Byka vagy nem Byka?

Egy kis monológ. Akit nem érdekel, nem olvas. Elindultunk egy kis kiuccanásra a kisebbik fiamal. Kellene vinnem magammal egy szetet, de mit is vigyek? Kiderült, hogy a Bykákkal kapcsolatban egy kis fóbiám lett. Mint ahogyan @Zsolt68 írta, a kazánok megítélése egy nagyon pszichés dolog. Én például már azt sem nagyon értem, mi az értelme a sorozat összes darabját megvenni V1-től V9 -ig, meg még az SE-t is? Már nem merem kivinni az ajtón kívülre a V7-et. Amióta tegnap a harmadik összetört műanyag betekintőt fogtam a kezemben, ez van. Na de hát mit vigyek el helyette? A Dvarwok még nagyon újak. A Galaxies már megjárta velem Hévízet és Keszthelyt is. A Teslacigs Pokerrel alatta egész napot kibírt lé és áram töltés nélkül. Különben is hét élete van. Semmihez nincs 7 üvegpalástom, ezzel viszont akár még háborúba is mehetek, ha a tartalék üvegeket is magammal viszem. A V8 csak nem akar hazajönni. A fiacskám azt mondja, már nem tudja hová tette. -" Meg különben is ki akartad már dobni, minek neked annyi ? Akkor legaláb a dobozát a tartozékaival együtt legalább elvinné, de azt sem akarta. Nem tudom, hogy honnan veszi, hogy kidobnám, nem mondtam én neki soha olyat. Azért árválkodott csak a polcon, mert az a buta ötletem lett, hogy a Siren-re is rá kell valahogyan tenni a pocakos üveget. Ez nehezen, bár kettő darab O-ringgel az alján, sikerült is. Ezzel viszont megnőtt az esélye is annak, hogy megfolyik, ha az egyik gumigyűrű félrecsúszik. Szóval a fiacskám, mivel látta, hogy a Byka alatt nincs mod, ezért azt kérte el. Még egy kis dühöngés hadd férjen bele : Az Innokin Z80 nagyon jól működik, csak egy dolgot nem értek: 1 töltés 1 tank elszívása. Kicsit gyorsan merül. A Swag2 csak kiírogatja néha már 80 % -nál, hogy “Low battery”, (Ló az eszed tokja, ezért újraindítalak, és megjavulsz.) de azért mégis kétszer annyi ideig bírja. Ugyanazokkal az akkukkal. Azok a döglött modok, meg képzeljétek, amik mechanikussá lettek átalakítva, egy teljes napot kibírnak végig egyetlen töltéssel 2 Amperórás akkukkal. Szóval minél több benne az intelligencia, annál rosszabb a hatásfoka a készüléknek. Ez érdekes.

1 kedvelés

Nem tudom Feribá mit csinálsz a palástokkal, nekem 4 év alatt 1 üveget sikerült eddig kinyírni, mert szétszedéskor nagyon összenyomtam, az is klón volt.

2 kedvelés

Ha választanom kéne mivel menjek ki a lakásból, az biztos egy bájka lenne. :wink:

Igen, de részedről ez csak elképzelés, te sosem mész ki. Az égett vattákat is házhoz rendeled a szenesdrótos sráctól. :joy::joy::joy:

1 kedvelés

Csak vattázáshoz szedtem szét. Visszatekeréskor 2 ujjal, nem hiszem, hogy olyan erősen tekertem volna be, de mégis, akkor reccsent a műanyag. a Hosszú palástja még ép, a teljesen műanyagok is, de azt hiszem, a V8-é is jó bele, hiszen csak a fém rész csavarmenetje fordított. Csak azt nem tudom hogy a V8 hazajön -e valaha? Mert akkor kellenek azok a tartalékok ahhoz, különben átszerelem az egyiket a v7-re és úgy teszek, mintha nem történt volna semmi. De azt nem tudom, a V8 hazajön- e valaha? Vagy a gyerek elviszi -e innen valaha annak a tartozékait is?

Jó, de ha kimennék, akkor biztos. :rofl:

Mondjuk a prime a fém palásttal is elég jó kombo. :thinking:

1,: Úgy vettem. 2.: Rá volt szorulva, gumikesztyűs leszedéskor letört a menetes rész. 3.:Amikor betekertem voltam “túl erős” pedig nem éreztem, hogy megszorul, csak forgott és forgott, még a menetes rész nélkül is csak forgott.

Eddig 1 tank palástját sikerült eltörnöm, mondjuk abból 2-t. Az aspire nautilust. Az első kiadást. Mondjuk az meg sem lepett. :joy::joy::joy:

Mondjuk nekem ilyen elcsökevényesedett programozó karjaim vannak, azzal én egy perecet sem török el. :rofl:

1 kedvelés

Üveget csak kombinált fogóval bírtam eltörni újonc koromban. De ezek a műanyagok, akár 2 ujjal is… :crazy_face: Mi a falvastagsága? 0,3 0,4 milliméter? Nagyon vékonynak tűnnek.

Elterjedt hiba, hogy mindent ezerrel rá kell szorítani…nem kell. Én 2 ujjal erőltetés nélkül csavarom össze a dolgokat és szétjönnek törés, feszegetés nélkül is. Persze létezik iparihulladék minőség is…azt kerülni kell mert az olcsó lesz a drága.

Az a leírhatatlan, kimondhatatlan nevű Htulu (Chtulhu) való nekem, az páncélozott. mindene csak acélból van. Csak éppen kicsi. Idehaza biztosan sokat lesz a kezemben. Ráadásul még csak nem is menetes, csak lehúzós. :smiley:

De miért ? Van elég kazánod ! Dobd ki a p@csába ! Használd ami működik,ne suszterkodj !
@Peva71 gyere légyszi :smiling_face:

1 kedvelés

Feri bácsi. Ha megengeded,lenne egy ötletem amivel áthidalod a problémákat egy életre. Vegyél/szerezz/csinálj egy squonk mod-ot,és az általad birtokolt rda-kkal nagy nyugalomban, élvezetesen gőzölgetve éled az életed. Jókat mosolyogsz majd, mikor olvasod itt, hogy éppen ki mivel kapta derékba a hímtagot, tudván, hogy veled ilyen balesetek nem történhetnek, annak ellenére, hogy semmit nem adtál le a minőségből. (Az stng pinjét előtte fúrd ki) Ötletemben semmi cinizmus vagy rosszindulat,csak csupán a józan ész! :wink:

2 kedvelés

Nem értelek, van még hozzá 5 darab gyári, eredeti palást, ha a V8 - éit is hozzá számolom. Mi itt akkor a gányolás?

1 kedvelés

Itt vagyok @Zolika nagy levegő :slightly_smiling_face::joy:
Feri, nem tudom milyen beállítással használod a z80at , de az biztos, hogy nálam nem egy tankot bírt ki az akksi :thinking:
2-3 tanknyit bírt egy akksi, igaz én 3-4 ml-es tankokat használok

3 kedvelés

En csak ket eve nyomom es egy darabot se soha,a dwarvok pedig mar pattantak vissza tobbszor is masfel meter magasrol a nem igazan vedett testukkel…

Nem ezt írtam :smiling_face:csak annyit hogy ne csereberélj ,hanem használd ami működik .
Maradnék tisztelettel.:smiling_face:

1 kedvelés

Szerintem minden tankra lehet készíttetni fémpalástot…az nem reped, cserében nem is átlátszó. Másik megoldás (drágább) a squonk mod használata, bf pin-es rda-val.

Amatőr…

Baby Facepalm GIF by MOODMAN

:rofl:

1 kedvelés