Pioneer tekerés ellenállása

Sziasztok. Karácsonyra kaptam egy Pioneer mtl rta tankot ajándékba. Kicsit nehezen barátkozunk, emiatt kérem a segítségeteket. Ni80 (30*2+38) Mtl fused clapton huzalból készítettem hozzá 6 karikával 2,5-ös magra tekerést. Szépen leégettem, adta is a várt 0,8 ohm-os ellenállást. A problémám az, hogy amint rátekerem a tetejét, a kémény részt, leugrik az ellenállás 0,12-re. Nehéz eltalálni, hogy hogyan illeszkedik pontosan, de már vagy 50-szer le és feltekertem, és mindig ezt csinálja. Mi lehet a baj?

3 kedvelés

Hozzáér a tekerés egy része a kéményhez, ettől zárlatot kap. Közvetlenül a csavarokon túl vágd el a huzalt, egy tizedmilliméternyit se hagyj neki kilógni. Vagy ha túl magasan van a tekercs, az is hozzáérhet, nyomd picit lejjebb. :slight_smile: Vagy a levegőztetőhöz is hozzáérhet, akkor told feljebb. :DD Lényeg a lényeg, a tekerés hozzáér valamihez, amihez nem kéne neki.

4 kedvelés

Szia Ancsa,

a pio nagyon pici kazántérrel rendelkezik, én nem erőltetném bele a clapton, sima szálhuzal kéne hozzá. Egyébként ja Barbinál a pont, letestel a tekerés. Az is lehet, hogy a vatta nincsen levállazva rendesen és amikor rakod össze elmozdul a tekerés.

A huzalt meg nem szabad vágni, hanem erősen meg kell húzni a csavarokat és körkörösen kell a felesleges huzalt addig tekerni, amíg le nem szakad. A csavar tövében fog.

3 kedvelés

Oh, de béna vagyok. Hogy ez nem jutott eszembe! :woman_facepalming::grin: Köszönöm a gyors választ, valóban ez volt a baj. Túl magasan hagytam a tekerést. Most lenyomtam és tökéletes. :blush: Köszönöm.

2 kedvelés

Igen, gondolkodtam rajta én is, hogy jó lesz-e neki, de végülis belefért. Nem próbáltam még clapton huzalt eddig, és kíváncsi voltam. De megoldódott a probléma, túl magasan volt. :blush:

1 kedvelés

Nem azzal lesz a baj, hanem nagyon szűk tank, kevés a levegő, nagyon fel fog melegedni. Különben is a pio egy külön állatfajta, jól megszívattak vele, na, lelke van nekije. :rofl:

2 kedvelés

Az szokott a tuti lenni, ha a deck legmagasabb pontjánál (ez ált. csavar) nem tolod följebb a tekerést, akkor így ettől tuti nem kap zárlatot (persze a megfelelő magasságot ki kell tapasztalni :smiley: )

@Ispy ránézésre kb. akkora a kazántere, mint a Neekónak, egy ilyen vékonyabb mtl clapton szerintem még simán mehet bele (bár a 30*2+38 pont nem egy vékonyabb fajta :smiley: inkább 1 fő + 1 körbetekercs huzal lenne a jó). Viszont claptont tekergethetsz te akárhogy, az szarul fog elszakadni sajnos. :frowning: Egyelőre én is inkább szálhuzalt ajánlanék, ha csak ez a clapton van (claptonból is tudsz csinálni, fogó kell hozzá, meg türelem :D).

2 kedvelés

A deck az lehet, hogy nem kisebb, de a chimney sokkal szűkebb.

1 kedvelés

Igazából én választottam magamnak, szóval hiába hisztis kicsit, nekem pont ő kellett. :grin:

2 kedvelés

Megértem, ha kell, akkor kell, nekem is van 2 darab. :grin:

2 kedvelés

Oh well, akkor valószínűleg tényleg nem fogja elbírni a claptont (Ni80-t még talán, gyorsan melegszik, gyorsan hűl… mondjuk lehet, gyakran kell majd vattázni :D), viszont kétmagosat szinte biztosan nem.

(szerk. nem is értem, ki az a kretén állat, aki kétmagos huzalra ráírja, hogy mtl…)

1 kedvelés

Hát az igazik prok, 2-es magra tekerik szálhuzallal vagy inkább 2.25-re, de engem még nem vett rá a lélek, hogy ezzel szarakodjak, még a 2.5-es bevattázása is egy rémálom nekem, így 3 év után is.

mybad :rofl:

2 kedvelés

egészen a Brünhilde-ig évekig mindent hármas magra tekertem, gondolhatod, micsoda kín a 2,5 :rofl:

1 kedvelés

Na, az meg a másik véglet, annyi vatta a földön nincs. :grin:

2 kedvelés

Egyébként valóban nagyon meleg gőz jön így belőle. Akkor lehet, tényleg maradok a szálhuzalnál, ha őt használom. Ezt sem tudtam, hogy amiatt melegedhet fel ennyire.

2 kedvelés

Simán, nem tud eléggé lehűlni a vaskosabb tekercs, mert a kis kéményen nem tudsz annyi levegőt felszívni egyszerre, ami le tudná hűteni (vagyis hát, ha úgy vesszük, tudsz, csak kicsit megöli az élvezetet a hiperventilláció :'D). A szálhuzal gyorsabban melegszik, gyorsabban is hűl, kis kazántérbe kis kéménnyel inkább az való. :slight_smile:

1 kedvelés

Én sima claptont használok bele, azzal még simán elmegy, a fused meg sem fordult a fejemben :slight_smile:
Egyébként meg minden, amit az előttem szólók elmondtak.

1 kedvelés

Vagy kérsz mellé egy dl kittet, problem solved. :grin:

Nem gondoltam én ezt ennyire végig, igazából csak próbálgatom még mindenféle variációban. Kicsit más világ, mint az Ares 2, ami eddig volt. :sweat_smile:

1 kedvelés

Jogos, de egyelőre ezzel a variációval szeretnék boldogulni. :blush: