Porlasztósból RTA? Átalakításban tud valaki segíteni?

Sziasztok ! született egy kis eredmény, most már leírom az összegzést, a tanulságokat az egészről. Eleinte megmosolyogtam a videókat, igaz, egyik sem olyan, mint az enyémek, de ott az eredeti gyári felállást próbálják meg helyreállítani mindegyikben. Nekem azért nem tetszett a dolog, mert már hónapok óta kínlódom vele, és nem sikerült. De végül rájöttem: Ez az egyedüli helyes megoldás, helyszűke miatt ezekben nem is lehet másképp építeni, csak függőlegesen, és külső vattázással. a huzalvégeket is csak azon a szilikon gyűrűn lehet átbújtatni, ahol gyárilag voltak. Egyre azonban vigyázni kell: A szétszedéskor a furatokban levő folyadék záró és - továbbító anyagot tilos eltávolítani! Csak a huzalt a rajta levő vattázással újítjuk. A porlasztóban és a körül levő O szilikon tömítőgyűrűkre nagyon vigyázni! Ugyanis bármelyiknek a hibája, hiánya folyást okoz. Van egy szilikon a középkivezetésen, ezen fűzik át ráadásul a tekerés végeit is, viszont egy zárlat, megerőltetés, repedést, szakadást eredményezhet rajta, akkor cserélni kell. Van egy tömítőgyűrű a porlasztó talpánál, az is nagyon fontos, hogy meglegyen. Én egy kicsikét nagyobbat találtam,a fiam viszont elvesztette, ezért folyt a liquid,amíg nem találtam rá megfelelően szorosat. Ezt a gyűrűt a gyári új porlasztókkal vele adják, de szétszedéskor megsérülhet, elveszhet. Van még egy harmadik gyűrű a porlasztó felett, a kupolára szorul. Szétszereléskor kieshet, elvész, a baj az, hogy a beszívott levegővel felszívod a tartályból a liquidet. A porlasztó csak az oldalán levő furatokon át érintkezhet a folyadékkal. Ezek után működnek a kazánjaim. Ízben egyik sem éri utol a Sirent. A felülről levegőzős kínai DL már talán már elég gőzt ad. Kicsit csörcsögve, de adja, Az Innokin alulról levegőzik, de ott már nem folyik, csak néha spriccelget a számba. Ez egy nagyon szűk beömlő nyílású MTL, fejjel lefelé tartva nem szörcsög annyira. Szóval a tanulság: tömítés + tömítés + tömítés. Mindegyik jó legyen!

4 kedvelés