Rossz kezekben az Elfbar!

Szerintem erre egy szó van: menő

Akkor mostmár olyan lesz ez , mint a Voldemort. Mert hát TUDJUK MINEK, nem mondjuk ki a nevét :joy::joy::joy:

1 kedvelés

Illetve a becsületes, dolgozó ifjúság anyagilag motivált része nem veti meg a lefölözhető hasznot sem.
Néhány nagyobb hal (azaz Elf) talicskaszámra árulja…

A fene vigye el. Eléggé vegyesek az érzelmeim. Olvastam erről sok mindent. Kicsit passzív és bunkó vagyok. Engem nem érdekel ha egy 12 éves arra fanyalodik, hogy rágyújt egy cigire. Mindenkinek a saját dolgba. Még ha túl fiatalok is a felelősségteljes cselekedetekhez, stb. Egy nagy dolgot látok, ami ebben nagyon veszélyes. Azt, hogy nem látják, hogy mivel állnak szemben. Az igazi cigivel kissebb a zsákbamacska. Beleszív, letődőzi és majd meghal a köhögéstől. Azt kapja, amit tud a cigi, amit nyújthat. Ellenben ez a cucc átverés. Ek kezdik használni és ártalmatlannak tűnik. Ez egy becsapás, tényleg nem tudják, hogy milyen ártalmat rejt. Nagyon gáz, hogy rosz kezekbe került :frowning: Kihasználják. És emiatt lehet, hogy üldözni fogják az összes füstmentes cigi alternatívát…Nem jó ez így…

2 kedvelés

Pg vg nicotin van benne meg egy rakás műanyag szemét.
A cigarettán sincs rajta mi van benne mégis mind leszoktunk róla !
Egy csikkfasz 12 éves ne dohányozzon már ! Ha meg igen az a szülő és a nevelés hiánya.Nem potyára van kint a mutyiknál a 18+ os tábla mégis megveszik!:rage:
Ne szívja !

Vajon mi a helyzet az elfbár poddal? Nekem egy RF350-em van, ami nem eldobható, de virít rajta az elfbár logó.

Szerintem csak az eldobható elfekkel vannak így, a POD verzióval még nem igazán mutatkozott senki. De, ha ilyesmit hallok, azonnal jelzem.

2 kedvelés

1 kedvelés
3 kedvelés

Na akkor amikor már a toxikológus nem tud mondani róla semmi rosszat akkor elgondolkodtató
Hogy miért ellenzik annyira az elektromos cigarettat.
Nem tiltani kellene hanem ész szerűen szabályozni.
És most az összes e cigarettára gondolok.
Amikor kimondja hogy nem lehet a prevenciót a törvénnyel meg magyarázni.
Csak azzal lehetne ha bizonyosságot nyerne hogy ártalmas.
De nem az.
Kár hogy a felelős személyek nem veszik figyelembe a szakemberek szavait és csak azt nézik hogy nem tudnak elég jövedéki adót be zsebelni mint a dohánytermékeknél vagy az alkoholnál.

14 kedvelés

Elég korrektül beszél.

3 kedvelés

Abszolút.
Meg is lepődtem hogy meg sem próbált belekötni.
Sőt.

3 kedvelés

Na most ma ki-hisztizték magukat rendesen a Kossuth rádióban. Annyi baromságot mondtak, hogy felállt a hátamon a szőr. :rage: Előjöttek már újra azzal, hogy Amerikában már bizonyítottan az e-cigitől már többen, mint kilencvenen haltak meg. A glicerin a hevítéstől rákot okozó anyagokra bomlik. A nikotin meg már mindenhol betiltott rovarirtó idegméreg. Egy manórudiban 25 csomag cigarettányi is lehet belőle. Ez kapudrog a fiataloknak. Aki ilyet vesz, az később tutira bagós, majd narkós is lesz. A riporter kipróbálja, milyen könnyű rendelni? A stúdióban levő NAV ellenőr akkor jelenti is fel azonnal. Kemény dolgok ezek. Háborút indítottak szerintem már nemcsak a rudi, hanem minden füstmentes alternatíva ellen is.

3 kedvelés

Elnézést, gyanítom, ezzel a kommenttel nem leszek népszerű, de kikívánkozik.

