Liquidnek mellék íze van

Sziasztok!
Elolvastam mindent , reddit ,forumok , videók de nem jövök rá a megoldásra.
Nem régiben váltottam át RTA-ra ( Geekvape creed rta , dual coil , ssl316 0.14ohm, mod Geekvape legend 2 ) .
Elsőnek egy wotofo vattát használtam, okés volt az íz. 2-3nap után cseréltem a vattát , ilyen termál víz mellék íze lett , bármilyen liquidet raktam bele , mindig volt ilyen vegyszer mellék íze. Cseréltem a coilt, megint okés. Berendeltem több fajta vattát , muji és vapefly , de mindkettőnek ugyanaz az a mellék íze.
Coilra tippelnék hogy ő okozza a problémát , ugyanis friss coil/watta semmi mellék íz nincs, amikor cserélem a vattát akkor már más. Amikor cserélem a vattát , fel izzítom a coilt ,belemártom egy pohár vízbe aztán fogkefével megtakarítom. Esetleg a coil takarításnál rontok el valamit? Valakinek esetleg valami tippje rá? Mert szerintem ott rontok el valamit.

Felizzít, drótkeféz, kész.
Nem kell neki víz, fogkefe meg főleg nem, a műanyag bele ragadhat a coil-ba. Melegíted, beszívod az égett műanyag füstöt.

4 kedvelés

Szia én már annyit halottam erről hogy vízben mossák… Nekem nem jött be ,én fogkefét nem használtam. Csak izzítottam és közben egy kerámia csipesszel kapartam. Nekem olyan nagyon furcsa izé lett utána . Szóval nekem nem jön be a dolog . Jah és ni80 próbáltam

2 kedvelés

A vízbe mártást izzítaskor használják(ták), a felizzott huzalt gombelengedés után egy pillanatra hideg vízbe mártani. Ez a “sokk” állítólag lelöki a ráégett szennyeződést.

Én halvány narancsszínre izzítok, amíg szükséges (pár mp.), aztán a kapható acélsörtés mini kefével lekaparom kicsit. Ezt megismétlem, ha kell.
Mindig OK így.
Új tekerést is lekezelem ugyanígy.

4 kedvelés

Pontosan igy csinálom én is nem nagyon használok előre tekert huzalt . De ezt nagyon szeretem és mindig kosárba kerül https://theliquidcity.com/superfine-mtl-fused-clapton-coil-10db
De nekem akkor sem olyan mint egy fris coil :frowning: biztos bennem van a hiba :smiley:
Múltkor nézem de szerintem valami elírás volt 1070 ft volt a tíz db . Most meg 1700 ft pedig nagyon rajta voltam hogy rendelek 10 üveg el :slight_smile: 100 db coil al már el lettem volna egy darabig

2 kedvelés

Szerintem nem elírás volt…így tesz a hentes, a pék, stb…lazán rádobtak 60-70%ot az árakra (tisztelet a kivételnek) szerintem indokolatlanul sokat…csak mert lehet pl a szintén indokolatlan mértékben megemelt villanyárra hivatkozni. Ez van, mindenki pofátlanul kerekít felfelé. Én meg azt mondom rohadjon rájuk a termékük. Ember embernek farkasa lett sajnos :frowning: ide vezetett a kapitalizmusuk.

Benzinkút pl: ha öt forinttal túlcsorgatod,elkérik,ha kevesebb 5forinttal már nem adjak vissza.
Nem szoktam kicsinyes lenni hidd el
smucig sem vagyok de szoktam @ci is lenni ilyenkor :stuck_out_tongue_winking_eye:
Ha lenne 1forintos abban adnám nekik oda :rofl:

