PG-VG arány, Dvarw tekerés

Sziasztok!

Mostanában azt vettem észre, hogy sokszor dryhitem van.
70% VG alappal dolgoztam eddig és ehhez ment az aroma, így a végeredmény esetében csökkent a 70% VG.
1 hete kevertem először Inawera aromából, amiket 4-5% körül kell keverni.
Korábban 8-10-15%os aromákat kevertem be legtöbbször.
Szerintetek érdemes lenne 60%-ra levinni a VG tartalmat az alaplé esetében?

Dvarw V2 tekerés:
Mostanában feljebb mentem teljesítményben 11-12W és az 1.2-es levegőbetétet tettem bele.
Nagyon sokáig a 0.8 levegőbetéttel használtam és kis teljesítményen 7-8W.
Így nem volt annyira érzékeny a vattázásra, meg elvoltam a szűk levegővel. :joy:
Azt mondják nagyon egyszerűen építhető tank, nekem is ez vált be a legjobban.
Ideiglenesen wotofo vattát használok, kezesebbnek tűnik, mint a muji.
Elég maximalista vagyok, nem szeretem, ha durrog a kazán, valamennyire biztos fog, lehet azért van, mert a 0.8-as levegővel alacsony teljesítményen halk volt.
Összenyomott tekerést használok Ni80 0.32mm 6 menet, 11-13W között(inkább 11 körül).
Igyekszem úgy behúzni a vattát, hogy ne szoruljon csak minimálisan(ha szorosabb jobban durrog, de így sem tökéletes).
Ritkán sikerült megfolyatnom, még a muji vattával, ha kevés volt a vatta.
Később beszerzek Titanium Fiber és Super Sorb vattát próbálgatás céljából.
Esetleg valami javaslatotok van?
Köszönöm a segítséget!

2 kedvelés

Az 50/50 es alappal biztos hogy jobban működne.
Talán ha jobban ritkitod a vattát akkor jobban szálitja a liquid et.
Ugy tudom ha szárazat kapsz akkor liquid ellátási probléma lehet.
A tekerés talán nem pattog ha szét huzott tekerésel probálkozol.

Nem vagyok profi de meg ér egy probálkozást.

6 kedvelés

Én egyszer a fiamtól kaptam egy ízbajnok alaplevet (70%PG, 30% VG), addig csak VG többlettel szívtam, és iszonyatosan köhögtem. Azóta is csak ezt az összetételt rendelem. PG többlettel nem köhögök annyit, és nem folyik meg ezzel sem, az a kazán, amelyik eddig sem folyt meg. Ha nem ragaszkodsz a sok gőzhöz, és inkább az ízeket szereted, akkor meg ezt kell szívnod, feltéve, hogy nem vagy PG allergiás. Mindent írsz, csak a magátmérőt nem. A 16 mm-es mini Dvarw -ba nem fér el nálam nagyobb, csak 2 mm-es átmérő. Abba már eléggé kell a vattát cincálni, sodorgatni. De ha túl keményre sikerül a vatta, abból lesz dryhit. Befogott levegőzővel jól megszívom olyankor, és akkor elönti a leves. Ezek után ha kifolyik az egész, vagy marad a dryhit, újra kell vattázni. Inkább lazább legyen a vatta, mert van, amelyik másnapra megdagad. Van, amelyiknek meg be kell ázni, és másnapra lesz csak jó a folyadék továbbítása.

6 kedvelés

Ja igen, és a vatta végeket meg kell tépkedni. Nem kopaszra fésülni, de széthúzogatni a szálakat, ritkítani.

6 kedvelés

Köszönöm a válaszokat!
Akinek még van tanácsa, szívesen fogadom.

2-es magátmérővel dolgozok. Ez a V2 Dvarw MTL a mostani 22-es MTL FL-nek felel meg.

Nem vagyok annyira a gőznek a rabja, inkább az íz a fontos(persze a több gőzt is szeretem).
MTL végülis az ízekről szól.

Valószínűleg 50/50es alapot fogok keverni akkor, bár tartok tőle, hogy a nyári melegben megfolyhat.

5 kedvelés

Én is ezen agyaltam de a tobbiek azt mondják hogy nem nagyon szoktak alapot váltani.
A legtöbben maradnak a megszokottnál amit mindig használnak.
En sem tudom hogy működik e de majd a nyáron kiderul. :wink:

4 kedvelés

Mondjuk van aki úgy kever, hogy amikor aromázza a liquidet akkor önti össze a VG-t PG-t, nic boostert.
És így fix arányt tud tartani.
Ha én 70/30as VG többletet használok, akkor nem mindegy hogy 5 vagy 15%ban kell keverni az aromát, mert teljesen más lesz a végső arány.
A 15%-os esetében többet, míg az 5% esetében alig változik.(arányt picit elszámoltam, úgyhogy inkább nem mondok konkrét számot :grinning:).

1 kedvelés

mindig is 50/50-et használtam nyáron csinálni kell egy kis vatta gátat és nem folyik meg.

9 kedvelés

Szia
Azon ne aggódj,nekem még nem folyt meg 2 év alatt 50/50 levessel
Kettes mag ni 80 28ga 5-6 karika 1.2 pin 0.7,0.8 ohm igaz 17-19 wattal de így szeretem ,kevés vatta ritkítva most is jó. Tudom sokaknak nem jött be de még mindíg jó az íze .

8 kedvelés

Köszönöm!
Egy próbát megér, nem kell kidobnom semmit, csak teszek bele PG-t és nicet, előtte meg kiszámolom mennyi van, és ahhoz mennyit kell hozzáadnom.

2 kedvelés

Nekem pont ugyanez van most, és rendkívül jól adja a rohadtkényes Royal csokiskaramellát is.
(V1 törpe).
14.5 Watt. Desszertezni 100 kiváló. (Ok, nekem 70pg/30vg).
Úgyhogy +1 pont.

2 kedvelés

Toljad legközelebb feles alapba,nekem intenzívebb az íz úgy :wink:

4 kedvelés

Pg többletem van…azon csak rontanék. :slightly_smiling_face:Nem szeretem a 30-nál több vg-t, és most tervezem levinni 20 és 0 közé.
Nekem vattás érzés. (Vagy letüdőztem a vattát a dekkből? :grin:)

2 kedvelés

Ha szabad kérdeznem :grin:a v1 az a felújítható porlasztós ?

1 kedvelés

Annyi kérdésem van még:
Összenyomott tekeréssel dolgoztok?
Én András videóját néztem meg a Dvarwról, próbálom aszerint csinálni.

Ő használt valami gumi tankszélesítőt.
Erre lennék kíváncsi, lehet valahol kapni vékony gumis alátétet?
22-es Dvarwhoz kellene, gondoltam így kevésbé karcolódna az alja, ha már eredetit veszek.

1 kedvelés

A V1 is az volt, RTA, igen

1 kedvelés

nem .Olyan mint a többi dvarw csak kisebb a levegözö és nincs az oldala össze firkálva…

2 kedvelés

Én az FL előttit hívom v1-nek. Van egy olyanom, asszem klón. Még az FL-eket be se üzemeltem.

Ez az. Nincs az oldalán szöveg

1 kedvelés

Valóban, félreértettem.
Az is RTA volt.
Zoli meg RBA coilra gondolt.

2 kedvelés

Az nem az…

2 kedvelés