A szülői felelősség az egy nagyon összetett dolog. Nyilván létezik, hát persze, de lássuk be, hogy amit a mai társadalom megkívánna a szülőktől, az gyakorlatilag teljesíthetetlen (sokan bele is roppannak). És egy ilyen témában nem csak a szülő a felelős, hanem általában a felnőttek.

Van ismerősöm, aki gyerekek környékén dolgozik, és az egyik legfontosabb alapelve: CSAK azt kérheted számon, amit előtte megtanítottál. Beszéltünk (mi, felnőttek) ezekkel a gyerekekkel arról, hogy mi ez az elfbar meg társai? El lett mondva nekik (az ő nyelvükön, amit értenek és amire odafigyelnek, nem úgy, hogy bemegy osztályfőnökire a rendőr és eldarálja, hogy “ez tilos és büntetendő”), hogy veszélyes-e, miért veszélyes, hogyan lehet ésszel használni, mire figyeljenek oda? Mert egy szigorú apai “ha meglátom nálad, kiverem a fogad” mondás, az nem a beszélés róla. Főleg, ha közben apának cigi lóg a szájából. Ha a normális, jószándékú felnőttek nem látják a problémát (esetleg nem akarják látni), és nem kezelik valahogy, akkor a gyerekek jobb híján egymástól fognak tanulni, az egyik terjeszti a butaságot a másiknak. Rosszabb esetben az olyan felnőttek után mennek, akik viszont megkeresik őket (fizikailag, vagy csak kommunikációs üzenetekkel), de csakis azért, hogy kihasználják őket.

És ez egy csomó más témára is igaz, nem csak az eldobhatós e-cigarrettára…

A megoldás meg a NAV. Erre már nem is írok semmit…

10 kedvelés
5 kedvelés

Ennyi!Nincs is mit hozzáfűzni.

5 kedvelés

Ugye azt nem gondoltad komolyan, vagy csak nem megfelelően fejezted ki magad azzal, hogy szerinted nem ártalmas! Amiben nikotin van az mindd az. Nekem a jelen helyzetben olyan ez az Elf Bar mintha régen a cigirágó nikotinos lett volna. Egy ártalmatlannak tűnő dolog, amit felkapnak és " menő" holott nem ártalmatlan. Durva hasonlattal élve, mintha az esti alvás előtti teád iszogatnád minden nap, mézzel citrimmal épp csak egy csészényit. Nincs is ezzel semmi baj, míg abba nem hagynád, mert akkor üt be, hogy a máktea bizony rejt némi veszélyt!

2 kedvelés

Bocsánat, igazad van.
Elemezzük ki a városok levegőjét és hasonlitsuk össze az e cigarettával.
Természetesen nem egészséges az e cigaretta de ha összevetjük pár dologgal akkor mondjuk hogy nem ártalmas.
Mi az ami ártalmas?
Sör? Édesítőszer? Netán koffein? Persze.
Minden ártalmas egy adott mennyiség fölött.
Még az ivóvíz is.
De nem szeretnék vitába szálni senkivel.
Ha nem tetszik a véleményem amit irtam vagy amiket irok akkor ezer bocs.
Szép napot :v:

8 kedvelés

Vitázni és veszekedni nem ugyan az! Én pl szívesen olvasom mindenki véleményét ITT még akkor is ha nem értek vele egyet :slightly_smiling_face:

8 kedvelés

Általánosságban elmondható, hogy nagy mennyiségben a legtöbb dolog káros. Ezen tényleg nem szükséges vitázni szerintem. :slightly_smiling_face: Hiszen ebben az esetben is ez a legnagyobb probléma, hogy ezeket az eldobható vackokat tele tolják nikotinnal. Teljes mértékben egyet értek azzal, hogy az eldobható veszélyforrásnak számít pont ezért. Azért mert fix nikotinerősségűek és a kezdő aki még életében nem gőzölt könnyen túltolja. Nem érzi hol a határ… na meg ezek niksót tartalmaznak ami gyorsan felszívódik ezért borzasztó könnyű túltolni… De ez megint a mennyiség miatt van. Az ég világon semmi probléma nincs a nikotinnal ha megfelelően van adagolva, mindig csak annyi amennyire éppen a szervezetnek szüksége van. Persze ha nincs rá szükség az a legjobb (hiszen kinek hiányzik még egy függőség), de ha valaki pl.: erős dohányos volt annak kell. Ezt pedig csak e-cigivel lehet szabályozni és fokozatosan csökkenteni egészen addig amíg már nem igényli a szervezet…

7 kedvelés