Propilén glikol, Reaktív Arthritisz. S.O.S

Sziasztok! Sajnos sokára de kiderült hogy nem a PG a ludas…

Nekem olyan 16 éves korom óta komoly nikkel allergiám van. De azt nem gondoltam volna ,hogy ugyanez fennállhat belsőleg is. Tehát mindazt amit leírtam a betegségről eddig, azt a nikkelezett gyári porlasztók okozták.

3 hete egy haveromtól kértem próbára egy rta tankot kanthal tekeréssel. Azóta kutya bajom se sincsen :slight_smile:
Most már saját tankot használok mtl-hez. Pandora v2 kanthal huzallal. És minden szuper. Nagyon megszerettem az építést is.

11 kedvelés

Akkor végül happy end lett a sztori, gratula!

5 kedvelés

Akkor a “PG felhalmozódása a szerveinkben” teória kilőve. Mondjuk fura is volt olvasni, hogy ilyen is szóbajött.
Problémamentes gőzölést a jövőben!

1 kedvelés

Én sem gondoltam az elején hogy a kanthal lesz a gyógyírom :grin:de már én is tudom,és mindenkinek ezt tanácsolom aki megkérdez :smiling_face:csak a Ka1 :stuck_out_tongue_winking_eye:más szóba sem jöhet :grin:

2 kedvelés

És itt szeretnék ünnepélyesen köszönetet mondani Vaperina_Kingának a Vape Betegségek 3. rész Fémallergia cikkéért ! :eyes: Még most is a sötétben tapogatóznék… :face_with_peeking_eye: Nekem Ő volt a fény aki kivezetett a sötétség beteges bugyrából. :smile:

Hálás Köszönet Kinga !!! :smiling_face_with_three_hearts: :kissing:

12 kedvelés

Én emlékszem egy hasonló esetre, de azt nem tudom, hogy az illető dohányzott, vagy vapelt-e. Sokáig tartott, orvosról orvosra. A vége az lett, hogy magnézium plussz, vagy tabletta. Teljesen rendbejött.

Így utolag átolvasva a februári témaindítód… ha akkor említed az ismert nikkelallergiát akkor itt többen is rávágtuk volna kapásból, hogy válts kanthalra :thinking:

1 kedvelés

Azért arra kíváncsi lennék, hogy ilyenkor milyen kémiai/biokémiai akció-reakció indulhat be. Letüdőzve nikkel-oxid indul el a véráramban ami intoleranciaként gyulladást okozhat az izületekben ? Egyáltalán mi alapján lesz egy szervezet ekcémás. Én egy villáskulcsot sem tarthatok a kezemben 30 percig nyáron. Kapásból megjelennek viszkető kiütések.

Szívből örülök, hogy kiderült mi a baj. Ahogy olvasom, most már nem lesz több gondod. :blush: Problémamentes gőzölést kívánok! :hugs:

8 kedvelés

Szerintem senki nem tudja a biokémiai hátterét. Elviekben allergiát csak fehérjék válthatnak ki, ráadásul akkor, ha képesek átlépni a vér gátat, vagyis eljutnak a sejtekig. Látjuk azonban, hogy a gyakorlat mást mutat. A nikkel-oxid teória nem valószínű, mert az ha a tüdődbe kerül, ott is marad örökre. Itt inkább valami szerves nikkel vegyület jöhet számításba, ami valóban felszívódhat a tüdőből és eljuthat a sejtekig. Ezek egyébként rendszerint mérgezőek. Valószínűnek tartom, hogy esetedben az átlagosnál jóval nagyobb érzékenység játszhat szerepet.

2 kedvelés