Pori pörkölt

Valahol itt és egy angol oldalon is olvastam,hogy van rá esély hogy használt porikat áztatással ,kifőzéssel valamilyen szintre fel lehet újítani az előző állapot függvényében .Asszony épp munkában úgyhogy gondoltam egyet és osszeütöttem egy pörköltet 3 BVC poriból​:laughing:
Kiváncsi leszek a végeredményre ,ha nem ízlik landol a kukában ,sokat nem veszíthetek​:sunglasses:

9 kedvelés

Szia Attila!
Na erre kíváncsi vagyok, az alkohollal történő tisztítás megvolt, de ez a megoldás nem került még a szemem elé. Eddig. “Lécci” a végeredményről el ne felejts beszámolni! :pray: Addig is előkészítek egy lábaskát. Legfeljebb készül egy adag sima pöri a poripöri helyett. :wink:

5 kedvelés

Mindenképp visszajelzek​:grin:Jobban belegondolva lehet nem angol,hanem amerikai oldal volt.Mikor még beszereztem a kezdőszettem akkor gugliztam rá angolul ,hogy mennyi egy pori időtartama.Akkor dobot ki nekem egy fórumot ,ahol írtak ilyen okoskodásokat.Emlékezetből főztem most,tehát nem kerestem rá újra . 5 perc forralás ,hideg vízbe helyezezés és újra 5 perc a forró vízben .Én még annyit csináltam ,hogy a hideg vizes hűtés után jól megfújkáltam ,amitől látványosan világosodott a vatta.Most száradnak a napon a szélben ,ha cserélném kell a porit jön a helyzetjelentés :slightly_smiling_face:
Itt egy nem túl jó kép főzés után ,meg nedves a vatta amitől gondolom sötétebb mint lesz,de sokkal világosabb mint az a barna valami főzés előtt :grin:

5 kedvelés

majd várom a véleményt róla mert ha jó én is meg csinálom :rofl::grinning::grinning:

5 kedvelés

Kinga úgy írta,hogy 40 percig főzni a vízben.:slightly_smiling_face:
Én is épp erre a müveletre készülök csak én lábasba teszem,mint a pörköltet,nem serpenyőbe​:slightly_smiling_face:Még jó,hogy az asszony nincs otthon​:wink::slightly_smiling_face:
Kíváncsian várom a végeredményt,mikor kipróbálod​:slightly_smiling_face:
Ja és,azt hiszem 24 óra szárítás van írva​:slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Erre én is gondoltam,részben ezért is volt a fújkálás​:slightly_smiling_face:a lyukakat szépen kitölti faltól-falig és olyan tömötten bolyhos kinézetű ,mint egy gyári mellette csak nem annyira hòfehèr,inkàbb olyan gyöngyház :laughing:Ha működik és nem is száz százalékos ,de egy pár napot ki lehet belőle húzni akkor még mindig ott van az atom kemény dohány-cseresznye liquidem ami még az égett vattát is elnyomja​:laughing:ilyen stresszes horgász verseny napokra ideális remélhetőleg :laughing::laughing::laughing:

4 kedvelés

Adok neki jó pár napot hogy száradjon ,jelenleg egy kb hetes van a tankban,majd ha az megadja magát .A háromból kettő egész újnak néz ki.A harmadik 4 lyukból kettő mogyoró színű (tekercs láb ?),gondolom ez volt életem első porija,amikor film nézés közben lefogyott a liquid meg lehet a tank alja is mire észrevettem :laughing:

3 kedvelés

A versenyen görbüljön spori! :wink:

4 kedvelés

Kösz!Itt Írországban egyelőre ,kb még egy hónapig nem lehet versenyt tartani covid miatt,de remélhetőleg utána újra minden a régi :slightly_smiling_face:Holnapra jó nagy zuhit mondanak ,úgyhogy be is pakoltam az autóba a horgász cuccot​:muscle::laughing:

3 kedvelés

Szuper, én is imádom a hidegfrontot! :wink:

1 kedvelés