RBA , huzal HELP plssss! :D

Bocsánat, hogy ismét untatlak benneteket.

Pontosan, ez teljesen így van konstans hőmérsékleten (ha a tekerés például 1,2 ohmos, akkor az annyi is marad, nem lehet a moddal sem módosítani). Viszont TC üzemmódban a chip a tekerés ellenállásának a változásából számolja ki a tekerés hőmérsékletét. Valójában üzem közben nem állandó az ellenállás, szűk keretek között változik (ez utóbbi mértéke a huzal fajtájától függ (SS, NI200, TI)). A TC üzemmódban nagyon fontos, hogy a chip megismerje a tekerés “hideg ellenállását”. Egyes modokban a gyártó lehetőséget nyújt arra, hogy ha már meleg a tekerés, a felhasználó mégis meg tudja adni a hideg ellenállás értékét a chip számára.

Pontosan, én is erről beszélek. @baatrk-nak Smok készüléke van, a Smok pont olyan, hogy előre/utólag meg lehet adni neki a tekerés hideg ellenállásértékét. Nekem Arcfox-om nincs, de ugyan úgy működik a Morph 2 is.

A bal oldali képen a Smok által mért valós, 1,12 ohmos hideg ellenállás látható. A középső képen látszik, hogy az értékét átírtam 1,07 ohm-ra, a baloldali képen pedig 1,17 ohm-ra. Tehát a Morph 2 1,07 és 1,17 ohm között engedi meg az ellenállás “beállítását”. Mindez Power és nem TC üzemmódban. Az egyes értékek beírásához át kellett váltani TC módba, majd utána vissza Power üzemmódba (a chip a Power üzemmódba visszalépéskor is megjegyezte a rögzített értéket). Fontos kihangsúlyozni, hogy @Vaperina_Kinga -nak nagyon igaza van, a tekerés ellenállása nem változott, az valójában mindig 1,12 ohm, csak a chipet vertem át a beírt értékekkel.
@baatrk ugyan ezt tette a saját Arcfox készülékével, és így rendellenes működést okozott (pirítás).

Az ilyen “állítgatásoknak” nincs értelme, ezért írtam:

Talán jobb lett volna úgy befejezni: “mert a mod rendellenes működését eredményezi”.

További szép napot, kellemes gőzölést!

4 kedvelés