Pioneer V 1.5 vélemény

Sziasztok. Végre beüzemeltem a frissen ,futár által rámerőszakolt Pioneer V1.5 rta-mat. :joy:
Leírom róla a véleményemet,hátha érdekel valakit. Itt az oldalon jött először szembe a tank @Ispy említette meg. Bevallom előtte nem ismertem ezt a típust. Neten utána olvasva,dícsérték,bár egy ismert magyar vaper youtuber,azért felhozott vele kapcsolatosan negatív dolgokat. Bevállaltam,megrendeltem,megjött.
Számomra eddig nem nagyon látott mennyiségű kiegészítövel. Afc-tömkelege,gumigyűrűk,stb. Nem mennék bele felsorolásokba,meg fotók készítésébe,mert ha valakit érdekel úgyis utána néz.
Optikailag szerintem teljesen rendben van, mondjuk én direkt a “fekete” verziót rendeltem,a sok ss után kell a változás.
Nem mennék bele a technikai adatokba,mert számomra nem annyira lényegesek.
Ami számomra lényeges, hogy az építése szög egyszerű. Az afc-ket teli tankkal is lehet cserélni,bár ennek csak addig van jelentősége,míg egyszer be nem lőjük rendesen. A külső levegőállítással kapcsolatosan egyet kell értenem a fent említett youtuberrel,felszerelt kazánnal tényleg nem kivitelezhetö,csak lazítás után. De én ezt is egyszer beállítom,azt úgy marad.Az afc-k cseréje, és a külső levegőállítás kombinációjával gyakorlatilag lehetetlen, hogy valaki ne találja meg azt ami megfelelő. Homlokhorpasztóstól nagyon levegősig bármi. Az összeszerelése hibátlannak tűnik, ahogy az anyaghasználat is. A liquid feltöltő kivitelezése jópofa megoldás. Lezárható,eltolós gyakorlatilag kannából is tölthető. A fent említett youtuber panaszkodott a menetekre, hát nem tudom … Nekem teljesen jók. Nem volt gondom az összekapatással abszolút.
A gyári drip tip nekem teljesen jó, kényelmes.
A tank “sajátossága”, hogy van benne egy “kompresszor” ami állítólag felturbózza a, többek között, dohányos ízeket. Ha kivesszük,akkor elvileg a desszertesek lesznek intenzívebbek. Mivel dohányos aromákat használok,én benne hagytam ezt az alkatrészt.A gyárilag hozzá kapott kész coillal szereltem össze.
Tehát a próba! Mivel a levegő tökéletesen hangolható bárhová,valszeg pont eltaláltam ami nekem jó,mert valahogy tényleg élmény szívni. Nem sok,nem kevés. Tökéletes!
Ízben, bevallom meglepett! Mindenképp pozitív csalódás.Más tankokkal összehasonlítva (byka,taifun) kicsit mintha magasabb százalékon kevertem volna az aromát. Pedig a leves ugyanaz.(A tekerések nem). Hozza azt az ízt teljes mértékben, amit a megszokott aromámtól elvárok. (La tabi,baffometto). Azt kell mondjam abszolút nem marad el a “nagy” nevek mögött.
Gőzben mint mennyiségben,mint állagban, hőmérsékletben teljesen rendben van.
Nem azt mondom,hogy az évszázad legjobb tankja,(de szerintem olyan,hogy legjobb, olyan nincs) azonban figyelembe véve,hogy kb. harmad annyiba, vagy még kevesebbe kerül mint a “nagyok” teljes mértékben merem ajánlani bárkinek,aki nem szeretne nagyon sok pénzt költeni,ellenben jó ízű tankot keres. Természetesen a legelején vagyok a használatának,így nem tudom megmondani,hosszútávon milyenek a tapasztalatok, de szerintem ha elsőre jó,akkor talán nagy baj nem lehet.
Ezűton is köszönöm @Ispy -nek, hogy feldobta ezt a tankot, meg a páromnak, hogy csodálatra méltó nyugalommal kezeli vásárlásaimat.:joy:
Ha bárkinek segítettem megismerni picit a tankot,akkor már megérte pötyögnöm

26 kedvelés

Már nem emlékszem, hogy minek kapcsán jött szóba ez a tank, de írtam, hogy évekkel ezelőtt mikor a PH csoporthoz csatlakoztam nagyon dicsérték. Örülök, hogy bevállaltad a tesztelését és még jobban amiatt, hogy nagyon pozitív meglepetést okozott.
Pioneer az új Byka! :wink::smiling_imp:
Viszont a TH-s tapasztalatodra még kíváncsi lennék :thinking:

2 kedvelés

Jó írás köszönöm az ínfót. Az elődje is jó.

A Th számomra megfelelő. Mindenképp erősebb mint a bykánál,ahol ugye nem nagyon van,de egyáltalán nem mondanám agresszívnek. Ezekkel a beállításokkal,tekercs magassággal,középkategória kb. De még első tekerés van benne,természetesen lesz még játék vele a későbbiekben.

1 kedvelés

Akkor talán a Byka SE-hez hasonlítható th-ban?

1 kedvelés

Ezt kijelenteni nem merem, mert azt még nem próbáltam. Taifun gtr-hez viszont hasonló.

2 kedvelés

Én is nagyon sokat szemeztem ezzel a tankkal. Kosárba be, kosárból ki, de végül egy Bishop mellett döntöttem. @Bishop, Neked gondolom van Bishopod (de gagyi szóvicc volt), nyugtass meg, hogy tényleg muszáj beruháznom egy Pioneer-ra. :slight_smile:
És végre egy nem SS tank. :slight_smile:

Meglátásom szerint az ár/ érték aránya jobb,mint a jóval drágább tankoknak. Én nem bántam meg, hogy vettem. Ennél szinte csak drágább tankjaim vannak. Annyival nem jobbak,mint amennyivel drágábbak.Nem. Nincsen Bishop-om. :joy:

A v9 “védelmében” annyit, hogy begyakorlás után ki lehet belőle szedni egy erős th-t.
16 watton csettegtetem a torkom éppen egy kis karamellás dohánnyal.

Mint egy kisebb suszterkalapács, amire rácelluxoztak egy karamellás mignon-t, és gégén veregetem magam vele.

Köszi a leírást :+1::slightly_smiling_face:akkor a Pioneer se reménytelen :grin:

7 kedvelés

Sziasztok

Elmondanám én is a véleményem :

Nem indult felhőtlenül a kapcsolatunk.Nem a tank tehet róla.:rofl::rofl:Az egyik miniatűr csavart elejtettem,10 percig kerestem.Az nem teszik,hogy több fajta csavarhúzó kell hozzá.:thinking: Hozzá lehet szokni.Olyan sűrűn úgyse lesz teljesen szétszedve :rofl: Könnyen kezelhető, szerelhető.Nekem az építéssel sincs különösebb problémám.Az külön jó,hogy a csavarok felülről fogják a huzalt.Dvarwnál sokszor jártam úgy,hogy meghúzás közben kitolta a huzalt a helyéről.
Tetszik ,hogy kívülről tudom cserélni a légbetéteket,nem kell hozzá szétszedni a tankot teljesen.Most az 1.5-ös van benne,holnap tesztelem,1.2-sel.Én tudom állítani az alsó levegözöt ,hogy a tank a helyén van.Tetszik,hogy felülről tudom tölteni a tankot.Eddig csak a jerichoval teszteltem ízre.Jobb,mint a dvarwban.Itt már éreztem aszalt szilvát is.Összetettebb, selymesebb ízt ad .Halkabb ,is nála.Gőze is van .Fél nap után ennyit tudtam leírni.

Hogy van ennél jobb tank?biztos.Veszek másik tankot, az is​:rofl::rofl: De nem bántam meg, hogy megvettem.Ezzel a két tankkal elleszek egy fél évet,aztán beruházok egy byka-ra​:rofl::rofl::rofl:
Köszönöm, hogy elolvastad
@Ispy KÖSZÖNÖM

10 kedvelés

Hát…mit is? :sweat_smile:

3 kedvelés

A Tanácsot.

2 kedvelés

Délután újravattáztam a piot.Az 1.5 -ös betét van benne.Igy most nekem pont jó.2-est is próbáltam,de sok.Aromamesteres :cactus: virág,lime liquid 3%-os…Nagyon bejött.Érzem a lime ízét,illatát,és mellette a kaktuszvirág,finoman megbújik.Arra jöttem rá, hogy eddig alularomáztam a liqvidjeimet.:rofl::rofl:Holnap kipróbálom a Monkey-t is.Már egy hete érik, biztos jó.Illata már van​:+1:Jó ez a tank.

9 kedvelés

Sziasztok!

Na megépítettem én is a piot!

A 0.8-as levegőző a legjobb eddig számomra ( nagyon tetszik, hogy milyen könnyen és gyorsan lehet a levegő betétet cserélni, pár perc alatt végig próbáltam az összeset). Az alsó levegőzőt és is könnyen, problémamentesen tudom állítani, amikor fent van a modon. Gyári huzallal 0,98 ohm, BP mods vattával egészen kellemes íze van a Bombo supra Reserve nevezetű lötyinek ilyen 14 watt környékén, viszont mintha éreznék egy minimális “fémes” utóízt néha. Ez lehet a huzal miatt? :thinking: (28Ga Ni70)

Nagyjából 30 slukkig a mod 1,03 ohmnak érzékelte a huzalt, majd pár perc után akartam szívni egyet, viszont akkor már rákérdezett, hogy új huzal van-e benne ( vagy hát valami ilyesmi, nézzétek el nekem ezt még, ismerkedem mindennel) és átváltott az ellenállás a fent említett értékre, ezt nem annyira értettem/értem hirtelen… :roll_eyes:

Összességében eddig, első próbára, sikernek könyvelem el ezt a tankot :blush:

7 kedvelés

0.05Ω, bőven belefér a mérési pontatlanságba. Inkább az a fura, hogy rákérdezett

5 kedvelés

Igen, nekem is csak az volt az érdekes !

szerk: Akkor az rendben van, hogy menetközben változott?

( kicsit gyorsan reagáltam először :sweat_smile: )

2 kedvelés

Elfogadható ennyi, nincs vele gond

4 kedvelés