Akkumlátor figyelmeztetés

Sziasztok!
Rendeltem egy Xtar pbs akkutöltő és powerbankot, mellé 2 db Samsung INR 18650 35E akkumlátort. Nem csak ec-hez rendeltem, hanem a telefonomhoz is (a powerbank funkció miatt + mivel akksi töltő, két legyet egy csapásra :slightly_smiling_face:). Mikor kibontottam az akkukat, rögtön szemet szúrt a “Fire hazard. Not for vape! Never install, carry, or handle!” felirat. Kérdésem az lenne, hogy ez egy komoly figyelmeztetés amit be kell tartani, vagy esetleg ti figyelmen kívül hagyjátok?
Mert akkor megoldom úgy, hogy csak a másik akkukat teszem a modba, ezek meg powerbankként funkcionálnak majd.
Pedig milyen menő lett volna, ha lemerül a mondban az akksi, csak megcserélem őket azt megyek tovább. :sunglasses::confused:

1 kedvelés

Ezt mostanában mindenre ráírják. Ne nagyon törődj vele :blush:
Mondjuk jó vacakot választottál. Mibe szeretnéd használni?

Szerk.
Ha nem mtl-re lesz, akkor azért egy picit elkezdhetsz izgulni.

5 kedvelés

Mtl/ szűk dl kazán/ építés. Mondjuk a meglévő akkuk sem egy erőgépek, de hajtják jól a ec-t.

Mindjárt számolok neked egyet, de ezeknek ~25-30W a vége.

Jó szívvel nem nagyon zavarnám 0.5Ω alá.
Az a bibi, hogy hiába mutatós a 3500mAh, ezeknek a kis nyüzügéknek 8A a max. folyamatos terhelhetőségük(13A a szakaszos) - viszont ha ebben a magasságban járatod, nem lesz hosszú életű

4 kedvelés

Beletettem az ec-be. 25 watton szoktam használni, 0.64 ohm, így 4.02 volt.
Ez mennyire jó akkor?

1 kedvelés

Így ok :+1:

Szuper, köszönöm szépen a segítséget! :handshake:

1 kedvelés

Ez a téma automatikusan lezárult (az utolsó választól számított) 30 nap után. Nincs lehetőség új hozzászólás küldésére.