Ohm, tekerés és levegőzés összehangolása mechán

Kanthalra meg azért nem térnék vissza, mert azt sűrűn kell cserélni. 2-3 égetés után az egyszerűen elpattan. Na meg az kokszolódik a legjobban. Egyetlen előnye, hogy abból tényleg kevesebb menet kell, és kemény, lehet benne a vattát rángatni anélkül, hogy eldeformálódna. Évekig használtam, ismerem minden előnyét és hátrányát. Ni80 clapton negyed annyira sem kokszol, hiába ellenzik itt sokan, SS huzal meg még nálam próba alatt. Nincsenek annyira rossz tapasztalataim vele. Azt az egyet nem értem, hogy miért akar mindenk mindenáron lebeszélni a 6 menetnél hosszabb tekerésről, mikor több lyukú AFC -vel az hozza a legjobb ízeket? A Galaxies gyári 2 lyukú levegő bemenetét meg mintha ehhez a mérethez tervezték volna. Kingát idézve jobbra -balra max 2 menet túl lógás. Igaz, most így összenyomva talán túlzottan microcoil, de majd kipróbálom rövidebb széthúzottal is. A kerek AFC viszont semmilyen tekeréshez nem vált be nekem. Mintha az ízek fele eltűnne olyankor teljesen. Az a mini Dvarw zökkentett ki engem a 2,5 és annál vastagabb tekerésekből, mert az addig megszokott semmihez képest olyan tömény ízeket produkált 2mm -es 8 menetes tekeréssel. Azóta bármibe teszem ugyanazt a tekerést, szinte harapni lehet az ízeket. De volt ez a ni80 mtl clapton. Az SS szálhuzal létére is sokkal kisebb ellenállású.

1 kedvelés