Praktikus trükk aroma kiméréséhez...?

Sziasztok, üdv minden rutinos itteninek :slight_smile: Viszonylag fogalmatlan vagyok az e-cigiben, bár hosszú megszakításokkal hosszú évek óta vissza-visszatérek hozzá. De mindig szigorúan konzumfogyasztóként. (Van olyan, hogy koca-vaper?) Szóval most a legutóbbi stressz-indukált visszatérésnél kicsit meglepett, hogy 2022-re gyakorlatilag elfogytak a kész-liquid beszerzési lehetőségek. Úgy emlékszem, 3-4 éve még lehetett simán kapni konyhakész 10 miliseket bárhol. (Tudom, most is van még itt-ott, de persze soha nem abból az ízből, amit épp szeretnék, és van, amiből egyáltalán nincs is.) Utánanéztem a keverésnek és stb, meg is próbáltam tegnap, össze is jött a dolog nagyjából, amiben valószínűleg sokat segített, hogy nekem nikotin nem kell, legalább az nem bonyolítja az életemet. De egyvalamit nem értek, komolyan, és tudom, hogy hülye kérdés, de: hogy a t…úróba mérjek ki 1,5 milit a tűcseppentős üvegben levő aromából anélkül, hogy összekenjek a környéken mindent…?! Úgy értem, ha kiveszem is a fejet, a fecskendő nem fér bele és nem ér bele a folyadékba, nem tudom felszívni. Ha kiöntöm egy másik edénybe és onnan szívom fel, az macerás, pazarló, minden ragad (+illatozik/büdös) és a maradékot nehéz visszajuttatni az üvegbe. A cseppszámot nem tudom megfeleltetni a mililiternek és nem is akarom. Hátha van egy tapasztalt hozzáértőnek trükkje erre… Persze lehet, hogy csak én keverek ilyen mini-mennyiségeket, ez esetben elnézést :slight_smile:

4 kedvelés

Szia @Dalma :blush:
Először is, üdvözöllek közöttünk, remélem jól fogod érezni magad. :hugs:

Amit keresel az pedig az inzulinos fecskendő ami 1ml-es. Én is használom, mert gyakran csak ilyen 3-4ml aromákat kell kiszednem. Pont bele is fér az aromás flasiba. :slightly_smiling_face: Gyógyszertárakban hamarabb kapsz szerintem, mint webshopokban. Tű nem kell, hogy legyen hozzá.

5 kedvelés

Hű, köszönöm. Az üdvözlést is. :smiling_face_with_three_hearts: Nekem is eszembe juthatott volna… de valószínű a weboldalakon, ahol nézegettem, nem volt (épp) készleten ekkora. Meg nem is gondoltam volna, hogy ez lesz a legnagyobb problémám, a százalékszámításra felkészültem, de az átmérő-gondokra nem. :smiley: Majd meglátogatok pár gyógyszertárat.

3 kedvelés

A fiam mondta: Majd ő elfelejtette az egészet, de én még mindig alkalmazom. Főleg akkor, ha csak 1 tank ~ 2ml folyadékot keverek. Olyankor jól jön a csepegtetős módszer. 20 csepp az nagyjából 1 ml-nek felel meg. Nagyobb mennyiségek keveréséhez ott van a kalibrált fecskendőm is, és a palackok is ismert térfogatúak.

1 kedvelés

A gyakorlatban pedig,így néz ki a dolog. :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Igazából a cseppszámos módszerrel azért vagyok szkeptikus, mert volt már az élet más területén, hogy így kellett számolnom, és valahogy soha nem jött ki a matek a végén… Mindig vagy maradt cucc, vagy idő előtt elfogyott :smiley: persze értem, hogy egy liquid bekeverésnél azért nem kell gyógyszertári pontosság. MIndenesetre megjegyzem az átváltást, és ha nagyon rászorulok, használom majd, köszönöm!

2 kedvelés

A csepegtetős módszerrel az a baj, hogy a cseppentő belső átmérőjétől függ egy csepp mérete. Egyébként én 35 cseppről tudok, de ez sem 100%, hogy 1ml lesz. Jobb a fecsizés. :slightly_smiling_face:

5 kedvelés

Szia!
Ha dobsz privátban egy foxpost automata vagy postacímet, szívesen küldök egy-két 30ml müa mérőpoharat amelyeken van 1,5 és 2,5 beosztás (is). A felső része összenyomható, így gyakorlatilag nincs olyan flakszi, amelybe ne lehetne áttölteni az aromát belőle. Tiszta és problémamentes megoldás, fecsizés nélkül. :wink:

6 kedvelés

Szia Vittóre​:heart:Rég láttalak​:slightly_smiling_face:Dobj már erről a csodáról egy fotót nekem​:wink:B.Ú.É.K. Viktorom.

1 kedvelés

Kösz a felajánlást, nagyon jófejek vagytok :slight_smile: Így magunk között bevallom, hogy a saját megoldásom végül az lett, hogy kikaptam a 2 milis fecsiből a tolókát, befogtam alul a nyílást, fentről belenyomtam az aromát a 1,5 milis vonalig, aztán a kimért alaplé fölött elengedtem. Végülis működött, csak az ujjam lett egészen érdekes illatú a végén. Egy mérőpohárral biztos könnyebb, de 1 milis fecskendőt is beszerzek azért. Amilyen tempóban nálam a liquidek fogynak, úgyis még 3-4 hét, mire újat kell kevernem.

2 kedvelés

A végeredmény a lényeg, a siker adott, uh minden OK! :wink:
Egyébként ha akad kéznél, egy gumikesztyű, megoldja a “szagló és aromától szutykos kezek” problémáját. :wink: :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Ez is szuper megoldás. :blush: És a kisebb térfogata miatt jobb is, mint egy mérőpohár amiben nagyobb felületen terül el az aroma. Így szemmértékre is könnyebb adni. :slight_smile:

3 kedvelés

10 ml-es fecskendő 0,5 ml mérési pontosággal rendelkezik. Erre kell egy tű és készen is van. Gyógyszertárban beszerezhető, vagy eü ismerőstől… :slight_smile: Érdemes egyszerre több darab fecskendőt megvenni, mert a jelölés néha lekopik róla.

1 kedvelés

Ez a téma automatikusan lezárult (az utolsó választól számított) 30 nap után. Nincs lehetőség új hozzászólás küldésére.