Porlasztó és az OHM

Sziasztok, egy kis segítséget szeretnék kérni :slight_smile: Már többször nekifutottam az ecigire átszokásra, de több év próbálkozás után most derült ki, hogy a PG-t nem tolerálja jól a szervezetem.

Ahogy olvastam a PG felelős az ízekért, a VG meg a nagy gőzért. Nos ennek ellenére engem az ízek motiválnának jobban :blush: hisz a célom a teljes cigeretta mentesség.
Egy kis egyszerü Joyetech eGo AIO készüléket vettem legutóbb, és az édes, dohányos ízeket szeretem.

A kérdésem az lenne, hogy 80 vagy leginkább 100 % VG mellé milyen porlasztót javasolnátok, hogy az ízek jobban érvényesüljenek, elvesztem a kínálatban, mert van 0,5 - 0,6 - 1,0 és 1,5 ohm-os is a készülékhez:) köszi

4 kedvelés

Kéz csókolom Mónika !

Gondolkodom egy ideje a helyes megoldáson, de elég komplex a kérdés. Sokkal egyszerűbb lenne a helyzet, ha egy RTA - ról beszélnénk. Felmerül bennem a kérdés, hogy a gyári porlasztók tolerálják-e egyáltalán 80-100%-os VG többletű liquidet. Én magam 50-50 % ban keverek, még nem próbáltam a VG többletet. Remélem lesz valaki akinek van ez ügyben tapasztalata.

További szép napot kívánok !

7 kedvelés

Szia Mónika :blush:

Nekem meg akadt a szemem egy félmondaton:

Tehát akkor nincs minden veszve, ha jól veszem ki a szavaidból. :slightly_smiling_face: Én ennek fényében azt javasolnám, hogy próbálkozz meg először 70VG/30PG-s liquiddel, ahhoz az 1 ohmos porlasztó lesz a jó választás. Mivel a VG sűrűbb ezért kell neki, hogy lassabban porlasszon az a pori. :slightly_smiling_face: Ha még mindig fenn állnak a tünetek akkor jöhet a 80/20-as arányú VG többlet, ehhez már jobban illene az 1.5 ohmos pori, illetve később (ha még kevesebb PG kell) is jobb lehet a 1.5-ös. Helyzettől függ majd. :thinking: A 70/30as arányt használják a legtöbben, akiknek PG ÉRZÉKENYSÉGÜK van. Mert ugyebár van az allergia és az érzékenység. Ami nem tehető egy lapra. :slightly_smiling_face: Először csak 10ml-ben gondolkodjunk. 70/30 és 80/20-ból is kéne 10-10ml, illetve egy 1 és/vagy 1.5 ohmos porlasztó. Ez olyan mint egy teszt. Ha megvannak az arányok figyeld meg magadon a tüneteket, mennyivel lett jobb. És a legvégén, ha tényleg nem múlnak a tünetek, akkor jöhet a 100% VG (de az is csak 90/10 valójában, mert az aroma PG-nek számolandó).

Jut eszembe… Mik a tüneteid? :slightly_smiling_face:

6 kedvelés

Köszönöm a válasz :blush: az arány már ki van kísérletezve, sajnos max 10-20 % PG, amit még bírok. Én eddig az összes keveréktől majdnem megfulladtam, ez nem csak az átállás miatt van, és nem csak megköhögtet, mint más kezdőt :frowning: az öcsém is 5 éve szívja, azt hitte, hogy hisztizek :blush:
Mivel most tényleg komoly az elhatározásom, ezért adtam még egy esélyt a dolognak és kipróbáltam több keverést, kis adagokban, pont ahogy Te is javasoltad. A legjobb a 100 % VG, és max annyi PG, ami az aromában van :frowning:
Kipróbálom a porlaszt amit javasolsz, de lehet hogy kell majd vennem valami komolyabb gépet, hogy élvezetes legyen, de jelenleg ezt nem engedhetem meg magamnak.

5 kedvelés

Köszi, lehet tényleg reménytelen, de még nem adom fel :blush:

3 kedvelés

Köszönöm :blush: hát ez nem túl kecsegtető :blush: sajnos a DL nem megy, tipik dohányos vagyok már ezer éve.
Most úgy fest, hogy ebben is kísérleteznem kell :frowning:
Viszont a Liquidhall oldalon van egy olyan kazánbetét, hogy LVC, 1,5 ohmos MTL :blush: lehet kipróbálom, habár jóval nagyobb, mint BF, nem sok liquid fér majd be :rofl:

4 kedvelés

A nagyon alacsony ellenállástól szoktam majmeghalni. Olyan gyorsan és sok gőz jön, hogy nem győzöm. :flushed: Ezért jobb a magasabb ellenállás. Nem mindenki bírja. Nem mondom, hogy Te sem, csak eszembe jutott a válaszod alapján. Kíváncsi leszek nagyon. És drukkolok is nagyon nagyon :smiling_face_with_three_hearts:

5 kedvelés

Szia Mónika!
Ahogy előttem is írták,majdhogynem reménytelen ezt a problémát porlasztókkal megoldani.Személy szerint én is 100% vg-t használok és hideg időben már a palackból sem nagyon akar kijönni a folyadék.Építhető tank kellene oda ,abból is aminek van folyadék állítási lehetősége.Sok bosszúságtól megkímélhetnéd magad és nem utolsó sorban anyagilag jobban járnál.Nem olyan nagy ördöngősség megtanulni sokan túl misztifikálják ezt.

7 kedvelés

Kéz csókolom ismételten ! :slight_smile:

A fejembe jutott egy dolog amivel nem kellene annyit kísérletezgetni. Én nagyon sokáig használtam squonk készüléket, szinte 0 a hiba lehetőség, csak egy dologra kell figyelni, hogy a légáram a tekerésre menjen, ha kezd kiszáradni rápumpálás és minden mehet tovább. Nem beszélve arról, hogy az RDA-k adják a legjobb ízeket. :slight_smile:

8 kedvelés

Köszönöm a jótanácsot :blush: úgy fest bele kell magam ásni a témába rendesen :blush:

6 kedvelés

Szia, ebben egyetértek. Amióta squonkolok mecha moddal azóta a zeusok is háttérbe szorultak. Berserkert cseréltem el egy dolphin crea-ra, de azon csak mtl rda volt. Így nem is nagyon volt használva.Aztán itt egy tag feldobott egy dl rda-t. MEgvettem tőle, megépítettem és istenállatkirályság. Azóta vettem még egy modot és úton van még kettő. Rda-ból is várok még vagy 5-öt… :smiley: nem tudom pontosan…Teljesen jó a squonk,annyi hogy zabálja a levest. De amikor meg van építve 2 coillal 0,15 ohm-ra és ráengedem a delejt…akkor aztán van ízorgia :slight_smile: .Arról nem beszélve, hogy egy rda építése nem egy nagy dolog,szerintem bárki megcsinálja elsőre jól, még ezt a furcsa vandy vape pulse x-et is.

6 kedvelés