Összehasonlítás

Kaptam kölcsönbe @Peva71 -től egy Bykav9-et, kipróbálásra. Ezúton is köszönöm neki. Ezen felbuzdulva gondoltam csinálok egy abszolút szubjektív összehasonlítást. Az alanyok: Byka V9, Fev 4,5 s, Taifun gtr. Tekerés mindnél ugyanaz, 0,4 kanthal d,2,5-ös magra 8 kanyar. 1,12 ohm. Vatta kendo (az van itthon) liquid la tabaccheria baffometto. Aegis solo mod 13 watton. Levegözés kb. egyforma.
Véleményem szerint a Byka a legkevésbé th-sabb,utána a taifun végül a fev. Gőz mennyiségben nagy eltérést nem tapasztaltam. A fev-nek kicsit "szárazabb a gőze , a bykának némileg selymesebb, a taifunnak meg simán csak jó. Ízben némi eltérést tapasztaltam. A byka mintha valahogy kilágyítaná az ízeket. Nem éreztem vele a tipikusan erre az aromára jellemző füstös analóg ízt. Nem akarok megbántani senkit,aki fan, de olyan kellemes általános vaper ízt hozott. (Mikor megkaptam,volt benne egy pisztáciás liquid,ott komoly ízt produkált,bár azt meg nem ismertem,és nem is próbáltam más tankban.)A fev és a taifun között nem fedeztem fel szignifikáns különbséget,mindkettő hozta amit ettől az aromától elvárok vagy megszoktam. Természetesen más aromáknál simán kijöhetnek más eredmények. Végső következtetésem,hogy jól sejtettem,nincs olyan, hogy legjobb. Nagyon sok mindentől függ, hogy kinek mi a jó. Leginkább a liquidtől,az aromától. Egyik sem alsókategóriás tank,azonban ki merem jelenteni,ha vakon kéne beleszívnom, ebbe az összeállításba,nem biztos,hogy 100%-ra meg tudnám mondani éppen melyik volt. Véleményem teljesen szubjektív, az ettől eltérő vélemények is igazak lehetnek,mivel nem vagyunk egyformák, nem érzünk egyformán ízeket. Tehát íz és gőz szempontjából merem bátran ajánlani mindhárom tankot. Meglátásom szerint nincsen ezen a szinten komoly különbség ezen a téren. A kinézet és a szerelhetőség az meg nem volt a tesztem része.

9 kedvelés

.0.4-es drótott nem raktam bele soha egyikbe sem.
Akkor legalább nem kell pénzt kidobnod a V9-re.Már megérte,hogy Éva kölcsön adta.:slightly_smiling_face:

5 kedvelés

Ízzel kapcsolatban szerintem a legtöbb tank adja amit kell. Esetleg másképp. Persze egyik fő szempont az íz, de érdemes lenne összehasonlítanod szerelhetőség, kezelhetőség szempontjából is.
Nálam például fő szempont a hangja is (tudom nálad az nem :slightly_smiling_face:).

4 kedvelés

Mondjuk a Dvarw is melléjük férhetett volna tesztelésre

2 kedvelés

Lágyabb igazad van a by-ka, de sokszor írtam már,mindegyik kazán amit “teszteltél” másban domborít :smiling_face:

3 kedvelés

Örülök a tesztnek és minden tesznek örülök. Mindig támpont a szempont, még ha másé is. Megtanít figyelni a részletekre.

A szubjektivitás csak a műszeres méréssel zárható ki,…
…de az hogy kinek mi és mennyire ízlik???

Viszont fentebbieket olvasva már régen felmerült bennem egy gondolat:

  • Van egy bármilyen kazánom. Szép, könnyű építés, könnyű töltés, könnyű szabályozhatóság és afc csere, imádom és ragaszkodom hozzá, de tompa az íz. Cserélek vattát, különböző tekeréseket, más és más anyagból, gyártótól választok és változtatok. Az aroma arányon is lehet változtatni a keverésnél, mert mindent is a megszokott élményhez hasonlítunk és máris mondhatjuk: Jól adja és hozza a kötelezőt. A “porlasztás” mint elv azonos, a hozzávezető út ami különbözik. Ha driptipet cserélek már borul minden…

A keresés és a megtalálás a legszebb élmény a vépelésben (is). Ízléstől és kísérletezőkedvtől függetlenül. Ettől lesz hobbi és nem csak egy mankó cigi helyett.

