Sajnos a dohány-, és gyógyszerlobby áldozatai vagyunk

Itt olvashatod Silvius sikeres átszokását cigarettáról, elektromos cigarettára. Az e-cigi képes jobbá tenni az ember egészségi állapotát, mivel köztudottan 95% -kal egészségesebb a dohányzásnál! Ha Te is érintett vagy, küld be a történeted az oldal alján látható űrlap kitöltésével vagy az oldalon található :heart: Jobban vagyok! gombra kattintva! Ha csupán érdeklődő vagy akkor ez segíteni fog a tisztánlátásban. Ha teheted oszd meg, hogy felnyissuk az emberek szemét, miszerint az ellenség nem az elektromos cigaretta! A történeteket érkezési sorrendben osztom majd meg veletek minden kedden, pénteken és szombaton 18:00-kor.

17 éves voltam, amikor hülye fejjel kipróbáltam a cigit. Nem kényszerített rá senki, barátaim sem dohányoztak. Elcsentem egyet egy vendégünk kertben hagyott cigarettás dobozából, és annyira jól esett, hogy másnap megvettem életem első doboz cigarettáját. 22 év masszív dohányzás lett belőle. Többször próbáltam leszokni, főleg az abbahagyom teljesen módszerrel. Felszaladt pár 10kg testsúly, majd újra dohányoztam.

A műcigit körberöhögtem, de aztán az első lávacső-mininova kombóra azt mondtam, hogy ez nagyságrendileg magasabb élvezet, mint a dohányzás. Mivel a kedvesemet nagyon zavarta a cigi szagú lehelletem, engem meg az, hogy sokat költök cigire, az utolsó szál cigarettát benne hagytam a dobozban. Az e-cigarettában az is vonzott, hogy akkor még bárhol lehetett ködölni, engem nagyon zavart az, hogy kitiltották a füstölgést a megállókból, kocsmákból. Akkoriban ezeken a helyeken dohányoztam leginkább. E-cigit meg otthon, sőt akkoriban még a járműveken is simán lehetett tolni.

Szóval én azonnal leszoktam a dohányzásról. És igenis leszoktam, mert már nem dohányzom. Mint nikotinfüggő szoktam csak át egy sokkal egészségesebb nikotinbeviteli megoldásra. (VAPING IS NOT TOBACCO!!!) Sok pozitív egészségügyi változásról nem tudok beszámolni, de önmagában nagyon pozitív az, hogy egészségi állapotom nem romlott tovább, fogkőlevételre sem kell félévente járnom, a tüdőszűréstől sem félek, sőt határozottan javult a tüdőkapacitásom. Nincsenek fuldokló köhögések, és a kínzó reflux (gyomorégés) is eltűnt, sőt a gyakori hasi görcsök is megszűntek, amit egy kezdődő gyomorfekély okozott. A megtakarított pénzt pedig jól elköltöm azóta is vaper cuccokra.

Indítottam egy vlogot is Gőzlérparaszt néven, amely többezer feliratkozót vonzott az elmúlt években. A vaper társadalom ellen indított démonizáció hazugságaira szeretném újságíróként is felhívni az emberek figyelmét, hogy sajnos a dohány-, és gyógyszerlobby áldozatai vagyunk.

A történetet beküldte :

Silvius, a Gőzlérparaszt


Borítókép: Silvius

1 kedvelés