Anonim Vaper! Egy idő után belejöttem

Itt olvashatod egy Vaper sikeres átszokását cigarettáról, elektromos cigarettára. Az e-cigi képes jobbá tenni az ember egészségi állapotát, mivel köztudottan 95% -kal egészségesebb a dohányzásnál! Ha Te is érintett vagy, küld be a történeted az oldal alján látható űrlap kitöltésével vagy az oldalon található :heart: Jobban vagyok! gombra kattintva! Ha csupán érdeklődő vagy akkor ez segíteni fog a tisztánlátásban. Ha teheted oszd meg, hogy felnyissuk az emberek szemét, miszerint az ellenség nem az elektromos cigaretta! A történeteket érkezési sorrendben osztom majd meg veletek minden kedden, pénteken és szombaton 18:00-kor.

A történet beküldője kérte, hogy anonim maradhasson!

“Tíz éves koromban kezdtem az ismerkedést a cigarettával, eleinte kocabagós voltam, a füstöt nem tüdőztem le, csak az illatát élveztem, azokban az időkben mindenféle szivarokat is kipróbáltam. Középiskolás koromban a haverok ezt már kiszúrták, és rávettek, hogy a füstöt letüdőzzem, mondjak el egy mondókát, utána fújjam ki a füstöt. Ezek után már a nikotinnak rabja lettem a katonaságnál majdnem mindenki, a munkahelyen is több, mint ötven százaléka dohányzott az embereknek, akkoriban még nem voltak a dohányosok az utcára kitiltva. Eltelt k.b. 30-35 év, és azon vettem észre magam, hogy reggelente majd kiköpöm a tüdőmet, fulladásos rohamaim voltak, elhatároztam, hogy leszokom. Nem tartott tovább a dolog 3 hónapnál, egy munkatárs egy doboz asztalon kinn felejtett cigarettája kísértésbe vitt, elszégyelltem magam, hogy megkínáltam magamat belőle, és vettem magamnak is és neki is, odatettem az asztalára az új dobozt. Egy orvosi könyvben olvastam, a régi öregek pipáztak, és mennyivel jobban tették, mert azt nem tüdőzik le, csak 400 fokon ég, ellenben a cigaretta 800 fokos égési hőmérsékletével, a magasabb hőfok károsabb anyagok felszabadulását eredményezi, s.t.b. Olcsóbb is volt mint a cigaretta, mert egy csomag dohánnyal majdnem egy hétig bírtam. De azért volt hátulütője ennek is.

A közvetlen füstje erős, de a kifújt, felhígult füstöt már lehet tüdőre szívni. A bűzös lekvár szerű anyag a pipaszárat gyakran eltömíti, ha kimosom forró vízzel a fürdőszoba bűzlik tőle, ha csak egy kerékpár küllővel távolítom el, magamat kenem össze vele. Nem beszélve a kiégetett ruhákról, ellentétben a cigarettával, a pipába néha bele kell fújni, hogy ne aludjon el, mert az egy zárt edény, és nem csak egy irányban ég,hanem amerre a kedve tartja, olyankor a kiröppent parázs komoly tüzet tud okozni. A meglepetést az idősebbik fiam okozta, azzal, hogy ő is rászokott a dohányzásra, és most elkezdett vapelni. Elkezdte nekem mutatni a Gőzlérparaszt videóit, és egyéb cikkeket, mennyivel kevésbé káros a dohányzásnál, és belekezdtem. Sokáig hiányzott a valódi dohány illata, kiszárította a gégémet a PG, a nikotint meg csípősnek éreztem benne, és amíg mellette pipáztam, talán még sokkal jobban köhögtem is tőle. Aztán egy idő után belejöttem, megtanultam dolgokat, liquidet keverni, huzalt tekerni, vattázni, és egy újabb elhatározással végleg letettem a pipát, mert az egyre bizonyosab lett, hogy a kettő együtt csak még károsabb, mint csak az egyik. A reggeli köhögéseim elmaradtak, esténként sem veszem már sípolva a levegőt, annak tudatában, hogy édesapám és unokatestvérem korai halálában is a cigaretta volt a fő felelős, hiszek benne, hogy egy jobb dolgot cselekedtem az egészségem érdekében.”

A történetet beküldte :

Ismeretlen Vaper


Borítókép : usatoday.com

6 kedvelés