Nem akarok politzalni igazán, DE: Európa tagországai közt, a legnagyobb lehúzása évek óta itthon megy. Ha kiírnak egy (indokolatlanul magas) emelést valamire, azt rengeteg hiéna (akikez néha nem is köthető szorosan pl. egy fontosabb ágazati emelés) négyzetre emelve azonnal megjeleníti a lehető legtöbb termékében. Erre visszacsatolva, mások is emelnek, mint a barom…persze nem jogosan, és irreális mértékben.
Tisztelet a kivételnek, de egy szezon alatt extraprofitot kitermelmi vágyó, embertelen hiénaország a miénk. Aki nem csont hülye, már a főbb okokat is sejtegeti.
Közben,.ahogy szop a magyar, minket utál mindenki, és nagy vonalakban egymást is utálják, átverik, lehúzzák az egyébként szorongó, rettegő emberek.
Nagyon kutya helyzet, és mélységesen szomorú.
Kiutat én már nem nagyon látok. De mint középkorú melós, egyébként is elhagyva, lehúzva, és átbaxva érzem magam egy jó ideje, nap mint nap.
Rohadtul nem ezt terveztem 20 évesen, hogy enyhe gyarapodás helyett elkezdjem felélni a végén még azt is, amit eddig sikerült elérni.
De ahogy elnézem, a megélhetési bérrabszolgaság a terv kb. 2-3 millió emberrel, akik már felneveltek egy generációt.
Régen is ennyien ugráltak vonat elé, meg potyogtak le emeletes házakról? Azt sem hiszem.
3-4 éve már egy szívből jövő BÚÉK szócskát sincs kedvem leírni. Mert jelenleg nem látom a mögöttes értelmét.
Hja, a háború szót le se írtam. Mindegy is.
Amúgy tudom, el lehet menni…

Ontopic: minden likvidemnek mellékíze van egy kicsit, ha masnem, édes, semleges alap nincs. (Vagy keserű? :roll_eyes::frowning:)

2 kedvelés

Hidd el máshol sem jobb…ez globális szitu. Csak máshol, másért, máskép szar.

Ugyanakkor visszatérve a témához az az üveg sz@r bazis lötty jól szemlélteti hol tartunk. Szarul magyarra fordítva, törvénytelenül nem feltüntetve a lényeget, szar minőséget sóznak rá a jóhiszemű tájékozatlanokra…az árát nem tudom, de csodálkoznék ha ár/értékben nem a lehúzás kategória lenne.

Ja bocs, most látom, hogy másik bázis löttyös témára válaszoltam :joy:

1 kedvelés

Esetleg az nem lehet, hogy azért emel valaki árat, mert neki is fizetést kell emelnie, ő is drágán veszi a kaját, benzint, stb? Nem kell rögtön vadkapitalizmist vizionálni, érdekes, amikor emberek a saját bérükről beszélnek, akkor az sosem lehet túl sok.

Nem hiszem, hogy a webshopok a lehúzás mintái lennének, egy kva nehéz és telített piacon, ahol nehéz talpon maradni…

Ez egy globális rendszerszintű kifosztás…a közismert része már az államok felett indul a FED-től egészen a kisboltokig. Mindenki aránytalanul próbálja áthárítani az őket súlytó többlet terhet. Már jóideje a középréteg eltüntetése a cél…nagyjából sikerült. Mostantól már ennél is szomorúbb az irány amit 2030ig terveznek befejezni.

De térjünk is vissza a vape/liquid témához szerintem.

1 kedvelés

Húh, ennek már enyhe konteó szaga van, de ennél mélyebre már nem ások a témában, nem akarom elrontani a vaperina érzést. :+1:t4:

Nem mindegy hogy havi 800 eu ból vagy 2000 eu ból veszem meg a kiflimet,ami mint tudjuk ugyanolyan görbe svájcban,olaszban vagy magyarban :smiling_face:nekem meg ennyi a véleményem​:stuck_out_tongue_winking_eye:

2 kedvelés

Teljesen mindegy mennyiből veszed meg. Jelentősége annak van, hogy mennyit tudsz venni abból ami van! :wink:

Okés , akkor ezt a fogkefés témát elengedem :smiley:
Most igy egy nap vapelgetés után elengedte ezt a fura ízt , szóval lehet hogy a coilon volt valami ami adta ezt a “Pikáns” ízt. Egyenlőre előre tekert coilokat használok , kezdőként még nem merek bele kezdeni a saját tekerésekbe, de ami késik nem múlik :wink:
Még nézegettem videókat, de akkor tényleg bőven elég csak vízzel dolgozni :smiley: