Pod uralom? 🤔

Hali.

Mostanában csendes megfigyelőként vagyok jelen, aminek oka, hogy kicsit “ellustultam”, és át/visszaálltam a pod-ra. Smok Novo 5 az alany. Egyszerű, zsebbarát stb.
Viszont megláttam a polcon az árválkodó építősömet, és rájöttem, hogy itthonra sokkal jobb, gazdaságosabb lenne. Elkezdtem kísérletezni, mivel pár hónapja áll, de sehogy sem tudok olyan ízeket kicsalni, mint a podból. Én vagyok béna, vagy ezek a podok tényleg sokkal jobban tudják hozni az ízeket?
Tankok: Pandora MTL RTA V2, Ă©s a hĂ­rhedt Brunhilde MTL RDTA.
Bennük 28ga ni80 és a Vandy Vape Superfine MTL Fused Clapton Wire, különféle vattákkal, levegőkkel, teljesítménnyel, ellenállással, mindennel amit csak lehet.
Gyümis ízek mennek mostanában.
Majd este rakok be tekerésről képet, tegnap óta a Brunhildét tesztelgettem, önmagában nem rossz, de a podhoz hasonlítva szinte 0 íz. De ugyan ez a Pandora is. Ha mellette szívom a Novo 5-öt (talán 0.7 meshed a feje), egyszerűen ég és föld.

Én ugyanígy látom, bár nem vagyok nagy építős, meg csak pár hónapja tolom a vape-t. DL-be még csakcsak meg tudom rda-val közelíteni az XR Max-om ízét, de a kis MTL podok nekem sokkal ízesebbek, mint az építősök. Ki mire esküszik. :slight_smile:
Én úgy oldom meg a gazdaságosság kérdést, hogy Kínából dupla adag porlasztót rendelek, és a felét eladom dupla áron. :smiley:

hozzászólnék a témához, mert mind a két RTA megvan és a Pandora-t kimondottan szerettem is, ráadásul superfine fused clapton-nal használtam de én a gazdaságosságot ott kezdtem hogy még életemben nem nyúltam podhoz … se eldobhatóhoz… sub-ohm tankhoz egyszer, az hasonlón jó volt mint az ujjáépíthetőim, de elhasználódott a 2 kapott coil-head azóta elajándékozva a tank.
:man_shrugging:

Esetlegesen a build-edben, mtl-nél a szívási “technikádban” lehet keresni a hibát… de a többiek lehet hozzá tudnak szólni ahhoz is hogy mekkora különbség van egy MTL RTA és egy Pod között.

5 kedvelés

Ha összehasonlítás nélkül nézem, tényleg tök jó az íze, sőt, semmi panaszom nem volt rá, ameddig ugyan azzal a löttyel építés közben nem szívtam bele mellette a pod-ba. Akkor viszont abszolút kvázi “semmi” íze nem volt összehasonlítva. Ameddig ezt nem csináltam, azt hittem hogy zseniális ízei vannak. De akkor majd kísérletezek a slukkokkal is. Köszi :smiley:

Nem tudom, az itt sokak által ajnározott ursa nano nálam ízben meg sem közelített az rtaimat, de lehet az egyik oka, hogy az rtat nem ismerted még ki, a mesh porlasztó meg egyébként is jobb ízeket ad, mint a szálhúzal, állítólag.

Az rta egy érdekes állatfajta, sokaknak meggyülik vele a baja.

1 kedvelés

Kedves barátosnémnek van Ursa Nano Proja, az nekem egyrészt túl levegős, másrészt ugyan azzal a liquiddel nem próbáltuk még egymás mellé téve a Smok Novo 5-tel, de szerintem annak is jó ízei vannak. Akkor lehet, hogy a tekerésen kell módosítsak, ha azt is lehetséges lekörözni.

De tényleg kipróbáltam mindent, amit a fent említett eszközökkel tudtam: “pocak” lent, “pocak” fent, közel a levegőnyíláshoz, távol tőle, sűrű vatta, ritka vatta, szorosra tekert coil, hézagosra tekert coil, meg persze a coil anyaga, vatta fajtája, más tank, más teljesítmény. Ezeken kívül mi az, ami még befolyásolhat? Vagy az MTL vonalon kinek mi az, ami a legjobban adja az ízeket? Milyen magon? Mennyire közel/távol a levegőnyílástól, stb?

Szia,ha beleszĂłlhatok.
Azt az egyet nem fogjuk neked megmondani neked mi lesz jĂł.
Hiába írjuk hogy nekünk 28-29-30 ga kanthal huzal a jó ilyen meg olyan magon,sajnos erre neked kell ráérezned,ha van időd,próbálkozni kell vatta huzal kombókkal,minden liquid mindegyik kazánba jó,csak nem biztos hogy kihozza azt a legjobbnak vélt ízt amit várnál.
A podok szerintem az édes ízekre vannak kihegyezve,ha neked az bevált akkor csak a próbálkozás marad az rta felé :smiling_face:
Ja,és napi pár percedbe kerül :wink:

4 kedvelés

Pandora V2
Ni80 MTL Fused Clapton (2*30+40), 5 menet, 2,5mm-es magon, hézag nélkül (hot spot-okat kidolgozni), gyártó által ajánlott magasságban (van bevágás a tekerősegédnek). BP Mods vagy Muji vatta, levegő 1,2mm-re állítva.
Én így használtam…

…és ezt a build-et leírhatnám számos más MTL RTA mellé amit lehet itt más, 2-es magra tekert 28ga kanthal-al használ és rá se tud nézni a claptonokra mer az fujj a Ni80 az meg főleg nem kell

…minden ízlés kérdése.

