Porlasztó tisztitás

Sziasztok, még egy kérdés. A porlasztót miként érdemes tisztítani (átmosni) ha más ízű liquidet teszek a tankba, csak hogy az előző íz, ne “húzzon” át?

1 kedvelés

Langyos/meleg víz, erős sugárral

2 kedvelés

Ha használat közben szeretnéd “kimosni”, akkor üres alappal. Vagy ahogy Deepfreeze írja, illetve még ki is lehet főzni. Esetleg még van ez az alkoholba áztatás, ami valóban ki mos minden ízt belőle. Erről itt írok bővebben:

De én anno kifőzni szoktam, illetve elszívok 1 tanknyi üres alapot. Ez a kettő ami nálam bevállt. Alkohollal már nem mosok porlasztót…

2 kedvelés

Köszi mindenkinek :fist_right: :fist_left:

És mégis meddig kell főzni egy porit?
Mint egy tészta , vagy marha pörkölt ideig ?

2 kedvelés

Megszurkodod villával és amikor puha, akkor már jó :rofl:

Én meleg vízben, citrom, vagy ecetlében áztatom kicsit, majd alaposan elöblítem, íz/szagmentes lesz.

3 kedvelés

Ha el kezd forrni a víz, utána még szokás hagyni 5-10 percig. És kész is a porileves. :sweat_smile:

2 kedvelés

Én kifőzéssel operáltam, de igazából már egy főzés után nekem gyengébb ízvisszaadás volt. Főzés után (10p) még a forróvízben megfogtam csipesszel és egy kis hosszúkás kefével párszor vigyázva, majdnem simogatva “megreszeltem” belül (lehetőleg se ne tépje fel, sőt semmilyen sérülést ne okozzon), akkor lepergett némi ez az, ami nem jött le a főzéstől, de ha belenézel és már barna avagy fekete… Akkor kuka.
De amúgy is inkább új porlasztó :slight_smile: (Porlasztós létnek ára van… Drágább, mint építeni, ezt el kell fogadni). Én már leszoktam a porilevesről :slight_smile:

4 kedvelés

Na, az alatt a 10percnyi “főzésidő” alatt 2x építem újra az rta-t…fillérekből és kifogástalanra. Na jóóóó, a mütyür rba-t lehet csak 1x :rofl: