Pioneer, vagy Dvarw? Az itt a kérdés

Sziasztok!

Következő tankomban szinte biztos voltam, hogy egy Dvarw mtl fl 22 lesz, de elkezdett foglalkoztatni a Pioneer is. :thinking:
Ha használod mindkettőt, kérlek segíts a választásban, a lényeg a dohány, desszertdohány ízek élvezete…
Egyedül az ár/érték arány nem szempont, mert nyilván azt a Pio nyerné…
Köszi :slight_smile:

2 kedvelés

Nekem csak Pio-m van, de ha fontos a TH, nos az kevés van neki. Erősebbre kell keverni a liquidet. Nem tudom hogy Dwarvnál hogy áll ez a kérdés.

1 kedvelés

Na igen, ez egy pozitív a Pio-nál, hogy alig van TH… pont azt szeretem, ha érzem hogy valami történik, de nem kapar szét. A Berserkert kellett megszelidítenem ilyen szempontból, mert az elég durva volt a sokak által preferált setuppal.
A Hildában meg sem kottyan a 6-os nikotin 60/40 alappal…

1 kedvelés

Igen, a Berserker kifejezetten TH-s, a Pio-hoz képest mindenképp. Szóval jó helyen keresgélsz :smiley:
De majd mindjárt jönnek a Dwarvosok és megmondják a frankót.

2 kedvelés

Nyilván a TH dolgon azért lehet finomítani :slight_smile: Nekem tetszik, hogy mindkettő egyszerű, ahogy olvasgattam az ízekkel is jól bánnak, csak kell egy lökés valamelyik tank irányába. :slight_smile:

Én a Dwarvot TH-s nak mondanám, viszont jó ízeket produkál és gőzben is ott van a szeren. Nagyon le kellett nyomnom a tekercset, hogy élvezhető legyen, de meg lehet oldani, ha arra esik a választásod. :slightly_smiling_face: Pio-m nem volt még.

4 kedvelés

Akkor a Pio-ról annyit, hogy ő azért kényes a vattázásra. Kis kazántér, ettől jó az íze, de ha nem jól vattázod, folyik meg szörtyög. De meg van a séma, amit követni kell és akkor jó lesz.

3 kedvelés

A TH nem kizáró, ha több voks érkezik arra, akkor megoldom, hogy jó legyen :slight_smile:

4 kedvelés

Igen, néztem róla videót :slight_smile:

2 kedvelés

Ha már folyás, nekem a Dwarvot még nem sikerült megfolyatni, de ismerek olyan embert aki bármit csinált csak folyt Neki. Természetesen klónokról van szó, így mindenképp nézd meg ki gyártja. Ha eredeti akkor nem szóltam. :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Karácsonyi “meglepetés” magamnak, szóval egy eredeti a terv :slight_smile:

5 kedvelés

Azzal rendben lesz minden. :blush:

1 kedvelés

Szia!Én kimondottan nem szeretem a dvarwot de van és van Piom is azért a Dvarw jobb ezt elkell ismernem bár nem használom a piot viszont igen könnyebb tőlteni…

4 kedvelés

Miben találtad jobbnak a Dvarwot?

Anyag minőség ízre ugyan olyan halovány mint a pio más extrát nem találtam a drarwba csak a minőséget persze több szöröse az ára mint a pio-nak igy ez elvárható.

Bocs a veszö kimaradt…az anyag minöség után…tehát a dvarwnak csak a minösége jobb szerintem.

2 kedvelés

Szerintem pio ízesebb.

2 kedvelés

En egyiketse ajanlanam kifejezetten,dvarw szerintem tul van tolva,nekem iztelen volt mas kazanokhoz kepest,barmit is raktam bele,bar valakinek pont ez a lagysag jon be.

Pionner atlagos,tobbet nem is lehet rola mondani!

Ami arban kedvezo,kb mint a pionner,tudnam ajanlani a bishopot,talan a legízesebb kazan amit valaha probaltam,es baromi egyszeru :slight_smile:
High end tankokat maga moge utasitja,nem igen van parja.

6 kedvelés

Nekem mindkettő van, mondjuk a Dvarw klón (-ok).

Mindkettő szép, de ez szubjektív.

A Pioneer-t ízesebbnek tartom, valóban nincs th, sokat ez ügyben nem lehet benne variálni a helyhiány miatt. Viszont van hozzá egy csomó kiegészítő, amivel már ellehet játszani és el is lehet rá költeni annyit, mintha egy originál Dvarw-ot vennél. Felül töltős, ez számomra nagy előny, egyszerűbb tölteni.
Belső afc-t könnyű cserélni, de a külső levegőzés nekem összetekerésnél mindíg elállítódik és küzdelmes a visszatekerése mert nincs rajta fogás és nem csúszik könnyen.

A Dvarw-ban nagyon tetszenek az izmos menetek és a faék egyszerűség. Ezt a tankot nyáron sem tudtam megfolyatni. Az íze a 3,5ml-esnek jobbnak találom mint az 5ml-esnek. Alultöltős és néha megszorúl nálam. (klón!) Egyszerűbb az építése, de tekerésnél tudsz csak afc-t állítani, összeszerelve már levegőt nem állítasz.

Számomra a konklúzió, mindkettőre igen nagy szükség lehet és van is! :wink:

5 kedvelés

Szia! Mindkettő volt a Pioo már nincs Dvarwból több is. Technológiában sajna mérföldekkel le van maradva a KHW-hoz képest.

6 kedvelés