Ízvesztés, porlasztócsere

Sziasztok!
A napokban azthiszem volt már ilyesmi kérdés fent, de azért én szeretném mégis megkérdezni a saját kérdésem.
Szóval a napokban azt vettem észre, hogy nincs íze a liquidemnek. Vagyis, a legelső szívásnak még van, a többinek már nincsen. Megfordult a fejemben az is, hogy a 10%-os keverés esetleg kevés, és arra jutottam, hogy a 3 féle liquidemből 2-nél lehet hogy az, de a harmadik az erőteljes (volt). Nemhinném, hogy ízvakság, mert mindig felváltva töltöm újra a tankot.
Porlasztós kazánt használok, az is megfordult a fejemben, hogy a porlasztó lett cserés. De hisz még csak 2 max 3 hete használom.
És innen jön a buta kérdés, hogy milyen gyakran kell porlasztót cserélni? Tudom, használatfüggő, de azért mégis egy körülbellüli idő?

Erre nincs pontos válasz. Ha gyári selejt akkor akár egyből, minden más ok (aroma fajtája, használat mikéntje, mesh vagy coil, stb) függvényében eltérő gyakorisággal az 1-től X-edik napon esedékessé teszi. És pont ezért kerüljük is a használatát…drága és idővel a beszerzése is problémás lehet.

A 2-3 hetes használat amúgy már átlagban jónak számít…szerintem

4 kedvelés

1-2 liquidemnél maximum 2 napig tartana egy porlasztó… (Vagy karamell-carbonara lenne az íz).

2 vagy 3 hét? Ejha, mit szívol, tiszta alapot? :sweat_smile:

ECO módban :roll_eyes::grin:

2 kedvelés

Á neem :sweat_smile:, csak nem mennek tönkre.

Első körben porlasztó csere, ha visszajön az íz, akkor ez volt a gond. Ha meglévő ízre rátöltesz más ízt is az is tud ízvesztést okozni, de általában ízvakság vagy kokszosodás okozza. Illetve a porlasztók minősége sokszor nem egyenletes, ezért lehet olyan, hogy nem egyformán bírják.

5 kedvelés

Ezt aláírom. Még 2 hasonló aroma is ki tudja egymást úgy nyírni, hogy valami szomorú vagy megdöbbentő íz lesz az eredő. Soha nem töltök rá mást. Porlasztóval pláne nem tenném.

3 kedvelés

Igen, ezt tapasztaltam, hogy töltöttem egy új ízt, és elszívtam az egész tanknyit, és még mindig érződött az előző.
Ezért is szeretnék egy RDAt, elvileg azzal könnyebb ízeket cserélgetni.

Akkor egy porlasztó/tekerés erejéig használsz egyféle ízt?

2 kedvelés

3 ml és már csak egy darab brikett neki. :rofl:

1 kedvelés

Így van, ezért is van 12 tank. Plusz itt nem győz a lustaság. Ráöntök mást, zömmel csalódás van…

1 kedvelés