak szerszám bolt

1 kedvelés

Annak nem lehet, hogy más oka volt? Pl nem eredeti akku? Megvannak még? :slightly_smiling_face:

Szerintem érdemes lenne megbízható forrásból származó akkukra lecserélni, vagy ha úgy van, akkor a boltban kicseréltetni másikra, ha még lehet.

Ahogy a @anon40018559 írta, a Sony VTC 5A vagy az LG HG2 alkukkal nem lösz mellé, ha a forrás megbízható.

2 kedvelés

Sajnos már rég egy elemgyűjtőbe tettem őket. A 30Q-t is szétdícsérték, az meg állandóan unbalanced lett kis idő használat után egy két akkus modban. És nem hinném, hogy a mod hibája volt, mert minden mást jól kezelt. Sőt, Tesla mod volt. Tehát több mint jó.

Szerintem egyszerűen van ami nem úgy sikerül ahogy azt a gyártó eltervezi. :slight_smile: Ezt a 35E akkut is sok helyen 8A-esnek írják, másutt meg 10A-esnek. Ha a gyártó adja a viszonteladónak a specifikációkat akkor ez egyáltalán, hogy fordulhat elő?

2 kedvelés

Én most vtc 6-ot rendeltem, majd meglátom mennyit bír az lg hez képest.

1 kedvelés

Azt szerintem attól a viszonteladótól kellene megkérdezni, aki a gyártóitól eltérőt rak ki. :slightly_smiling_face:

Rossz széria szerintem mindenhol van. :slightly_smiling_face: Mi is gyártottunk anno akku cellákat anno a Sanyoban dorogon, védő gáz alatt, és ott sem mindig ment a kukába az összes, ha levegő érte. Van ilyen máshol is szerintem.

3 kedvelés

Szerintem kb ugyanannyit fog bírni. Legalábbis mindkettő 3000 mAh-s.
Változást akkor vennél észre szerintem ha 2500 vagy 3500 mAh-s akkukat próbálnál mivel tudom, hogy te MTL-re használod így Pl. LG M36-nál.

3 kedvelés

Áhh, kék lg, ezt nem ismertem. :grin:

Igazából csak azért vettem 3 sonyt, mert kellett a free shipping kumulusvape-ről. :rofl:

Mondjuk van már 1-2 lg, aminek már lassan lóg a bele, azok mehetnek nyugdíjba majd.

Van amelyik már csak 2200 mAh-ig tölt fel, nem tudom meddig lehet még ezeket nyüstölni. :thinking:

1 kedvelés

Tátott szájjal és csőre töltött jegyzetfüzettel olvastam az érveket, ellenérveket az akksik tárgykörében.
De gyorsan rájöttem, a győztes csapaton nem változtass elv miatt továbbra is csak LG HG2 és Sony VTC5-VTC6 akksikat fogok használni kizárólag, ahogyan eddig is. :upside_down_face:
Aztán majd eccer beszélek Ohm elvtárssal is a törvénye ügyében… :wink: :grinning: :rofl:

11 kedvelés

Egyébként érdekes téma ez az akku hamisítás is, nem is értem, hogy ez hogy meg mi, de most azért ráparáztam, hogy vajon a sonyk, azok nem-e azért ilyen olcsók, mert…khmmm, na mind1. :grinning:

2 kedvelés

Asszem ezt itten hagyom. :slightly_smiling_face: (ebben van szó a hamis és eredeti akkukról is)

Meg ezt. :slightly_smiling_face:

És ezt. :slightly_smiling_face:

Csak mert témába vág. És talán néhány kérdésre választ adnak. :slightly_smiling_face:

5 kedvelés

Az valami mas hiba volt. Az az akksi a teszt alapjan 15A-t is bir folyamatosan, de 10A-t fixen. Es meg full 3.2V-re lefogyasztva 30W-on is csak 10A (2.8V-on ahol mar nem is el az akksi is csak 11A). Sony VTC6-al es LG HG2-vel van pariban, szal ott valami mas volt a gikszer.

4 kedvelés

Valojaban hasznalhatod, csak szamits ra h 2 max 3 honapon belul toltorol hasznalod a mod-ot - ha meg esetleg van valami halovany szufla az akksikban - :frowning:
A problema az, hogy ezek az akksik elvileg 8A-t tudnak (helyenkent 10A-t), de a tesztek alapjan ha hosszu tavra tervezel veluk akkor 5A a mukodesi tartomany. A modod valoszinuleg egy soros akkus, de ez csak tipp. Ha parhuzamos akksis akkor a kifogyott allapot kicsit jobb, de ugy sem lesz rozsas :wink:
Raadasul eleg magas teljesitmenyen “nyuzod” oket:
50W => feltoltve 4.2-ot adak le: 2x4.2V=8.4 => 50/8.4 = 5.95A-t huzol ki az akksikbol.
50W => lemerult 2.8V => 50/5.6 = 8.92A-t huzol ki az akksikbol

Azert baj mert nagyon hataron (max A leadashoz kozel) hasznalod oket.
Igen, elvileg maxnal jo vagy - ott sem - de ugye a feszultseg csokken ahogy fogy az akksi. Ha csak azt szamoljuk h felidonel 50%-on van akkor az ido 50%-ban 7.14A-t vagy tobbet huzol ki az aksikbol.
Hamar tonkre fognak menni. Ez kb olyan mint a max 140km/h-t biro geppel 130km/h-val tolod napi 2x100km-en autopalyan.
Nem joooooooooooo, eeeeeeerteeeeeem?!??! :slight_smile:

Sajnalom h ezt ajanlottak neked, aki adta vagy nem ertett hozza (ez meg a jobbik rossz) vagy leszarta (kozepes rossz) vagy le akar huzni minden 3 honapban (hagy ne irjam).

9 kedvelés

Nem bírtak 3 hetet. És akkoriban sokan panaszkodtak ugyanerre a 30Q-nál, hogy hiába annak amit írnak az egyik akku mélyzuhanásba kezd. Egy 1 akkus módban még elketyegnek, de párban borzasztó volt használni is. :confused:

4 kedvelés

Akkor viszont az a tippem h a ket akku terhelese nem volt egyenletes/azonos. Arra kivancsi vagyok most, hogy milyen akksikkal mukodik nem akksigyilkoskent a mod :slight_smile:

3 kedvelés

Barna LG, fekete Golisi. :slightly_smiling_face: A Golisi-n már látszik a teljesítményromlás, a barna LG még évek múltán is verhetetlen. :slightly_smiling_face: 13-15 wattokon.

6 kedvelés