Ön dohányzik?

Sziasztok! Nemrég (tavaly) voltam orvosi vizsgálaton. Ugyanis lejárt a jogosítványom. Az utolsó kérdése a doktornőnek hozzám ez volt: Ön dohányzik? Mire én azt feleltem: Nem, csak ezt az elektromosat szívom. A válasz ez volt: Az se jobb! Szerintem a dohányzás ténye nem befolyásolja a vezetői engedély kiadását, de az orvosi rendelőkben egyre gyakrabban hangzik el a kérdés. Ti erre ilyenkor mit feleltek? Illetve mit válaszolnátok? Kíváncsian várom a szíves hozzászólásaitokat, kedves vaperina és vaper társak.

7 kedvelés

Szia Ferenc!

Nálunk vas szigor van, volt aki enyhe magas vérnyomás miatt fittyentettek ki, pedig az gyógyszerrel beállítható úgy tudom.:flushed:

Idén simán bemontam, hogy nem dohányzom egy hónapja és hogy már csak “villanyáramcigarettázom”. Aztán megmutattam nekik a Pico-Dvarw berendezésem.:sunglasses:

Attól a naptól fogva van hivatalos dokumentumom a leszokásomról.:face_with_hand_over_mouth:

7 kedvelés

Nekem a magas vérnyomásom miatt először csak 3 évre adták meg az 5 év helyett, meg kellett várnom, amíg gyógyszerrel beállították, ez pár hónap volt. Lehet, hogy az is számít, mennyi az a magas vérnyomás? Nekem csak 150/100 volt. Ez miatt 3 hónapig még várakoztattak, utána megkaptam. Lehet, hogy akinek 200, nem adják meg. Inzulinos cukorbeteg is van a családban, aki vezet. Csak az számít, hogy kezelve van-e a betegsége, akinél valami ilyet találnak. Elképzelhető, hogy az lenne a legjobb, ha csak azt mondanám, nem dohányzom? A liquidtől már egészen biztosan nincs bagó szagom. Érdekes, már érzem az utcán, ha 15 - 20 méterre tőlem szívja valaki a cigarettát. A szaglásom egész biztosan jobb, amióta gőzölök.

8 kedvelés

Szia!

Erre a kérdésre mindenhol kategorikus nem-el válaszolok.

(Hisz nem az a kérdés, hogy fogyaszt-e nikotint bármilyen formában?)

További szép napot!

8 kedvelés

Ez kicsit olyan “nyomokban mogyorót tartalmaz” dolog… Nikotin, pg és vg a mai élelmiszer-világban illetve kozmetikai dolgokban előfordul.
Aroma meg mindenben van, a citrom elfogyott a JAR-hoz :grin:
Én azt szoktam válaszolni (eddig): keveset. Van, hogy visszakérdeznek: hány szál?
Ez meg azért vicces, mert nem mindegy hogy 10 szál kubai szivar, vagy fehér slim multi :grin:

2 kedvelés