Liquid keverés

Sziasztok. Szeretnénk információt kérni. Ezeket hogyan kell bekeverni?


Szia. Mivel VG többlet így 12%-ban javasolja a gyártó. És én is arra sarkallak. Nyugodtan mehet a 12%

2 kedvelés

Szia. És a 12%ot azt hogyan tudom elkesziteni?

10ml és az aroma kiszerelése

1 kedvelés

Ahogy nézem 100ml az alapod, ahhoz, hogy 12%-os legyen, ki kell venned 20ml-t az alapból. Tehát a 80ml-hez hozzáadva a 10ml-t, úgy lesz 12%-os a liquided.

2 kedvelés

Igy már értem. Nagyon szépen köszönöm a segítséget.

2 kedvelés

Igazán nincs mit. :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Bocsánat, hogy közbeszólok, és simán lehet, hogy én tévedek (soha nem voltam jó matekból), de nem 73 ml alap plusz a 10 ml aroma?

4 kedvelés

Semmi gond. Én meg kezdő vagyok ebben a témában :blush:

Dede, igazad van. A 85ml a teljes, végleges liquid. Huh, ezt jól elcsesztem. Elnézést. :confused:

4 kedvelés

Semmi gond nem történt. :blush:Mindenki tanul élete végéig. :blush:

2 kedvelés

Igen, nekem matekot kéne. :sweat_smile:

3 kedvelés

De van egy keverde is az oldalon. A menüben is megtalálod, vagy a linkesitett szóra kattintva. Keverde figyelt matekórán. :grin:

2 kedvelés

Oké. Köszönöm az információkat. :grin:

1 kedvelés

Bocsánat, csak annyit zavarnék még. Hogy nem hagyott nyugodni a dolog. Beírtam a keverdébe azt ahogy én számoltam. Csak annyi, hogy kerekítettem. De az aroma adott mennyiségét figyelmen kívül hagytam. Így természetesen a másik számítás a jó. :blush:

2 kedvelés

Ó jaj, ha tudnád, hogy én számolásban miket csesztem már el… :sweat_smile: Pont ezért figyelek oda annyira minden ilyesminél.
A keverde egy tökjó dolog, de “visszafele”, amikor nem a kész liquid, hanem az alap-aroma mennyisége a kiindulópont, nem egyszerű vele számolni. Értem ezalatt, hogy szerintem sokan vannak úgy vele, hogy itt a 10-30 ml aroma, amit X százalékban kell keverni, és hát a gyakorlati kérdés az, hogy akkor most mennyi alappal öntsem fel? (És az alapon belül még felmerülhet a “nikotinból mennyit” kérdése is, ugye.) Szerintem többek közt ezt a piaci rést látták meg az SnV-k gyártói, akik azt mondják, hogy ne’ a palack, töltsd fel nyakig és nuku fakszni, nem kell számolgatni :grin:
A csel a dologban asszem az, hogy a végső mennyiségnek maga az aroma is a része - olyan ez, mint egy beugratós matekpélda…

4 kedvelés

Én mindig úgy számolok, hogy az összes mennyiséget, ami mindennel együtt van beírom a keverdébe, az meg megmondja mennyi boostert kell berakni. Szóval nem is én számolok. :joy:

4 kedvelés

Ha leellenőrzöm magam, akkor nem szokott ilyen előfordulni. Ott buktam el, hogy az aromára nem gondoltam, csak 10ml van belőle. :confused:

Tervben van a keverde frissítése, csak azt még megelőzi pár dolog. :slightly_smiling_face:

Lehet, igazad van, az snv-kkel kapcsolatban, csak én ebben is látok némi átverést. De tény, hogy finomak. :blush:

1 kedvelés

Kiegészítettem keverdét egy új résszel az elején. Mennyi liquid jön ki az aromámból?
Az alapértelmezett értékek 10ml aroma és 10% -ban keverve. Ezt tetszőlegesen variálhatjátok, majd a Számolás gombra kattintva kiszámolja mennyi liquid jön ki belőle.

Screenshot 2022-02-24 at 10.29.46

Screenshot 2022-02-24 at 10.16.05

Így könnyen kiszámolhatjátok, hogy egyáltalán mennyi alappal érdemes számolni a továbbiakban.


Szerk.: Frissítettem, hogy tételesen írja ki miből mennyi.

Screenshot 2022-02-24 at 11.34.28

10 kedvelés

Szuper.
A rengeteg agyalástol mentettel meg. :+1:

6 kedvelés