Pioneer v1.5 vagy Bishop?

Mivel az ára pontosan ugyanaz így egy kis segítséget szeretnék kérni hátha köztetek van aki használja valamelyiket esetleg mindkettőt.

Ha az igényeimet nézzük csupán annyi,hogy egy jó ízű tankot szeretnék megfelelő gőzzel és természetesen mtl felhasználásra.
Tekerni nem szeretnék szóval csak előre elkészített coilokat fogok hozzá vásárolni.

Mindkettő 24 ezer forint,szóval ebben az árkategóriában elfogadok más javaslatot is de elsődlegesen a vélemények érdekelnének.

1 kedvelés

Ha @Bishop-ot megkérdezed, akkor pioneer. :joy:

Én bishopra szavazok, de ez már ízlés kérdése.

1 kedvelés

Tényleg: ebből a Pioneer-ből kiszedték az első kiadás ostoba vattázási metódusát?

2 kedvelés

sokan írták review-ban, hogy már nem folyik. Talán csak a palást maradt a gyenge pontja…persze ha nem tépi az ember a menetet akkor rendben az is.

Bishop egyszerűbb üzemeltetés a Pio meg szebb szerintem…én mást vennék…

1 kedvelés

Én is inkább a külseje miatt hajlok a Pio felé.
A “mást” mit takar?

4 kedvelés

Valami használtat vagy egy jó fajta klónt…pl.VapeSystems-től valami klónt…

Ilyet sem hallottam még tőled. :sweat_smile:

25-be nem fér bele egy eredeti és a Bishop-nál Pio-nál jobb egy klón byka…

1 kedvelés

Kicsit variáltak rajta, de nekem nem jött át a hatalmas változás, kb ugyanaz.

2 kedvelés

@trew999 -nek volt fent egy eladó expromizer 1.4-e, ami lejárt, nem tudom elment-e, de én azt venném, fele ennyiért.

2 kedvelés

Nekem a Pio volt a legnagyobb csalódásom eddig.
Miután “megtanultam” azon a spéci módon vattázni, akkor már nem folyt…


csak néha :expressionless:.
Szóval a régi egy katasztrófa volt…
Ha azt nem hozták rendbe, akkor bezony felejtős!

1 kedvelés

Igazából az a trükkje, hogy a vattának a vállait le kell nyomni, ahogy kijön a tekerésből, mert ha összerakva hozzáér a vatta a chimney széléhez, akkor lefolyik rajta a leves és ki a lyukon. Elég macera vattázni, ha kevés az a baj, ha sok jön a dryhit, én is szívtam vele, igaz 2 darabbal és majdnem egy évig. :sweat_smile:

A trükköt ismerem, mert hiszen a cég kiadta a mikéntjét. De az már gáz, ha ennyire magyarázni kell… Amikor pontosan úgy vattázom, jó is. Egy ideig… Amíg az ember nem mozgatja nagyon a modot. Mert aztán a vatta hajlamos megváltoztatni a helyét ott belül és újra folydogálni kezd…
Egyszer csak ezt az egy tankot vittem magammal egy hosszabb programra és kifolyt az egész leves. Persze nem volt nálam a szerszámkészlet, meg más likvid se. Szóval cserben hagyott. Azóta pihen…

Ez teljesen egyértelmű!!! A kérdést sem értem, vagyis értem csak indokolatlannak tartom. :wink:

Nekem a pio-ból az 1,5 változat van. Még sosem sikerült rosszul vattáznom. Sosem folyt meg. Ízben meg egyszerűen nagyon ott van. Mindig megdöbbenve olvasom a negatív véleményeket ezzel a tankkal kapcsolatosan, mert abszolút semmi negatívummal nem találkoztam még, pedig használom egy jó ideje. Páran írják, hogy rácsavart tankkal nem lehet levegőt állítani. Ez sem igaz, csak rá kell jönni a mikéntjére. Valóban a menet lehetne kicsit hosszabb, de max ennyi. Ezt is már csak akkor ha nagyon keresem a kákán a csomót. Sokkal drágább tankjaim állnak a polcon kihasználatlanul, mióta a pio megvan.

3 kedvelés

Na, akkor ez válasz a kérdésemre. Ezek szerint az 1.5 nem hozza az elődje hibáit… :slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Múltkor kaptam @Bishop vapetárstól tesztre egy pioneer 1.5 kazánt. Nagyon bevált. Már @Bishop -nál van a megrendelt darabom, amit már alig várok h kézhez kapjak. De ami valójában a lényeg az egészben, azt @Bishop már leírta korábban…:blush:

6 kedvelés