Propilén glikol, Reaktív Arthritisz. S.O.S

Sziasztok !

  • Először is nagyon örülök hogy létezik egy ilyen színvonalas weboldal a gőzölők számára.
  • Másodszor egy kis bemutatkozás: 47 éves férfi vagyok, 30 éve dohányzom.

Közben 2017 márciusban kezdtem gőzőlni DL-ben 50/50 PGVG. Szeptemberben pedig jött egy iszonyatos betegség !
Megpróbálok a lehető legtömörebben fogalmazni de félek, így is kicsit hosszú lesz. De csakhogy mindenki értse, hogy miről van szó. Az biztos, hogy egy nem mindennapi betegségről. Nos, adott év szeptemberében jelentkeztek az első tünetek: bal térdhajlat, majd jobb térdhajlat fájdalom, dagadás. Követte ezt öreges nehéz mozgás. Októberben ortopéd szakorvosnál: mindent rakjak le ami új dolgot használok, akár táplálékkiegészítő vagy gyógyszer bármi. Így letettem a mod-ot, vissza analóg. ( hozzáteszem a gőzőléssel egyből el tudtam hagyni a cigit.) Novemberben már jött a váll izületi fájdalmak+ csípőizület meg a voltaren retard ( a voltaren retard nélkül képtelen voltam ellátni a mindennapi rutinjaim ) marékszám. Az orvosok flippereztek velem, értsd kardiológián és terhesgondozón kívül mindenhol voltam, de tényleg. Novemberben és decemberben odáig fajult a helyzet, hogy kétszer vitt el a mentő mert nem bírtam mozogni a fájdalmaktól. Iszonyatos fájdalmaim voltak a nagy izomcsoportokban. Immunológusoktól kezdve mindenki tanácstalan volt. Januárban még a mandulámat is kivették de nem változott semmi szinte. Aztán a reumatológus főorvosasszony besokalt, kivizsgáltatta megint a véremet de ez a legdrágább vérvizsgálat ami létezik a Semmelweisz kutatólaboratóriumban. Az aids-től kezde a hepatitiszeken át a lime kórok, köszvény eceteráeceterá. Hatalmas trombocita érték ( vérlemezkeszám mely megmutatja a szervezetben lévő gyulladás mértékét). És a nagy büdös semmi.
Mígnem az említett drága doktornőm, kit azóta is imádok, lehívott egy nagyon híres immunológust, aki beleásta magát a betegségembe. Rögtön ki is derítette, különböző konzultációk során, hogy egyetlen ilyen tünetegyüttesekkel járó betegséggel találkozott élete során. (reaktív arthritisz: fiatalkori sokizületi gyulladás) És hogy létezik rá a gyógyszer melyet ausztriai gyógyszertáron keresztül kellett megrendelnem Németországból. Neve Lederlon szteroid. Egyfajta atom lórúgás az immunnak hogy a helyére billenjen. A doktornő egyből be is vágta az összes ampullát a bal térdembe. És lám január végén már aktívan dolgoztam.

Amit tudni kell és amiért ezzel hozzátok fordulok. Az orvosoknak beszéltem a gőzölésről de mindenki csak azt mondta rakjam le és nem is érdekelte őket hogy milyen összetevőkből áll. Volt időm a betegszabi alatt böngészni… Azonban mindössze annyit találtam egy USA vape fórumon, hogy egy srácnak ugyanilyen ízületi gyulladás problémái lettek (2007-ben). Meg két gőzölő csajt állított le az orvosa, akiknek szintén arthritiszük volt, szintén USA.
Tavaly egyszer random jött megint áprilisban a nehéz mozgás, pedig akkor cigiztem, az orvosom megint szteroiddal kezelt de most gyengébbel. Azóta oké volt minden a mai napig. Hetekkel ezelőtt megint elkezdtem gőzőlni.
Most MTL-ben kezdtem el óvatosan kísérletezni magamon 70/30PGVG. Bumm ! 3napon belül már éreztem is ízületi gyulladást a vállaimban, azt random térd és pattanó ujj.
Aztán egy héttel ezelőtt váltottam 20/80-ra majd a Maximum Smoke pg érzékenyek 95+ os keverékére. Meg közben analóg mert kicsit félek. Most csak a vállízületeimben érzek kis fájdalmat mozgatásra.

De ami a lényeg.: ezerszer megforgattam magamban a dolgot és utána járások miegymás. A propilén glikol nagyobb mennyiségben az emberi szervezetbe jutásakor olyan kémiai reakciót vált ki amely során tejsav képződik, mint mikor edzel és másnap izomlázad van, azt is a tejsav kicsapódás miatt érzed. Nálam feltehetően felhalmozódott a gőzölő idők során ez a PG olyannyira hogy nem tudott megfelelően kiürülni a szervezetből, az immunrendszerem már nem tudott vele mit kezdeni. És begyulladt minden nagyobb izomcsoport. Hozzáteszem teljesen egészséges vagyok tehát, nincs semmi más gondom-bajom.
Sajnálom hogy ilyen hosszúra sikeredett a bejegyzésem de ahhoz hogy megértsétek nem felezhettem le fogalmazásom. És mindig az apróbb részletekben rejlik az ördög.

Egy szó, mint száz. Mindenkinek szeretném a segítségét kérni aki csak az oldalon egy kicsit is aktív ! Még az oldal üzemeltetőit is ! Mivel kissé még mindig tanácstalan vagyok és lehet, másoknak is tudunk ezzel a bejegyzéssel segíteni ! Ha csak valaki hallott valamilyen hasonló dologról az apja barátja lányának az osztálytársának a barátjától is, pár szó is jól jöhet. És ami a legszomorúbb, bárkinél előjöhet. Lehet, hogy nem most, lehet 5 év múlva kap egy olyan immunreakciót a propilén glikolra, ami hasonló tüneteket fog produkálni. Mert a szervezet a korosodás előrehaladtával változik és változhat ezáltal a reakció.

Köszönöm hogy elolvastatok ! És bízom benne hogy tudunk segíteni egymásnak, tapasztalatainkkal gondolatainkkal.

7 kedvelés

Jól értem, hogy áprilisban is előjött a tünet mikor csak analógot szívtál? Én érdeklődtem itt a csoportban pont a PG miatt, de megnyugtató szakértői válasz jött @Vaperina_Kinga -tól…miszerint távozik a szervezetből a bevitt PG egy bizonyos dózisig. Szóval elvileg ez nem okozhat gondot mert az a dózis gyakorlatilag vépeléssel nem vihető be.
Ebből kiindulva (és ha helyes a diagnózis) akkor a kérdés az, hogy a te szervezeted miért engedi felhalmozni a PG-t.

6 kedvelés

Szervusz @Deres ! :slight_smile: Üdv a Vaperinán !

Szomorúan olvasom a történeted. :frowning: Már én is az 50 felettiekhez tartozom , de hála az égnek nekem a (gőzöléssel) nincs problémám ! Viszont aki dohányzott, annak tudnia kell, hogy az egyik legjobb értisztító és gyulladáscsökkentő természetes anyag a fokhagyma. Magam is naponta egy gerezdet elfogyasztok a hatásai miatt. Ha valakit érdekel : Medicina kiadó Leo Sillner fokhagyma a gyógyító csoda.
Remélem mielőbbi végleges megoldást találsz a betegségedre !
További szép napot kívánok !

5 kedvelés

Szia @Deres. Üdv az oldalon. Érdekes a történeted eléggé. Gyakorlatilag ellentmond annak, hogy a pg ,amennyire én tudom, némileg gyulladáscsökkentő hatással bír. Mivel nagyon nem vagyok orvos, így tuti neked van igazad abban amit írsz. Nem tudom, ez a nagyobb mennyiségben bevitt pg, amiről írsz, ez mennyire közelíti meg a vapeléssel bevitt mennyiséget. Félre ne érts, nem akarom felülbírálni az orvosaidat, vagy téged, csak megdöbbentő a történet. Viszont mint írod, ha jól értettem, eléggé egyedi, “személyreszabott” a probléma. Nagyon sajnálom, hogy szervezeted extrém módon reagál. Jobban belegondolva sajnos ha az immunrendszerrel van a gond, akkor esélyes, hogy előbb-utóbb nem csak a pg-vel szemben lesznek gondok. De ne legyen igazam.Kitartást kívánok neked és jobbulást.

5 kedvelés

Isten hozott mindenkit a génlottóban!

Sajnos az ember nem tudhatja előre mit kapott induló csomagként, ami az egyiknél semmit sem okoz, az a másikat kicsinálja, rengeteg ilyen hitvány szar van, egyszer csak előjön és páff.

@Deres: ha tuti a pg okozza, akkor anyiből szerencsés a sztori, hogy a kezedben a tudás, min kell változtatni és azt meg is lehet tenni, talán a hevített cuccokkal lehet próbálkozni, hátha az elmegy és mégsem instant tüdőrák.

Sok sikert!

3 kedvelés

Találtam amúgy egy érdekes dolgot PG kiváltására: https://hybridcigi.com/product/bio-pdo-bio-vpdo-2/

Felvettem velük a kapcsolatot de Magyarországra már nem szállítanak…

Ez a propándiol a PG kiváltására.: https://chemnovatic.com/blog/natural-nicotine-bases-nicotine-salts-flavourings/

Mondjuk ez mind szép és jó csakhogy az aromák még mindig PG-sek. Ráadásul nekem több is kellene a 100% VG löttyhöz belőle hogy valami íz kerekedjen. Mindegy, az van hogy most törlöm a 95 VG 5 aroma kombót bár elég íztelen így. Aztán majd meglátjuk, értesítelek bennetek a fejleményekről. Pénteken megyek házi orvoshoz vérképért és megkérdezem tőle, van e nálunk kifejezetten PG allergia vizsgálat. Igaz nálam külsérelmi nyomok nem voltak mint, fejviszketés; orrdugulás; tüsszögés; torokgyulladás; kiütés.
Lassan olyan fóbiám lesz a PG-től, hogy megnéztem a stiftemet ami szintén tele van vele. És ugye a hónalj az elég közel van a vállízülethez nagy általánosságban :slight_smile:
Viszont a franciáéknál vannak már fillek 100%vg de én kimondottan aromát szeretnék valami más összetevővel, mint pg.

1 kedvelés

Amúgy a cigarettában is ott van a PG, valamint amit a nagyok elhallgatnak a dietilénglikol. Mindkettő stabilizálja a dohányt és ízfokozó de legfőképpen megkötik a dohányban a nedvességtartalmat, hogy ne száradhasson ki, így megtartja az ízét és állagát.

1 kedvelés

Most kísérleti stádiumban vagyok. Lehet, a végén már csak növényi glicerint tolok magában, csakhogy beigazolódjon, a pg csinálta ezt. :smile:
Az igazság, hogy imádok gőzőlni és tényleg egyik pillanatról a másikra tettem le a cigit a segítségével, semmi más nem jött át.
Amíg nem lett baj.

1 kedvelés

PG érzékenyeknek, többféle vegyítésben:

4 kedvelés

Köszi, ki fogom próbálni. Aroma is lenne esetleg növényi monopropilénglikollal szerinted ?

3 kedvelés

A stift helyett ez is tökéletes igaz nem vape téma https://kremmania.hu/kremek/naturland-solutio-antisudorica-fono-vii

Köszönöm ! Ki fogom próbálni.

Patikákban árulják

2 kedvelés

Igen előjött. Pont ezért bátorkodtam újra megpróbálni idén a vépgépet. Hátha mégse a progli a ludas. Pont ez az ami össze zavar egy kicsit.

Arról nem tudok, de nic van.

1 kedvelés

Ezt találtam még itt a csoportban, hátha segít PG mentes e-liquid, aroma

2 kedvelés

Elméletileg ez 100% VG alapú kész liquid

3 kedvelés

Vannak olyan nicsaltok- aromát most nem találtam de emlékszem hogy egyszer szembejött már amikor nézelődtem- amiben a pg-t egy vegetol nevű anyaggal pótolják.

4 kedvelés

Gyógyszerrel lehúztam most a kezdeti gyulladásokat.
És megkezdtem magamon a tesztet ezzel:
https://theliquidcity.com/revolute-base-origine-vegetale-pack-5050-200ml-3mg
Plusz PG aroma 10%

Két nap múlva jelentkezem a diagnózissal :slightly_smiling_face:(ennyi idő alatt már jelentkezik ízületi gyulladás,ha gond van.)

5 kedvelés

Sokat nem tudok hozzáfűzni, de szorítok nagyon

squeezing homer simpson GIF

1 kedvelés