Porlasztó csere után is keserű a liquid

Sziasztok még újonc vagyok alig egy hónapja kezdtem az e cigi t. A mai nap megérkezett a vaporesso luxe xr max készülék amit már nagyon vártam, viszont nem tudom élvezni vele a vape-elést mivel keserű a liquid a porlasztó csere után is. és igen meg vártam a 20 percet az első használat előtt próbáltam 2 ohm porlasztóval es 4ohm-ossal és a liquid ugyan az amit a 6 ezres dohanyboltból vásárolt készülékben használatam abban nagyon finom volt. De ebben nem az egyszerűen keserű rossz ízű az egész… azt szeretném kérdezni hogy ti jártatok már igy esetleg tudtok segíteni? Hogy vajon mit rontok el? Vagy mi lehet a baj?

1 kedvelés

Helló! Milyen 6ezres készülékben használtad előtte? Mikor vetteded és hol tároltad a liquidet? Milyen ízünek kellene lennie?

Szia az előző pod joyetech evio pod volt. A liquid az cseresznye. A liquidet a szekrényben tároltam, le ellenőriztem a liquid-et is a másikban tökéletess az íze. A

Milyen márkájú a liquided, mennyi a nikotin tartalma? Pg/Vg arány? Te keverted vagy készen vetted?

Készen vettem nikotin boost-ot kapot csak, 30/70 arányú más liquid el is rossz az íze próbáltam mangóval és szamócával…

MTL, RTL vagy DTL podfejjel használod? Wattot tudsz állítani a készüléken? Mekkora watton használod?

1 kedvelés

Dtl pod fejet kaptam hozzá csak próbáltam 55 w 50w 30w 15w de ugyan az :sob:

1 kedvelés

Ezek szerint a levesnek nincs baja, ha a másikban jó.

Ma már ami benne van a 3. Porlasztóm :sob: egyszerüen nem értem hogy mi lehet a baj…

1 kedvelés

Lenyűgöző paraméterek (5ml-2800mAh) én is szemezgettem vele, míg nem olvastam pár negatív véleményt. Köztük volt a több hibás porlasztó. Cserélgessed.

1 kedvelés

Már ami benne van az a 3. Vadi uj volt mind ilyen rossz lenne az aránya? 🫨

1 kedvelés

Nem inkább égett íze van? Porlasztó csere után várni kell míg megszívja magát a vatta majd kis watton indítani a használatot, majd léptetni a wattot felfelé amíg jó nem lesz.

2 kedvelés

Égett izze van igen… 20 perc után első fel töltése után reménykedtem hogy a 3. Porlasztó jó lessz de sajna nem

1 kedvelés

3 poriból 3 rossz lenne? Kétlem! Itt valami más lesz! Biztos jól beázott a porlasztó mielőtt használatba vetted?

1 kedvelés

Segítségképpen beleszólnék.
Porlasztó: mindig látható rajta az a pár lyuk, ahol látszik a vatta. Ott is itassátok be jól, mielőtt a tankba rakjátok. Nyomni neki, hadd igya be, segít a szállítás beindulásán.
Másik dolog: gombostűvel picit meg lehet óvatosan mozgatni a látszó vatta felszínét, lazítgatni picit.
Bonus: a friss porlasztóval így előkészített, majd feltöltött tankot párszor szívjátok meg izzítás nélkül. Ez is segít beindulni a kapilláris jellegű áramlásnak.

6 kedvelés

Be csöpögtettem a porlasztót és fel öntöttem majd meg vártam a kötelező 20 percet bar igaz az első vape nél 50 watton volt… az lenne a baj?

4 kedvelés

Szia :wave: A levegőzést, hogy állítottad be? Az égett íz nem hiszem, hogy olyan könnyen kijön belőle. Viszont a kevés levegő is okozhatta a problémát. Írtad, hogy elég nagy tartományban próbáltad ilyenkor a levegőzést is ahhoz mérte kell állítani. :slightly_smiling_face: Az oldalán a van a csúszka amivel ezt lehet szabályozni. Ez milyen állásban van és jelenleg hány watton / milyen porival? Ezeknek a paramétereknek mindig egységben kell lenni, hogy jól működjön. Mivel a gyártó szerint a készülék az MTL → DTL -ig használható így egy viszonylag nagy tartományt lefedhet viszont az nagyon nem mindegy, hogy melyikkel mennyi levegőt kap és hány watton.

5 kedvelés

A levegő szabályozás teljesen ki van nyitva és igen 50 watton próbáltam dtl pod fejjel

1 kedvelés

Ahogy @Zoli76 is írta, jól itasd át a vattát. Ha magas watton indítod és nem eléggé szívódott fel a leves a pori vattájában, plusz @Donat írása alapján ha kevés a levegő, akkor tuti az égett íz! Asszem ez a dryhit?!:grin: Megég a vatta, és az az égett íz már nem megy ki belőle. Pori mehet a kukába.

Ui. Én is egy kezdő vagyok, hallgass a nálam jóval tapasztaltabbakra! :grin:

5 kedvelés