2 kedvelés

A podok mindig is jobban adták vissza az ízeket. Mert nagyon kicsi az égés térük. Beszélek én itt a közepeses drága rta-ról, amilyenek nekem is vannak. Drágábbakat még nem próbáltam. Vam nekem is egy lost vape ursa nano podom, és valóban jó ízeket hoz elő …

2 kedvelés

Nem hazudok :smiling_face:kipróbáltam az ursát is,de nem adnám oda érte a By-Ka Se kazánomat ! Most tekertem meg,nincs fotó róla de jobb ízeket hoz mint bármelyik pod vagy porlasztós,mert abból is van pár darabom :crazy_face:ki hinné :thinking:
Ezért mondom ami bevált azon ne változtass,ha csak nem akarsz jobbat ! :man_shrugging:csak irányt tud mindenki mutatni de te döntöd el jó vagy sem :smiling_face:

4 kedvelés

Ebben egyet tudok veled érteni, és tisztában vagyok vele, csak szimplán kíváncsi vagyok hogy a sok kipróbált kombináció közül melyik az, amelyik itt egyeseknek jobban működik, és megpróbálom levonni a következtetéseket :smiley: de köszi, pacsi :fist_left:t3:

Brünci nem a legélesebb kés a fiókban, a pandorát meg nem ismerem.

2 kedvelés

Igen, látom a fórumon, hogy nagyon vegyes, de az utóbbi időben talán rosszabb megítélésű tank, viszont úgy voltam vele, hogy szeretném kipróbálni, kínából érkezett jó áron, ennyit megért, most pihentetem, vagy majd megpróbálom elpasszolni. Nézegetem a tankokat, hogy mit vegyek, ami kicsit minőségibb, nívósabb, de először a Pandorám szeretnék gyakorolni, mert feleslegesen nem szeretnék pénzt kidobni rá. :smiley:

Ka 1,29 ga (0.30) 2.5 mag 5 tekerés,1.2 ohm 13 watt muji vatta és Tvgc Ghibli aroma 12%-ban négyes erősséggel :grin:most már tudod az esti programom :joy::joy:

2 kedvelés






Itt a legutolsó tripod 2 építés, kanthal d, 2-es mag, 6 menet, titanium fiber , 1.1 ohm, 1.2-es levegő, 14 watt, adja a lemon tartot. A vattát a kazán szélénél szoktam vágni, borzolom, a behúzás után meg oda-vissza húzogatom a vattát. 2-es magba kb 1cm-es vatta megy bele.

2 kedvelés

Elkezdtem nézni, milyen tankokat próbálnék ki, de már vagy 7-8 db-ot felírtam innen fórumról, meg még párat láttam shopokban, és egyszerűen elvesztem. Erre most megláttam ezeket a Billet Box-okat. Nem tudom a megnevezését, ezeregy bocsánat.

Van itt valakinek tapasztalata Billet Box-szal, vagy hasonló készülékekkel? Még nem mélyedtem bele, csak láttam, hogy egész kicsinek tűnik a kazántere, hasonló a podokhoz, hátha ezek tudják hozni azt, amit keresek.

Szerk.: nem csak ezzel a márkával

KĂ©p ff

El kell hogy keserítselek, ha Billet Box alatt a boro modokra gondolsz, azokhoz is kismillió féle újjáépíthető kazán található, főleg hogy a boro mod hype továbbra se halt le.

Továbbá majdnem mindegyik jobban elterjedt porlasztóhoz is találni bele átalakítót. Így azokkal is használható.

Szerintem az elmúlt körülbelül 3 évben több boro bridge jött ki, mint klasszikus 510-es kazán.

Ha jót akarsz magadnak és a pénztárcádnak, akkor nem ebbe az irányba indulsz :slight_smile: de ez csak az én személyes véleményem.

3 kedvelés

Köszi, akkor ezt most jegelem. Ma van egy kis időm, elkezdem a Pandorát tekergetni, kísérletezgetni. Közben nézegetem a tankokat is :smiley:

Nekem, – ha tankokat nézegetsz – a Dvarw MTL FL rta 22mm-es tartály jött be leginkább, jó az íz és nem folyik, sűrű gőze van 50/50 liquid-del amit magam keverek. pedig klón tankom van. Előtte legalább 8-10 félét kipróbáltam de énnél ragadtam le jelenleg.

2 kedvelés