7 kedvelés

Igaz én egyensugarú véper vagyok, nem variálok semmivel, de azt gyanítom, hogy egy ilyen tesztnek akkor lenne értelme, ha az ember minden kazánban sokféle setupot kipróbálna, húzal, vatta, levegő, tekerés variálással. Mert így csak azt kapod meg, hogy ezt a setupot melyik tank hogy hozza, nem azt melyik tank mit tud.

És akkor még az ízeket is tesztelni kéne, mert van olyan, hogy egy kazán az egyikkel jobban dolgozik, mint a másikkal.

Nálam egyébként a fev hozta a leggyengébb ízt, viszont az egyik legkarcosabb feelinget.

6 kedvelés

Egy tényező viszont elvitathatatlan, bármely kazánról is beszélünk:

  • könnyű építhetőség és folyás biztonság, egyenlő kíváló konstrukció. “A tények makacs dolgok.”

“Az elmélet ugyanis olyan mint a gyakorlat…
…de csak elméletben.” :wink:

Minden vélemény csak hozzá tesz(t), bár csak több lenne! A tesztekre Én vevő vagyok és azért mert én vagyok a vevő. :grin:

7 kedvelés

Hát igen én ha teszteket készítenék ízről nem is beszélnék csak konstrukcióról.Mi hogy működik…stb.

5 kedvelés

Jártam úgy, mind két tankba véletlenül ugyan az a leves került. Ha valami már egyszer bevált, én onnan nem szívesen mozdulok. Csak hogy ez a kedvenc ízem volt, a Cohiba és az idegen kazán nem adta úgy. Mindkettőben ugyan az a tekerés, vatta, mod, teljesítmény…és még se…

  • Egészen addig amíg driptipet nem cseréltem.

Ilyenkor van az, hogy az esztétikát felülírja a gyakorlat. Ha az íz az elsőszámú szempont.

4 kedvelés

Az nem van nékem. Még! :joy:

Jelenleg ennyire volt kapacitásom. Valamint az én véleményem nem mérvadó mindenkinek.

1 kedvelés

A Fev-et se megépíteni rendesen nem sikerült nekem, se megszeretni. Abban a tankban túl relatív a tekercstávolság, elhelyezés, vatta, stb.
Mások meg imádják :slightly_smiling_face:
(Nem is küzdöttem mondjuk sokat vele, mert túl nagy is nekem).

Amúgy minden relatív. Hajnal egykor letettem a By-ka v9-et a Tabak Royallal, hogy nem olyan jó lett most a tekerés.
Ma reggel meg ízlett.
Biztos kialudta magát :roll_eyes::grin:

4 kedvelés

Nincs gond senkinek a véleményével mindenkiét szívesen meghallgatom.Senkiét nem fogadom meg.Saját kútfőből élek.:slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Van hogy rápróbálok máséra is,de inkább maradok az én csökönyös berögzült módszeremnél :grin:

2 kedvelés

28 ga,5 karika osz jóvan :grin:

2 kedvelés

Valahol el kell kezdeni a tesztelést szerintem. Minden variációt nem tudok letesztelni rövid idő alatt. A fev az egyik legjobb,szerintemm,ha ráérzel.:wink:

1 kedvelés

Mindennap egy újabb variáció… :joy::slightly_smiling_face::thinking:

Nekem nem volt bajom fevvel, tervbe is van majd egy eredeti egyszer, csak úgy voltam vele, hogy nem használom csak havonta egyszer, ezért nem érdemes tartogatni.

Én pont azért nem látom értelmét a teszteknek, mert annyi szubjektív paraméter van, ami mindenkinél más és más, hogy nehéz igazságot tenni. Persze mint élménybeszámoló nincs vele baj.

1 kedvelés

Na azért ezt így nem merném kijelenteni! :joy::joy::joy: