Podról mod+tankra: valódi előrelépés?

Sziasztok!
Kisregény következik :smiley:
Egy hete álltam át, most egy Oxva xlim podom van, de már váltanék.
DLezek vele, 0,8 Ω olyan 12-14 W közt.
Próbálgattam más Ω podfejeket, variáltam a Wattot, levegőzést, 70/30 shortfill, 50/50 nicksalt, különböző nikotin erősségekkel, a torokkitépőtől a meg sem kottyanig.

Váltáskor jó volt, nagyon élveztem, de valahogy kevésnek érzem már az ízeket, meg az egész “élményt”, ami az elején kielégítő volt.
Égett íz nincs, 4 beépített porlasztós eldobható podfejem van, mind szolgálatban, váltogatom az ízeket, amibe egyszer 50/50 került abba nem tettem 70/30at, nem mind porlasztógyilkos édes aroma, szóval durva lenne, ha 5 nap alatt kivégeztem volna mindet, átlagban kb 300 slukkot számol naponta a gép, de nem egy fejet használok végig.

Nem gondolnám, hogy ez a klasszikus ízvakság lenne, de persze ki tudja, viszont eddig is ezeket éreztem, csak most valahogy többet akarok, úgy érzem, mintha nem használnám ki a liquideket. :smiley:
Mintha valami gátja lenne az ízeknek, nem jönnek ki rendesen. Pl egy Dinner Lady nicsalt citromos süti, ha szívom MTL és DL is csak a tésztát érzem, de ha csak a számból tüdőzés nélkül fújom ki az orromon, megjelenik a citrom és egy egészen elképesztő komplex süti íz is. Szóval akkor a gép jó és az én biorobot testemben van a hiba? :smiley:

Váltanék egy kicsit komolyabbra, viszont építgetni egyelőre nem szeretnék, az majd egy következő lépés lesz. Kaptam egy Vaporesso Swag II-t, ehhez vadászom tankot, egy Nautilus 3 az, amivel szemezek, mert Fehér Tamás videója alapján hiába MTL, szűk DLre is jó. A Liquidcity kínálatára hagyatkoznék, mert nagyon gyorsak és imádom a liquid választékukat, jó lenne mindent tőlük beszerezni.

Végre eljutottunk a kérdésekig, köszönöm hogy kitartottatok! :smiley:

Tévesen feltételezem, hogy erőteljesebb ízeket és komolyabb élményt tudnék elérni egy ilyen konstrukcióval, mert a cserélhető porlasztók sosem ütik majd át a plafont?
Van érezhető ugrás a kettő között vagy ugyan azon a szinten mozognék és csak felgyújtanám a pénzt?

Az összevadászott infókból és a jelenlegi podfejekből kiindulva 0.7Ω mesh porlasztót tervezek hozzá rendelni, mert néha jólesik magasabb Watton. De ha adott esetben más lenne az igényem, rövidítem az élettartamát, ha az ajánlott teljesítmény alatt használom?
A hatalmas gőzmennyiség annyira nem prioritás, inkább az, hogy ne legyenek fátyolosak az ízek.
Annyira sok az infó és olyan nagy a zavar, és ezek még csak a cserélhető porlasztósok! :'D

5 kedvelés

Szia @Myzare üdv köztünk!
Véleményem szerint, kezd helyreállni az íz érzékelésed, amit a cigi elnyomott, azért szeretnél többet. Vannak jó porlasztós tankok, de én a helyedben ugranék egy lépést. Szerintem a pod és a sima porlasztós tank között árnyalatnyi különbség lehet. Szóval pénz kidobasnak vélem. Merj nagyot álmodni, mert az íz a építősből 100x jobban jön. Én kb egy hétig használtam a porlasztosat anno és amikor megkostoltam az építőset, többé már nem is akartam mást. 1 óra volt megtanulni magát a tekerést egy videó alapján és itt vagyunk mi is segítünk :blush:

13 kedvelés

Hát az van, hogy a pod is csak egy porlasztós cucc. Ennek ellenére azt mondom, hogy egy komolyabb porlasztó többet tud, mint egy pod-os. Ha nagyobbat akarsz lépni, akkor sztem építősdibe kell belevágnod. Már csak a költséghatékonyság miatt is.
Egyébként jól érzed, szerintem is halványabbak egy pod ízei, de biztos többmindentől függ melyik mennyire. Egyszer én is vettem egy podfejes gépet, amolyan zsebrevágom és megyek címszó alatt. Addig leginkább én is poris dolgokat használtam, azokhoz képest nekem is halványbbnak tűnt. Aztán átszoktam az építésre, ott már nagy különbség volt.

8 kedvelés

Köszönöm szépen a válaszokat!
“Magabiztos vagyok, azt hiszem…” Úgy tűnik nem volt valami nehéz meggyőzni engem. :smiley:
Ha tényleg nem olyan ugrásszerű a különbség, akkor inkább nem fogok egy fél lépcsőfoknyira ennyit elkölteni, rárepültem a Fat Rabbit solo RTA-ra.
SOS bénázásmentesítésre és “fogd és fussra” itt lesz tartalékban a kistücsök Oxva.

5 kedvelés

Szívesen, ha dl-t választanál akkor @Robert_Horvath tud ajánlani jó ízű tankokat, mindenképp kérdezz körbe, mert nagy a reklámjuk a “rosszabb” ízű cuccoknak. Ha meg mtl-t választanál, akkor meg mindenki is segít :smile::+1:

5 kedvelés

Szervusz @Myzare szép napot :slightly_smiling_face:ha esetleg építhető rta- ra váltanál én ami egyszerűen építhető és ízkazán akkor mivel felsorolt móddal is hajtható Eclipse rta- ajánlanám…ő kimondottan ízkazan kapacitás illetve igaz nem sokk de indulásnak elegendő hogy lásd dl vonal mennyire tetszik…

4 kedvelés

Szia!
Nézem, nézem!
Közben amire magamtól jutottam: Fat Rabbit solo RTA-val mennyire nyúlnék mellé?

4 kedvelés

A :rabbit: sem rossz csak neked indulásnak nem ajánlom mert vattaérzékeny :point_up::point_up::point_up::point_up:tehát ha nem akarsz az első építhető rta- val magadnak csalódást okozni akkor én inkább elengedném a helyedben ha már késsőbb belejössz az épitésbe és ugy érzed hogy menni fog akkor szerezd be ha tetszik …de ezt magadnak kell eldönteni…:slightly_smiling_face:

5 kedvelés

No meg is keresgéltem, szimpatikus ez az Eclipse, mégegyszer köszönöm!
Ha már vatta, rá is görcsöltem. :smiley: Tudnál ajánlani egy fogyibiztosat első körre? A Cotton Bacont dicsérik úton útfélen.

3 kedvelés

Én Demon Killert használok már évek óta nekem ő jött be hát ez is ízlések kérdése

3 kedvelés

A szalonnáról tudni kell, hogy van némi betörési ideje, nem hozza rögtön a maxot íz szintjén, illetve 4 éve amikor én kezdtem, akkor tényleg az egyik legnépszerűbb vatta volt a muji mellett, de ma már vannak jobbak is szerintem. Bár én nem déelezek, szóval nem én fogom megmondani a tutit, csak itt okoskodok. :grin:

Ja és nem túl kezdőbarát a használata, inkább valami tekercseset keresnék, amit könnyű adagolni és nem neked kell kitalálni mekkorát szedjél le. Vagy akár cupőfűzőset amit @Robert_Horvath linkelt, jobb a békesség…az elején.

6 kedvelés

Hopp, és milyen jól teszed, hogy okoskodsz, kapom is kifelé a kosárból! :laughing:

Akkor mutassatok már neki légyszi huzalt is, még bedobal fölösleges dolgokat a kosárba :laughing: @Zolika @Robert_Horvath

3 kedvelés

https://vape42.hu/termek/coilology_ni80_mtl_fused_clapton_23040ga_3m.html
https://vape42.hu/termek/super_sorb_cotton_refill.html
2.5 mag 5 karika 25 watt :grin:
ha engem kérdezel :crazy_face:

4 kedvelés

Wotofo coil is megfelel indulásnak és nem vészes árban sem

5 kedvelés

Elnézést…de maga feltörte a számítógépemet vagy honnan tudja, hogy éppen ezt csinálom? :rofl: -márnemcsinálom :smiley: -

3 kedvelés

Rutin meg az évek szokták mondani​:sweat_smile:

5 kedvelés

Wecome to the club!

:rofl:

2 kedvelés

Tapasztalat :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl: nincs magázás, mi vagyunk az örök ifjak​:stuck_out_tongue_winking_eye:

2 kedvelés

De ha még jó ízű aromát is keresel, azzal is tudunk szolgálni :rofl::rofl:

5 kedvelés