Anonim Vaper! Analógot már soha többé nem veszek a kezembe

Itt olvashatod egy Vaper sikeres átszokását cigarettáról, elektromos cigarettára. Az e-cigi képes jobbá tenni az ember egészségi állapotát, mivel köztudottan 95% -kal egészségesebb a dohányzásnál! Ha Te is érintett vagy, küld be a történeted az oldal alján látható űrlap kitöltésével vagy az oldalon található :heart: Jobban vagyok! gombra kattintva! Ha csupán érdeklődő vagy akkor ez segíteni fog a tisztánlátásban. Ha teheted oszd meg, hogy felnyissuk az emberek szemét, miszerint az ellenség nem az elektromos cigaretta! A történeteket érkezési sorrendben osztom majd meg veletek minden kedden, pénteken és szombaton 18:00-kor.

A beküldő kérte, hogy Anonim maradhasson.

Azt hiszem az én történetem elég szokványos. Mindössze 14 voltam, mikor a haverokkal úgy gondoltuk, hogy milyen vagány dolog a cigizés. Viszonylag gyorsan eljutottam arra a szintre, hogy már nem tudtam volna meglenni a bagózás nélkül, függő lettem. Persze ezt az ember nem vallja be magának, és ha szóba került a dolog, azt feleltem, hogy bármikor le tudnék szokni, ha akarnék. Természetesen ez nem volt igaz.

Egyébként soha nem gondoltam volna, hogy cigizni fogok, hiszen édesapám erős dohányos volt, és engem borzasztóan zavart a cigifüst, és azt is láttam, hogy mit tesz egy emberrel a cigaretta. Mindezek ellenére én is dohányos lettem, és maradtam is nagyjából 25 évig. Napi egy doboz cigaretta fogyott, az utolsó 8-10 évben már magam töltöttem, anyagi megfontolásból. Mint minden dohányos (akár bevallja, akár nem) én is többször próbáltam leszokni, azonban még rövid ideig tartó sikereim sem nagyon voltak. Az egészségi állapotom pedig szépen lassan romlott.

Ugyan nem tartoztam a reggel iszonyatosan krákogó dohányosok közé, de egy megfázás, vagy influenza során nagyon csúnyán tudtam köhögni. Arról nem is beszélve, hogy 4-5 hétig is eltartott mire kigyógyultam a legkisebb megfázásból is. Egyébként a szokásos tüneteket produkáltam: hideg kezek, lábak, gyakori fejfájás, gyors kifulladás, cigiszagú ruhák, és bőr. Az e-cigivel azt hiszem 2014-ben találkoztam először. Egy ismerősöm akkor nyitott egy e-cigi webáruházat (akkor még lehetett) , úgy gondoltam kipróbálom. Azt hiszem egy Kanger Evod Mega volt, nikotinmentes liquiddel. Senki ne próbáljon leszokni a dohányzásról nikotinmentes liquiddel! Nem fog menni, és ezért el fog menni a kedve az e-cigitől. Nekem is elment. 2017 őszén viszont már nem volt visszaút.

Édesapámnál szív,és érrendszeri betegséget, anyósomnál daganatos megbetegedést diagnosztizáltak. Nem fogjátok kitalálni, mitől betegedtek meg. Rendeltem egy normális Modot, rengeteg videót megnéztem és hozzászólást elolvastam, és belevágtam. Azt kell mondjam, mindenféle átmenet nélkül sikerült leszoknom a cigiről. 12-es liquiddel kezdtem, egy év után már csak 3-asat szívtam. Igaz, ez még ma is így van, de talán a közeljövőben a következő lépést is megteszem. Az egészségi állapotom érezhetően (talán jelentősen) javult.

A végtagjaim már nem hidegek, nem fulladok ki, nem vagyok büdös, és mióta leszoktam, még nem voltam beteg, Még egy nyamvadt megfázás sem volt több, mint 2 éve. Szívultrahang, terheléses ekg, vérkép, tüdőszűrés eredménye jó. A közérzetem pedig sokkal-sokkal jobb, mint korábban. Talán a tudat, hogy sokkal kevésbé ártok magamnak. Egy biztos: analógot már soha többé nem veszek a kezembe. Sajnos megtapasztaltam, hogy gyilkos a cucc.

A történetet beküldte :

Ismeretlen Vaper


Borítókép: wired.com