Égett íz új porlasztó, friss vattázás esetén? Van megoldás!

Sziasztok! Nálam ez a probléma először gyári porlasztónál jelentkezett, de azóta volt már ilyenem saját vattázás után a felújíthatós kazánommal is. Először is leszögezem, hogy arról a problémáról szeretnék beszélni, amikor az égett íz megjelenésének semmi ép ésszel magyarázható oka nincs, és mégis megjelenik. A gyári porlasztónál nem is fogom sohasem megtudni, mert nem tudom, mit tesznek bele folyadék továbbító anyagnak. A 16 Watt max feliratú porlasztónál már 8 Watton jelentkezett a dolog. Szétkaptam, de azt soha többé nem tudtam felújítani, mert ezekben a gyári porlasztós kazánokban olyan szűk helyek vannak, hogy nem lehet a helyére semmit sem házilag elkészíteni, arra meg nem dobálok ki ezreket, hogy anélkül hogy használhattam volna, kidobjam. Amit én vattázok, annál arra gyanakszom, hogy valószínűleg a vatta a behúzáskor nagyon megcsavarodott, vagy túl tömör lett. A megoldás ilyenkor: Minden levegő bemeneti nyílást jól bezárva jó erősen megszívni, az így keletkezett vákuum továbbít annyi folyadékot az izzító szálhoz, ami lehűti. Ezt meg lehet néhányszor ismételni, nálam az égett íz ettől megszűnt.

8 kedvelés

Ja, és elfelejtettem de ez természetes: Hidegen szívogatom, utána izzítok, mert amíg a levegőző zárva van, nem kap levegőt, ami hűti. A vatta már a behúzás során előre meg van nedvesítve, és a töltés után is várok keveset, hogy jól magába szívja. Ennek ellenére olykor előfordul, hogy mégis viszonylag kevés teljesítményen is csípős, égett ízt ad. Nem gyakran, de egy évben 1-2 alkalommal, különben gyanakodhatnék rá, hogy valamit nem jól csináltam. :smile: )

4 kedvelés

A videóban szétkapja őket, mint floki a lábtörlőt. :slight_smile: Pedig ezek mind tiszta újak. Azt viszont nem láttam, hogy össze is rakta volna utána őket. Szerinted ez vatta? Mert nekem nem sikerült velük semmit sem kezdenem, amikor megpróbáltam felújítani őket. Az egyáltalán vatta, ami bennük van? Amiket én újra tekertem, és vattáztam, folytak, mint az állat, vagy úgy sikerült, hogy nagyon melegszik, de gőzt szinte semmit sem ad. Általában megrepednek, amikor megpóbálom újból összepréselni. Nem arra találták ki, hogy bárki fel merje újítani. Sőt, szerintem azért is olyan szűk a hely bennük, hogy házilag még véletlenül se sikerüljön. Van egy felső levegőzésű poris kazánom, a kínai Polar Night, annál már volt egy kis siker. De csak úgy, hogy a porlasztót fémház nélkül készítettem el bele, és belső vattázásúvá alakítottam, mint az újraépíthetőseket. A Coilra kívül tekert vatta teljesen átadja a hőt a fémháznak, és ezért nem ad ki gőzt. A vatta két végét meg kidugtam a furatokon. Ennek szerencsére csak 2 beömlő nyílása van, nem 4. De az ízével még mindig nem vagyok megelégedve. Soha nem lesz olyan, mint a felújíthatós Siren2. Ott kereken 1 ohmot tekerek, 3,5 mm-es fúrószáron készítem, annyi vattát teszek bele, hogy egy kicsit fogja, de ne szoruljon. Annál elég jó ízek vannak. A másiknak azért nincs íze, mert DL? Azokban a sok levegő annyira felhígítja a gőzt, hogy szinte semmit sem érzek. Nem is tudom, hogy mi a jó egyáltalán a DL-ben? Azt csak a látvány kedvéért találták ki?

2 kedvelés

No, már tegnap észre vettem egy számomra fura dolgot az írásodban, de csak most jutottam el oda, hogy reagáljak rá.

Jól értelmezem, hogy a vattát benedvesíted, és úgy fűződ át a tekeréseden?

2 kedvelés

Én tobbszor lattam olyan videokat,amikor meg az athuzott vattat elobb beitatjak levessel es ugy tomkodik be az etetonyilasba.

3 kedvelés

Nem, de utána azonnal benedvesítem az egészet. Amúgy jól sikerült az átalakításom: Egy porlasztós DL kazánt átalakítottam újraépíthetős MTL -re. Kicsit sok munka volt vele, és le akartam fényképezni, esetleg azt is leírni, miket csináltam, aztán meggondoltam magam. (Mert hogy megszólnak, miket gányolok, vagy úgysem érdekel senkit, mindenki inkább vesz újat.) A kazán fémpalástjának a furatait is felbővítettem 4 mm-esre, ugyanolyan átmérőjű tekerést készítettem, mint a Sirenbe szoktam, most már belefér ugyanannyi vatta is. Csak éppen álló tekercs a poris kivitel miatt nem fér el másképp. Belül van a vattája, és a porlasztó helyett van egy 9 mm-es rézcső, félcenti magas, benne gumi betét egy 2mm -es csavar középen, Mind a 2 -höz IC foglalat van forrasztva, ebbe dugom az izzító szálat a vattával, amit a palást furatain áthúzok csipesszel. 0,4 mm-es kanthal, 8 menet, ellenállása: 1,01 ohm. Töltés után szörcsög egy kicsit, de nem folyik, mert felülről levegőzős. Utána kiválóan adja a gőzt, és még 16 Watton sincs nyoma égett íznek, hála a fém palást felfúrásnak. A drip-tip. vagy amit a számba veszek kapott egy hosszabb, szűkebb toldalékot, a levegőbeáramlást meg gumigyűrűvel szűkítem. Ha valakit érdekel, és lesz időm, készíthetek róla képeket.

3 kedvelés

Én is kipróbáltam egyszer, de nem lett olyan jó. minél nagyobb átmérőjű tekerés, és a vatta kivezető nyílások is nagyok legyenek, a vatta ne legyen kemény, akkor áramlik a lötty.

4 kedvelés

En azon a parton vagyok ,hogy legyen inkabb lazabb,mint szoros es megegjen.Eddig csak egyszer volt olyan szoros ,hogy jott a dryhit.Az elonye az is ,ha ujra kell tekerni mert tul laza,vatta ki,uj be es jol is van.Ha nagyon szoros volt,es meg a leves is dagasztott rajta,akkor az egy tekeres is lesz,mert hogy vattat ki nem lehet szedni deformalodas nelkul az tuti.
Nem probaltam ezt a tomkodes elotti nedvesitest,de nem is fogom,nem nez ki olyan folyasbiztos megoldasnak.

4 kedvelés