Vaporesso target 100 segítség

Sziasztok!
Teljesen kezdő vagyok, kb 1 hónapja használok e cigit.
Adott egy Vaporesso Target 100 mod, amit eddig full gyári használtam. Viszont szeretném kimaxolni ha van rá lehetőség.
A kérdésem az lenne hozzátok hogy erre a modra tudok e építhető kazánt tenni, vagy arra teljesen másfajta modok alkalmasak?
Köszi a segítséget! :hugs:

2 kedvelés

Szervusz én se vagyok olyan idős ezen az oldalon. De bátorkodom meg kérdezni, hogy DL vagy MTL vonalon gondolkodsz ?

4 kedvelés

Szia!Bármilyen 510-es csatlakozós tankot rátehetsz.

3 kedvelés

Mindenképp DL.
Ez az első modom, ez volt hozzá gyárilag, telsejen be jön a sima analóg cigi után :face_with_peeking_eye:

Köszönöm szépen :slightly_smiling_face:

Szívesen!Annyi kiegészítés,hogy max. 25 mm átmérőjü tankot fogad.

2 kedvelés

RBA (építhető kazán) bár nem vagyok biztos benne hogy a tiédbe kapható (vaporesso gtx rba van csak más tank/podba)vagy RTA (tankos szett) ?

Olvastam a gyorstalpalót kezdőknek részt, viszont nem értem mi a különbség a két típus között. Mármint RDA vs RTA :man_shrugging:t2:

Az rba építhető kazán az adott tank típushoz pl tfv8 tank
image
Tvf8 rba
image

Tfv8 gyári kazán

image
A teljesen építhető kazán meg alap deckel rendelkezik pl Zeus
image
image

2 kedvelés

Rba elsőre jó választás had idézzem a helyi szak irodalmat .: @Vaperina_Kinga tollából
RBA (ReBuildable Atomizer)
Ezt érdemesnek éreztem megemlíteni, ugyanis a porlasztós tankok többségéhez kapható RBA fej is. Ezzel megszűnik a pánikszerű porlasztó rendelgetés. Ezt nyugodtan nevezhetjük kakukktojásnak, hisz a porlasztós tankokhoz is, és az RTA-khoz is kötődik.

Ez még az én PL-em [PARASZTI LOGIKA] Ha el is rontom a tekercselést vagy kazán ki leheli az utolsót akkor bármikor cserélhetem a kettőt

3 kedvelés

Rba dual/Rba single

image

Rta dual/single deck

image

Rta mesh

image

Rta quad
image

2 kedvelés

Az RBA gyakorlatilag egy olyan, felújítható porlasztó, amit szét lehet szedni, és kicserélni benne a tekercset és a vattát. A gyári porit ugye nem lehet szétszedni, egészben megy a kukába, ha mondjuk a vatta benne már feladta.
Az RTA pedig egy egész tank, amibe nem porit kell tenni, hanem tankban cserélgetni a huzalt és a vattát.
Ha a meglevő (poris) tankodhoz árulnak RBA-t, első körben anyagilag jobban jársz, mintha egy egész új építhetős tankot kellene megvenned, mert olcsóbb. Viszont az RBA fizikailag kisebb, mint egy RTA tank, kevesebb hely van benne, ezért nehezebb építeni. (Én legalábbis ezt tapasztaltam.) És nincs is mindegyik porlasztóból ilyen RBA verzió.

4 kedvelés

Használatban különbözik e a két típus, mármint liquid tartály, töltés stb…?
Elnézést de nagyon kezdő vagyok és elég eligazodni a sok minden között :face_with_peeking_eye:

Köszönöm szépen ezt a brutál sok infót :fist_right::fist_left:

Tulajdonképpen nem. Úgy képzeld el, hogy az RBA-nál a mostani poris tankodat használod ugyanúgy mint eddig, csak néha, amikor kiveszed belőle a porlasztót, szétszeded azt is, és utána újra összerakod, majd vissza a tankba.
Az RTA esetén nincs pori a tankban, hanem magát a tankot kell néha szétszedni és összerakni. De nem minden utántöltésnél.
A tartály mérete, a töltés módja tanktípusonként változó, ezt egyesével meg kell nézni. És nem függ attól, hogy poris vagy RTA tank, mindkét fajtából van mindenféle.

Dead Rabbit V3 RTA tankban gondolkodtam ezzel a moddal. Működhet?

Én mtl-ezek,de szerintem működik a dolog.A lepetit vapoteur oldalán van konfigurátor,ott meg tudod nézni,hogy nézne ki különböző tankokkal:
https://www.lepetitvapoteur.com/fr/configurateur

Ja vatta, coil, szerszámok meg egyéb tényezők :wink:

3 kedvelés

Amúgy a löpötyin éjfélig mindenre 20% kedvezmény van.Ott mindent be lehet szerezni ami kellhet az építéshez.

2 kedvelés

Köszönöm. Elvileg teljesen jó hozzá. Rendelek aztán megpróbálok építeni. De azért a gyári porlasztósat nem teszem messzire :rofl::rofl:

5 kedvelés