RBA , huzal HELP plssss! :D

Bocsánat, hogy ismét untatlak benneteket.

Pontosan, ez teljesen így van konstans hőmérsékleten (ha a tekerés például 1,2 ohmos, akkor az annyi is marad, nem lehet a moddal sem módosítani). Viszont TC üzemmódban a chip a tekerés ellenállásának a változásából számolja ki a tekerés hőmérsékletét. Valójában üzem közben nem állandó az ellenállás, szűk keretek között változik (ez utóbbi mértéke a huzal fajtájától függ (SS, NI200, TI)). A TC üzemmódban nagyon fontos, hogy a chip megismerje a tekerés “hideg ellenállását”. Egyes modokban a gyártó lehetőséget nyújt arra, hogy ha már meleg a tekerés, a felhasználó mégis meg tudja adni a hideg ellenállás értékét a chip számára.

Pontosan, én is erről beszélek. @baatrk-nak Smok készüléke van, a Smok pont olyan, hogy előre/utólag meg lehet adni neki a tekerés hideg ellenállásértékét. Nekem Arcfox-om nincs, de ugyan úgy működik a Morph 2 is.

A bal oldali képen a Smok által mért valós, 1,12 ohmos hideg ellenállás látható. A középső képen látszik, hogy az értékét átírtam 1,07 ohm-ra, a baloldali képen pedig 1,17 ohm-ra. Tehát a Morph 2 1,07 és 1,17 ohm között engedi meg az ellenállás “beállítását”. Mindez Power és nem TC üzemmódban. Az egyes értékek beírásához át kellett váltani TC módba, majd utána vissza Power üzemmódba (a chip a Power üzemmódba visszalépéskor is megjegyezte a rögzített értéket). Fontos kihangsúlyozni, hogy @Vaperina_Kinga -nak nagyon igaza van, a tekerés ellenállása nem változott, az valójában mindig 1,12 ohm, csak a chipet vertem át a beírt értékekkel.
@baatrk ugyan ezt tette a saját Arcfox készülékével, és így rendellenes működést okozott (pirítás).

Az ilyen “állítgatásoknak” nincs értelme, ezért írtam:

Talán jobb lett volna úgy befejezni: “mert a mod rendellenes működését eredményezi”.

További szép napot, kellemes gőzölést!

4 kedvelés

Köszi választ, de nekem engedi állitani valamiert. Most pl felugrott 0.18 ra és most már nem engedi csak fölfele állitani. Akkor ez firmware hiba lenne? :S

2 kedvelés

Na most már világos :smiley: Akkor nem fogom állitgatni. Ilyen vagyok ha valami engedi akkor általában kiprobálom tuningot .D de akkor ez nem olyan mint cpu overclock .D annak van értelme , ennek nincs. Köszönöm szépen ! Nagyok vagytok .D jo hogy megtaláltam ezt az oldalt :slight_smile:

3 kedvelés

Szia !

meg wotofobol van
Wotofo Fused Clapton Tekerés
Wotofo Dual Core Fused Clapton Tekerés
DUAL CORE nemtudom mi akar lenni.
Ezeket sikerült összevásárolni :smiley:
Ha így esetleg van még jó tanács köszönöm.
De eddigi segítségek is nagyot löktek karrieremen :slight_smile:

3 kedvelés

Ezek azért elég brutál cuccok. És ebből kettő… Nem hiszem, hogy 50-55w alatt megállna. Én 50ről indítanék, és 1 wattonként haladnék felfelé addig, amíg enyhén langyos nem lesz. És természetesen ezeknek kell a hűtés rendesen, ajánlott teljesen kinyitni a levegőzőt. :slightly_smiling_face:

A dual core annyit jelent, hogy 2db belső huzal van, amire rátekernek egy harmadikat. (Ezután tekercselik fel.) A Fumytech is dual core, csak nem írták oda. :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Előre tekert huzalból, nemsok választás van likvihallon. Tudnál ajánlani előre tekert huzalt? Brutál cuccok gondolom nem jelent jót:D Mi lenne az optimális nekem ehhez RBA-hoz arcfoxal?

Meg most nézem 0.5 ös wotofo calpton oylan kicsi vékony, hogy aligbirom áthuzni vattát, meg nyiklik nyaklik .D nagyon rossz… :smiley:

1 kedvelés

Szia.
Én közel 5 éve DL-ezek és nekem a 0,4-0,6 ohm körüli vált be a legjobban,de ez is ízlés kérdése,de én single-be építem már évek óta.
Amit vettél Fumytech tekerést sem rossz én is használtam régebben de esetleg próbáld meg single-be,akkor 0,4-0,5 ohm körül lesz és annak elég kevesebb watt is.

1 kedvelés

Köszi ! :slight_smile: Most 0.5 ohm os van benne, de nekem az a 0.28 as jobban bejött :smiley: Sokkal erősebb volt füst is több íz is :smiley: Ha csak nem vattázást rontottam el :smiley:

1 kedvelés

Szia! Melyik oldalról rendelted? Köszi előre is.:slightly_smiling_face::v: