Na mire jó, ha több tankod van?

Még akkor is, ha csóró vagy. A klónok és a használtak közt is vannak gyémántok. Amíg csak a Siren volt, az egyetlen tankom, ha nem volt jó, az ízvakságra fogtam, vagy arra, hogy rosszul kevertem, vagy kokszos. Mint már a By-ka tapasztalatok témában leírtam, kidobtam a huzalt vattástól, úgy, ahogy van, tettem bele mindenből újat. Sokkal jobb íze lett a Dvarw - nál. Micsoda? Eddig a Dvarw volt nálam a Number One. Ez hogy lehet? Akkor talán benne valami elfáradt. A drót már 1 hónapos, a vatta meg nem is tudom, mióta felváltva szívogatom őket, össze vagyok zavarodva. Akkor megnézem. Mire is jó, hogy alulról töltős? Nem kell kiönteni a tankot, csak fejre állítva széttekerni. Kábé annyira kokszos, amennyire 2-3 nap után szokott lenni. Lehet, hogy a MTL claptonnak sem jó, hogy egy hónapja csak égetgetem, de még egyszer sem cseréltem. Az egyik vége már pirosabb volt múltkor, még ha nem is olyan gyorsan, mint a kanthal, de ez is kezd oxidálódni. Akkor itt az ideje, hogy ebből is a drótot vattásól kidobjam. Ni80 28/40 helyett Ni-Chrome 28/40 -re cserélem. Mintha nekem a nikróm jobban ízlene, úgy vettem észre eddig a Siren és By-ka tankoknál. Tekerjük újra 2 mm-re. Az sokkal jobb ízű, a többiben is, mint a 2,5 magra tekert. Izzítom, és lezárlatolt az utolsó menetnél, ki is égett. Tekerjünk akkor újat, még vékonyabbat, ez a 16 mm-es tank amúgy is karcsú. Az órás csavarhúzók között már nem látok megfelelőt, de az imbuszkulcs, amit kaptam a Dvarwhoz, jónak látszik. Olyan 1,7 - 1,8 mm-es hatszögletű. A kemény drót nem fogja követni a sarkokat, kerek lesz. Amúgy is kicsit kirúgja magát, indig tágabb, mint amire tekerem. Bevattázni nem volt nagyobb kunszt, mint a előző 2 -es magra tekertet. levest rá, és a tartályba is tele, próba. Olyanintenzív íze lett, amit még eddig soha nem éreztem. Akkor nézük, a By-ka milyen? Nagyon finom. Egészen olyan, mint az analóg dohány. A Dvarw meg ettől még kissé harsányabb, mintha töményebben aromáztam volna, pedig ugyanaz a leves van mindkettőben. A Sirent már azértnem versenyeztetem emezekkel, mert nincsen cserélhető afc-je, tágabb a levegőzése, egészen más felépítésú, mint emezek. Ahhoz a majdnem dl huzathoz inkább a nem dohányos, gyümölcsös, mentolos, desszert ízek valók szerintem.

9 kedvelés

Elnézést, de ezt nem teljesen értem. Az én olvasatomban ugyanaz a 2 drót. :thinking: Vagy ezt hogy kell érteni?

2 kedvelés

Akkor én hogy értsem, ha egyáltalán nem értek az egészhez? Egészen biztosan nem ugyanaz. Lásd a képen. Egyiket kaptam, a másikat vettem. Úgy vettem észre, amelyikben van króm, az keményebb. A sima Ni 80 -nak hámlik a claptonja, és lágyabb. Dolgozni is rosszabb vele. Nem megtekerni, mert látod, a bal oldaliak készek, ami engem egyáltalán nem érdekel annyira. A vatta jobban elviszi, amikor húzom. Azért utána kellene olvasni, miért van krómos nikkel és króm nélküli? Mert még a gyártó cég is ugyanaz, és a króm csak a jobb oldalin szerepel.
https://en-m-wikipedia-org.translate.goog/wiki/Nichrome?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=hu&_x_tr_hl=hu&_x_tr_pto=nui

Szia, a kettő valszeg ugyanaz, csak az egyiknél kiírják a krómot mint ötvözőt, a másiknál pedig nem:

5 kedvelés

Ez mindegyik 80%-os nikkel tartalmú nikkel-króm ötvözet. Csak egyik 19 a másik 1 híján 20. A gyártó így írta rá. :woman_shrugging:

4 kedvelés

Kedves Mefeca,

a bal oldali készlet ugyanúgy Nichrome 80, teljesen megegyezik a jobboldalival…egy a gyártó.
A marha nagy különbség az, hogy míg a jobboldali csak MTL Clapton huzal, addig a kész tekerések fakkonként különbözőek, (MTL Clapton, MTL Fused Clapton, sima Coil, Staple Coil) amik elméletileg más vapelési élményt nyújtanak. Van aki a Claptonra esküszik, van aki az egyszerű huzalra.

A kialakításuknak köszönhetően és a vastagságuk miatt is eltérőek - van amelyik sokkal lágyabb az általad leírt Nichrome 80 huzalhoz képest.

Azért küldtem neked ezeket, hogy ki tudd próbálni a különböző MTL huzalokat. Sajnálom, hogy rossz dolgozni velük, akkor inkább dobd ki.

Személy szerint én a sima SS316L, a sima SS430 és a NiFe52-nek szavaztam bizalmat.
Nekem ezek adják a megfelelő ízélményt.

:no_smoking:Only vaping!

7 kedvelés

Köszönöm. Azért el nem dobom őket, de én csupán 6 indokot tudok felsorolni, miért nem jók nekem az előre tekertek?

  1. Rossz irányba vannak feltekerve. A 3 db MTL tamkomba egyikhez sem jó ez a tekercselési irány.
  2. Az ellenállásuk sem mindig olyan, amilyet én szeretnék, mondjuk a feltekeretlen végüket is hozzá lehet tekerni, de akkor már egyszerűbb egyet nyers huzalból tekerni.
  3. Az átmérő sem mindig stimmel. Például a Dvarw16 -ba a 2,5 mm claptonból elég necces. Oda inkább a 2 mm -es, vagy még vékonyabb kell. A Sirenbe régebben tekertem még 4 mm-eseket is, de annál is áttértem a 2 mm-re az íze miatt.
  4. Ezeknek hámlik a külső sodrott rétege. Érdekes, a nyers huzalból bármit is tekerek, egyben marad a clapton külső sodrása, az előre tekerteknél még ha nem tekerem újra, akkor is ledobja a külső rétegét, már amikor a végeit levágom.
  5. Valószínűleg ugyanezen okból tűnik a huzal lágyabbnak, mert laza a külső sodrása.
  6. Ezért kérnek érte nagyságrendekkel több összeget, amit én pár másodperc alatt megtekerek, és csípőfogóval két nyisszantással le is van vágva?
    A tegnapi sok keresgélésem eredmény is ugyanaz, amit írtok, hogy a két fajta huzal ugyanaz. Csak az előre megtekerteknél titkolják, hogy miből van benne 20 %, a méterre adottnál meg rá merik írni, hogy Nichrome.
    A fused claptont már próbáltam a Siren tankomban, nagyon jól adja a gőzt, viszont pár perc alatt elpöfékelem belőle az egész liquidet. Na én a dl vonalat pont ezen okból mellőzöm, inkább szívok két mtl kazánt egyszerre, ha olyan kedvem van.
    A staple nem tudom, mit takar? Olyan, mint a fused, csak még több szálból van a közepe?
    A Teslacigs Poker moddal talán már bátrabban kipróbálhatok akár 1 ohm alattiakat is, még nem sikerült a két akkuját egy nap alatt nagyon 60 % alá meríteni, de nekem inkább az ízek fontosak, mert a kutya se nézi, hogy mit fújok ki, viszont nem szeretnék percenként utána töltögetni, mert lassan egy liter alaplé már egy hónapig se lesz elég.
    Meg hát azért is tekerem 1 ohm körülire, akkor az elektronika nélkül maradt döglött moddal is használhatom bármely tankomat második szettnek, mondjuk másik ízzel, vagy éppen szteróban szívva a több gőz miatt.
4 kedvelés