Új dolgaimon merengek, összegzem a tapasztalataimat

Helyszin: A-38-as autópálya parkoló, Németország, Lipcsétől nyugatra, Ford F-MAX kabin.
Világít a nap, odakinn +5, idebenn +23 fok van.
Lélekben készülődöm a munka ünnepére, közben gondolataim röpködésén át, egy dicodes dani mini, dwarv mtl fl 22+es kombóból előállított ry69-es gőzön keresztül ki-kitekintve a kék égre végleg megérett bennem véleményem.
Ez a vélemény teljességgel szubjektív.
Véleményem szerint és számomra a legjobb kazán a Dwarv mtl. Minden tiszteletem a más márkákat favorizálók felé állítom ezt.
Mire a Dwarvnál megállapodtam, próbáltam Taifunt, Kayfunt, Aspire-t és még tucatnyi egyéb hardvert.
Legutóbb, javarészt itteni inspirálásra, beszereztem egy By-ka v9-et. Nos, a Dwarv, nálam, ezt is veri. Nem nagyon, de annyira mégis, hogy nem került be a mindennapi használatban tartott három szettembe. Dobozban pihentetem. Nehezebb, jóval, mint a kedvenceim, körülményesebb a töltése, nem egyszerübb, könnyebb a tekerése-vattázása, ízre sem több, talán gőzt többet lehet kicsikarni belőle. Mivel a Dwarvjaim, néhány user error-tól eltekintve, sosem folynak meg, így ezen irányban nem tettem összehasonlítást.
Az is igaz, a By-ka csak klón, de kiváló minőségnek tartom és nem hiszem, hogy egy eredeti annyival jobb lenne, hogy felülírhatná a véleményem.
Szóval, a Dwarv a Király!:smiling_face:

4 kedvelés

Tiszteletben tartom a véleményed, mindenkinek más. Egy megállapításod nem értem, miszerint körülményesebb a v9 töltése mint a dvarw-é? Lehet félreértem és a dvarwra írtad?!

2 kedvelés

Én többször nekifutottam a dvarwnak, de nem bírt megragadni, viszont a v9 meg kedvenc lett, jó gőz, jó íz, ja meg szép. Mondjuk a dvarw sem csúnya, ezért is küzdöttem vele, engem spec nem zavar az alsó töltés. Még egy SE-n gondolkodom, de nem, akkor modot is vennem kéne. :rofl:

Azért a klóné nem olyan egyszerű, pont annyival rosszabbak a menetek, hogy agyfaszt lehet tőle kapni. Ez az egy, amiben jobb az eredeti, hogy sokkal precizebb, könnyű szétszedni.

1 kedvelés

Van valami a dvarwban igen, és nekem se volt gondom az alsó töltéssel, de azt azért nem gondolom, hogy egyszerűbb lenne tölteni mint a v9-et​:blush:
Oké, a klónt nem tudom milyen

1 kedvelés

Az SE klónt is ezért utáltam, állandóan birkozni kellett a topcappel, nehezen jött le.

Azt hiszem írhatom,mindkét kazánból van klónom és eredetim is.
Előnye mindkettőnek van számomra.(3-5 ml )
A by-kát könnyebb tölteni még menet közben is autóban (:grin:) persze a törpét is megoldom :grin:
Ízben jobb a fehérorosz,th ban a magyar törpe.
De ez csak az én véleményem,ami lehet hogy nem is számít :crazy_face:
Ja,és mindkettő szép :smiling_face:

3 kedvelés

A klónt abból sem próbáltam, nekem az úgy ahogy van, valamiért nem jött be.
Viszont most kaptam próbára egy pio 1.5-öt és első tekerés, negyedik töltés után is határozottan tetszik :blush::woman_shrugging:

3 kedvelés

Ja a dvarban ami még fura, az hogy, hangos, legalább is a többihez képest. Meg mindig pattog és durrog, ezt nem bírtam megtekerni úgy, hogy ne csinálja.

Főleg ha nem használtam, az első slukk sokkszor egy durr volt, a bykák nem csinálták soha. :thinking:

1 kedvelés

Nekem csak akkor nem csinálta, ha tele tömtem vattával​:joy:

Dvarwnal az első lövés mindig a levegőbe ment :blush: figyelmeztető lövés :joy:

Megint írnom kell :nekem megyen föttögés nélkül is :joy:
Lehet többször próbálkoztam :rofl:

A piok mindig is jók voltak ízben, viszont az 1.0-ban konkrétan zéró th volt.

Biztos user error, de a bykát se építem másképp, azt nem csinálja.

1 kedvelés

Akkor lehet az 1.5 már más ebben, de amennyi th kell nekem, azt jobban adja mint a v9

2 kedvelés

De nem akarok venni úttörőt :joy:

3mg-os levesnél thról beszélni. :joy:

Ha megnyugtat, én már semmit nem akartam venni​:woman_shrugging::roll_eyes::blush:

Épp ma gondolkodtam,alig várom az elsejét mert onnantól nem akarok venni,erre tessék​:face_holding_back_tears:ma még csak 30.van :joy::joy::joy:

Ja és tank nem folyt nálam annyit, mint a dvarw…szóval elég kényes a vattázásra, de én is elég kényes vagyok rá…azért 1 évet lehúztam only dvarw.

1 kedvelés