Liquid keverési praktikák

Nem lett a kedvenc elfoglaltságom a liquid készítés​:cry:
Ennyit bénázni embert még a jó Isten,nem látott :joy:
Volt amelyik aromának nem akart lejönni a cseppentője,késsel emeltem le róla,majdnem kiömlött.Ahogy fogyott az alaplé,úgy nem tudtam rendesen a fecskendővel felszívni.Döntöttem én oldalra,dehát nincs 3 kezem.Alaplés volt a gumikesztyűm,a fecskendők oldala,a tálca amin csináltam(tuti min.20ml odalett ezekkel)(tudom,hogy nem sok,de akkor is​:joy:)Volt amelyik aromába nem ment bele az 1ml-es fecskendő(az Imperia vagy az Innawera)akkor előszedtem még a vastag tűt is,amit a vape42-ről még jó,hogy rendeltem.9-et csináltam,már az életemet is untam a rázással​:joy:Most szellőznek.Ja,2x borítottam fel a flaskát,amiben már benne volt minden,de még nem zártam le…

Az alaplét ki kellett volna öntenem egy pohárba?Valamennyit?(nem akartam azzal is pazarolni,hogy ide-oda öntögetem)

5 kedvelés

Szia​:grin:lőttem gyorsan egy képet,én miket használok keveréshez​:grin:


5 milis fecskendő tűvel,az aromák kiméréséhez
60 milis fecskendő,az alapléhez
Skálázott konyhai mérőedény(ennek használatáért azért szoktam kapni​:joy::joy::joy:),ebbe öntöm ki az alaplét,a maradékot könnyű visszaönteni belőlle,
és végűl egy vízpumpafogó,az aromás üvegcsék cseppentőjének leszedéséhez​:joy::joy::joy::joy:

3 kedvelés

:joy::joy:
Jöhetnek még a praktikák,mert olyanom nincs itthon​:joy::joy::joy:

3 kedvelés

Ha lesz időm holnap, mutatok én is egy két trükköt.:slightly_smiling_face: Csak nem vagyok hajlandó írogatni, amikor videózni is lehet.:slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Köszi @Zsuzsika75 és @anon31274546 :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

@anon31274546 várom holnap a trükkjeidet​:slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Szia Beatrix!
Nehogy feladd, csak egy kis részét érintetted a bénázásoknak! Jómagam likvidben áztam és a saját gyerekem visító röhögése közben mosogattam egyesével alaposan még a kész likvides flaskákat is…
Aztán egyszerűsítettem a dolgon.
Az eszközök: egy magas falú tálca, egy csemegéstál az alapnak (Tibi barátom salátástálnak nevezte :grinning:), egy 25ml adagolópohár 1ml beosztással, és egy fecskendő amivel az alapot suhintom a tárolókba, illetve papírtörlő igény szerint.
Így tálból cucc felszív, flaskába be, aroma kimér, beönt, flaska lezár és kész. Jöhet a rázás, szellőztetés végtelen folyamata. Amikor a tálba öntött alap a végét járja, feltámasztom a tálca falára, maradéktalanul ki lehet szivattyúzni a szent löttyöt. Ha több marad, akkor ugyanígy az alap üvegébe is gond nélkül megy ugyanez a művelet.
Az aromák csepegtetőjét nem veszem le, csak akkor, amikor majdnem kiürültek, én használom őket, egy uccsó 10ml-30ml keverés megy mindegyikbe méretüktől függően. A levételhez kést használok, kis feszítés és kész.
Tároláshoz a szokásos flaskákon kívül 30ml befőttes üvegeket, 100ml kemény műanyag flakonokat használok. Illetve a Kölykök által oly nagyon imádott 30-60ml Big Mouth flakszikat. De jövő héten érkeznek a @Andras_Barton által javasolt gyógyszertári üvegek. (Utólag is köszi a tippet Andrásom)

5 kedvelés

Ha az aromák cseppentőjét nem veszed le…akkor te nem fecskendővel méred az aromát?
Gyógyszertári barna üvegem van…10ml és nagyobb is.Én még ugye csak 10ml-es próbákat csinálok.Viszont a barna üvegnek nincs cseppentője,így rájöttem,hogy azt nem tudom használni csak akkor,ha veszek pipettát vagy mit hozzá:slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Nem, nem fecskendővel mérem. Azzal próbáltam, de rájöttem ne nekem való jelenleg. Könnyebb és egyszerűbb az adagolópoharas megoldás. És elég pontos is, ha jó a szeme az embernek, ha nem, akkor ott a kölcsönszem. :grinning:

4 kedvelés

Én tegnap sok 0.4ml-t mértem az aromából.Ha elég nagy volt a szája az aromás flaskának,bele tudtam dugni az 1ml-es fecskendőt.Ennyi minimális aromát,milyen mércés pohárba csinálnál?:slightly_smiling_face:

1 kedvelés

@Viktor_Hajdu pudingos tálka a neve amúgy​:wink::joy::joy:

1 kedvelés

Az aromás flaskák általában 10-30ml esek csepegtetőjük hasonló,kiméred egy fecskedőbe,hogy hány csepp az 1ml és utánna,ha máskor ilyen picibe keversz csak számolni és csepegtetni kell,nem kell szétszedni és fecskendővel kimérni őket​:smirk:

2 kedvelés

Tőlem aztán olyan neve lehet amit csak szeretnél vagy szeretne a világ :grinning: :grinning: Nekem sajna csemegés tál marad amíg csak élek. Minden csemegét ebben tálalok magamnak. :heart_eyes: :rofl:

3 kedvelés

Ugyanebben. Ahogy most is csinálom. :grinning:

1 kedvelés

Küldenél egy képet,milyen az aminek ilyen skálája van?:slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Ja,de nem jó.Nekem nem 1ml beosztás kell még.Nekem olyan kell,ami az 1ml-s fecskendő beosztása

2 kedvelés

Kérésed parancs. Ez van kéznél.

4 kedvelés

Ígéretem szerint:

https://vimeo.com/522297007

8 kedvelés

Ezt el is felejtettem, úton van egy hozzám is.:rofl::rofl::rofl:

5 kedvelés

@anon31274546 nagyon szépen köszönöm :slightly_smiling_face: A fecskendő sem jutott az eszembe :slightly_smiling_face: Ki fogom próbálni :slightly_smiling_face:

Nekem nem sikerült a kupakkal eltávolítani a cseppentőt :cry:

A videód előtt szedtem le az Egoist snv 60ml-es cseppentőjét(természetesen késsel :joy: )…megint pár cseppecske bánta :cry: :joy:

Mostmár nem késsel fogom :slightly_smiling_face:

3 kedvelés