Nyitás az RTA felé

A készülék nem hibás, de a 150 Watt mindenképp kamu. Egy 1,5 Ah - s akku 40 Amperrel terhelve szerinted hány percet bír ki? 1,5 perc körülre saccoltam. De ahhoz, hogy 0,1 ohmnál többre adjon ki 150 Wattot, ahhoz már egy inverter is kellene. Pedig én már szétszedtem, és mikrokontrolleren és egy MosFet -en kívül semmi nincs benne. Az Innokin 75 Wattos modjában 4 db MosFet van hídban, és egy méretre is jó nagy induktivitás. Annál már elképzelhető, hogy tudta a 75 Wattot, mielőtt tönkrement. De most, jelen esetben a TC volt a kérdés. Nem lehet huzal fajtát választani, ergo az is csak egy kamu. Bár lehet, hogy megsaccolták, egy adott ellenállású kanthalra, illetve akármilyen huzalra hány Volt kell, hogy kb 215 fokos legyen. Az Innokin tartalmazott egy olyan menüpontot, ahol kiválasztom a huzalt, és akkor TC. De a kínaiban sehol semmi. Tűzgomb 3x megnyom, és akkor TC. Huzal mindegy neki. Én azért szívesebben használom TC -ben, mert tudom, hogy 215 fokon még nem égeti a vattámat, inkább, mint beállítsam a kijelzőjén 40 Wattra, hogy használhassam 10 Watton. A kamu TC üzemmódban legalább reális feszültség értékeket ír ki, amíg Wattban kiírja nekem, hogy 1,14 ohm és 14 Volt, amikor tudom, hogy 3 Volt alatt van valójában. De ha nincs benne tekercs, akkor mi a búbánattal varázsol 14 Voltot az egy cellás akkuból?

Védelem viszont van benne, kiírja, hogy “ATOMIZER LOW” és letilt. Akkor is letilt, ha az akkufesz kevés. Az ellenállást is század ohm pontossággal jól méri. Az akku töltő áramkörét kicseréltem, mert az USB -ről megkínáltam 1 Amperral, és sok volt neki. Most már mehet 2 Amperig nyugodtan, olyan áramkört építettem bele, és egy 2,2 Ah-s akku van a másfeles helyett.

4 kedvelés