Óriási öröm, határtalan boldogság

Remélem, nem haragszotok, hogy ennek most új témát nyitok. Mert most egyszerre szeretnék leírni mindent, ami velem az utóbbi időben történt.
Először is hadd köszönjem meg nagylelkű adományozómnak ezt a vadiúj, kifogástalan, sokat tudó, és gyönyörű Tesla poker modot. A nevét csak az ő beleegyezésével hozom nyilvánosságra. Egyelőre ennyi. Ígérem, hogy vigyázok rá, nem nézem meg a belsejét amíg jó, és idővel kerítek bele hozzá méltó akkumulátorokat. Egyelőre MTL használatra 10,5 Watton megfelelnek az 5 Amperes akkuk is.



Következő: amit barkácsoltam, végre jól sikerült. A kis kínai szettem kazánját végre, nagy sokára sikerült rta kazánná alakítanom. Nagyon sok próbálkozás (Véres verítékek hullatása, szitkozódások, stb.) után úgy néz ki, tökéletes lett. Ahogy a Dolgoztam rajta… című témámban már leírtam, jó sok gőz, tökéletes ízek, és egy kis félelem. Mi lesz, ha szétszedem? Többé nem sikerül ilyen jóra? Illetve volt egy kis bibi. A huzal, ahogyan mutattam 0,6 ohmos, ráadásul rajta hagytam a végeit, ennél csak több lehet, a mért 0,4 ohm menetzárlatra utal. Ugyanis a coil valahol hozzáért a csavarhoz. Másik gond, hogy bátortalanul vattáztam, és a tömítéssel is gond volt, mert amikor töltöttem, a fél tank kifolyt az egész alá a talpba. Végül is vettem egy negy levegőt, és szétszedtem. Ugyanis, ha nem tudom kijavítani az apró hibákat, illetve nem tudom a most kifogástalan ízt, és gőzt megismételni a tekerés megismétlésével, az egésznek nincs értelme. Eredmény: makulátlan vatta, hibátlan coil. 2 meneten azonban látszott, hogy ki volt iktatva, mert fényes volt, nem volt rajta koksz. Na itt volt a zárlat. Kicsit hosszúra hagytam az árambevezető csavart. Levágtam. Izzítottam. Huzalt a helyére igazítottam, ahol most már nem érhet hozzá semmihez. A talp tele volt liquiddel. Nem húztam meg eléggé a csavart a szilikondugó közepére készített lyukban, és ott minden lefolyt, amikor a fedelet levettem. Érzéssel megszorítottam a csavart, mert ha túlhúzom, kihúzza az anyacsavart is a másik oldalra a szilikondugóból, az nagy baj volna. Jött a vatta: A múltkorihoz képest dupla vastagságút vettem elő, megpödörtem, átfűztem. Lényeg, hogy a palást furatait kitöltse, ha nedvesen megdagad. Jó lett,szép is lett, mint egy mókusszőr ecset sörtéi. Ollóval levágtam az üvegpalást vonalánál. Még egy megoldandó feladat: Az eredetileg dl kazánra huzat szabályzót szerelni, és nem kívülre, mert az ott ronda, és elmozdul. Kicsit közelítettem az MTL felhasználás felé. Mivel felső levegőzésű, a fedél levegőző nyílásait adott vastagságú szilikongyűrűből vágott C idommal betömtem, csak egy 1 mm-es rést hagytam levegőzésnek. Töltés, szívás. Folyadékáramlás kiváló, levegőzése nekem untig elég. 30 Wattig semmi égett vatta íz. A felső levegőzésnek köszönhetően, a dupla falú csőben ugyanis a beáramló hideg levegő jelentősen lehűti a kiáramló gőzt. Szinte kívánja, hogy egy kis Heisenberget tegyek bele. Na most a Siren a melegebb gőzével szivarosabb feeling, a kínai kazán hűvösebb, cigarettásabb, mint a Milde Sorte, a filter feletti tüszúrásnyi levegőző lyukakkal. Korombeli volt cigarettások, remélem, emlékeztek rá. Először nagybátyám hozott, az akkor még NSZK-ból, majd itthon is lehetett kapni. Azon gyakoroltam, hogyan kell a cigaretta füstjét letüdőzni, a Szegedi Szabadtéri Játékokon, amikor statisztaként a soromra vártam a színfalak mögött. Addig csak kocabagós voltam. A seregben már lement a mezítlábas Kossuth is. Most meg ilyen ügyefogyi vagyok, hogy barkácsoltam magamnak egy rta kazánt eredetileg porlasztós-patronos dl kazánból. És most nagyon boldog vagyok, hogy sokadjára végre így sikerült. :smiling_face_with_three_hearts:

20 kedvelés

Most már nekem is van egy “melós” szettem, meg egy ünneplős. :+1: :100: :ok_hand: :smiley: Ja, elfelejtettem az előbb leírni, hogy most kereken 0,8 ohmos lett a coil. (Már nem zárlatos.)

10 kedvelés

Gratulálok az ünneplős szetthez is :blush:klassz ez az építősdi főleg aki nem adja fel egykönnyen !
Én feladtam volna a porlasztósdit nagyon hamar :rofl:mostanaztángőztneki​:dash::stuck_out_tongue_winking_eye:

5 kedvelés

Örülök nagyon az örömödnek,sikerednek​:heart:

6 kedvelés

Azt én is feladtam. Az innokin Zenith lehet, hogy megy a kukába, mert annak nem levehető az üvegje, ráadásul töltéskor bezárja az oldalsó furatokat. Patront normálisan felújítani nem lehet! Működni ugyan fog, de melegszenek, folynak, és kevés gőzt adnak.
Csak a teljes átalakítás jó, de ahhoz ilyen ízekre szétszedhető kazán kell, amin a vatta áthúzást végre lehet hajtani.

7 kedvelés

Huh ez a Tesla mod iszonyú jól néz ki! Gratula hozzá!

3 kedvelés

Mindennel jól néz ki, de szerintem a 22 -24 mm -es gunmetal tank illik legjobban hozzá. Márcsak azért is, mert a mod oldala is olyan hasonló fényű. Nekem is nagyon tetszik a színe, és grat. a dizájnereknek, hogy nem tettek bele műanyagot. S lásd, a 2 akku ellenére alig nagyobb az 1 akkusnál. Utcára még nem vittem ki. Attól félek, ha zsebre teszem, lehúzza rólam a nadrágot. Ha táska van nálam, nem gond a súlya. Amaz a kínai, azért kapott a 3 év alatt pár karmolást. De jól bírja, mert az is tiszta fém, az oldalán található fekete műanyag díszlapokat kivéve. De az csak 2 vékony lemez a fémház síneibe dugva. Belül tömör, egybeöntött alumínium. Ahhoz is a saját tankja passzol a legjobban. A kínai Polar Night így jött együtt, szettben. Külön-külön nem is árulják.