Pár hét alatt eljutottam oda, hogy nem gyújtottam rá, nem kívántam, rosszul voltam a füst szagától

Itt olvashatod István sikeres átszokását cigarettáról, elektromos cigarettára. Az e-cigi képes jobbá tenni az ember egészségi állapotát, mivel köztudottan 95% -kal egészségesebb a dohányzásnál! Ha Te is érintett vagy, küld be a történeted az oldal alján látható űrlap kitöltésével vagy az oldalon található :heart: Jobban vagyok! gombra kattintva! Ha csupán érdeklődő vagy akkor ez segíteni fog a tisztánlátásban. Ha teheted oszd meg, hogy felnyissuk az emberek szemét, miszerint az ellenség nem az elektromos cigaretta! A történeteket érkezési sorrendben osztom majd meg veletek minden kedden, pénteken és szombaton 18:00-kor.

Szép napot mindenkinek ki olvassa a kis írásom! :slight_smile:

Szeretnék bemutatkozni elsősorban. Édes István vagyok, 19 esztendős ifjú, s mióta gőzölök, megváltozott minden. Jobban vagyok, jobb a közérzetem, jobb a lelki állapotom, jobb szinte minden. De ezt nagyon sokáig lehetne sorolni, ha nagyon akarnám.

Elegem van, mert nem azt írják ami valójában zajlik. Egereken kutatni? Ch, nemár… Saját magán tapasztalja meg az illető és utána publikáljon tényeket. Gyógyszer és dohányipar lobbizik a sajtónak és médiának, csak azért mert félnek, hogy egészséges emberek fognak élni és nem lesz ki termelje a pénzt számukra? Ch, nemár… ez szánalmas. Tudom, hogy a pénz uralja a világot, de ne aljasodjunk már le annyira, hogy fontosabb legyen a buksza mérete az emberek egészségénél!

Nos a kis történetem dióhéjba foglalva:

Sajnos nagyon korán kezdtem el dohányozni… Mindösszesen 14 éves voltam mikor rágyújtottam. Ennek oka nem a kíváncsiság, nem a menőnek tűnni akarás és nem az volt, hogy én a társadalomban több legyek mert dohányzom. Sajnos lelki okai voltak, amit nem tudtam már mibe levezetni, így gondoltam jó alternatívája lesz a stresszoldásnak a cigarettázás. Hát nem lett az… nagyon nem. Egészen 16-16,5 éves koromig naponta 1 doboz cigaretta lett a vége. Amikor már reggel úgy köhögtem mint egy csacsi, meg lett szólva, hogy kátrány szag van a szobámban -és hasonló atrocitások- akkor tettem le a cigarettát az asztalra és döntöttem el, hogy ennek most véget kell vetni.

Kutakodtam az interneten és Darth Vaper csatornájára rábukkantam. Szinte az összes videóját végignéztem röpke egy hét alatt és úgy döntöttem, hogy vásárolok egy elektromos alkalmatosságot. Nevét már nem tudom, de emlékszem, hogy egy szál csiszolt, rozsdamentes kis ketyere volt. Afféle kezdetleges POD. Pár hét alatt eljutottam oda, hogy nem gyújtottam rá, nem kívántam, rosszul voltam a füst szagától és a dohányzásra kijelölt helyeken mindig arrébb álltam, mert zavart a többiek füstje. Telt múlt az idő és 2016 végén vásároltam egy újabb kitet ami egy Smok Priv v8 volt. Nem volt túl szoros a kapcsolatom vele, 3 hónap után feladta a szolgálatot sajnos. Ezután kicsit jobban beleástam magam a témába és hát gondoltam akkor ideje volna egy igazi boxmodnak. Ekkor jött egy Eleaf iKku i200 (ha jól emlékszem), amivel meg voltam egy darabig, de már nagyon izgatott voltam közben hiszen rendeltem magamnak egy VooPoo Drag-ot is.

2017 nyaránál járunk már. Pistike nagyon jól érzi magát, van egy VooPoo Drag-ja és egy új RDA-t is szerzett magának ami Vandy Vape Pulse névre hallgat. Ekkor csöppentem bele igazán az építhető tankok világába és ekkor döbbentem rá, hogy bakker, nekem ez a világom. Építeni, szöszölni a tekeréssel, vattázással, huzalokat kipróbálni és élvezni azt, hogy mennyivel jobb íze van a tankomnak mint a régebbieknek. Szinte egy teljes évig volt ez a szettem. Ez idő alatt nagyon sok gőzlér keresett fel, hogy segítsek nekik az építésben, segítsek, hogy miképp kell kezelni ezeket az RDA/RTA/RDTA/GTA tankokat -szóval az építhető tankokat. Nagyon jól esett, hogy segíthetek másoknak ezzel, hogy megmutathatom nekik ezt a világot is és átadhatom a tudásom számukra.

2018 nyarán járunk már. Eldöntöttem, hogy itt az ideje egy új készüléknek, ami nem más lett mint egy Eleaf Lexicon és egy Smok TFV12, RBA fejjel. A Smok-al sajnos nem volt ismételten jó viszonyom így azt el kellett adnom és maradtam az RDA-nál. Úgy voltam, hogy muszáj vagyok egy új RDA-t venni így egy Wotofo Recurve amire esett a választásom. Ő mai napig a polcban csücsül, hiszen felváltotta az RTA ezt a tankot.

2019 elején sajnos ellopták a szeretett Drag modomat ( :c ) és azóta is a Lexiconnal boldogulok és gyászolom azt a modot. Év elején vásároltam magamnak egy Kylin M mesh tankot amivel egy életre szóló barátság köttetett (ha szabad így fogalmaznom). Nem régiben pedig a fejem a nyaktilóba raktam és úgy döntöttem, hogy belecseppenek az MTL világába. (Hát a nyaktilót megúsztam ezzel kapcsolatosan.)

Összességében ennyi az én kis történetem. Köszönöm, ha elolvastad a kis írásom és azt személyesen köszönöm, ha Te is írsz akár csak pár mondatot a Vaperina oldalra. Nagyon, de nagyon sokat köszönhetek ennek a rétegnek, ennek a társaságnak. Nagyon sok mindent tanultam és nagyon hálás vagyok ezért mindenkinek aki segített nekem, aki segített választani, eligazodni, vagy szimplán az, hogy BARÁTOKRA tehettem szert ebből a társaságból. Őszintén köszönök mindent Nektek gőzlérek!

Vigyázzatok magatokra, egymásra és legyen szép napotok!

A történetet beküldte :

Édes István


Borítókép: Édes István