Nikotin só - Nikotin booster kérdés

Sziasztok!
Még korábban, nyáron használtam próba képp Elf Bar-t, kis eldobhatót. Tetszett benne, hogy nagyon jók az ízek, és megüt a nikotin akár csak egy pár szívástól (előtte sosem dohányoztam, gondolom azért is).
Hallottam, hogy ezekben nikotin só van és nem booster.
Idő közben vettem egy vinci 2-t, nagyon szeretem. Sima boosteres, 3mg-os liquiddel használgatom és meg sem érzem a nikotint, ezért szeretnék egy olyat is keverni/venni amivel olyan hatást érhetek el mint egy elf-el. Ebben szeretnék tanácsot kérni, milyen helyről milyen sót vegyek, illetve hogy kell keverni ezt a fajta nikotint? (Elf-ben 20mg-os só volt és rá volt írva hogy 2%, ezt nem tudtam megfejteni mit jelentett :confused: )
Köszönök minden tippet és választ!

1 kedvelés

Szia!

Ha sosem dohányoztál, akkor butaság volt erre rászokni.

Nikotinból két fajta van: só és free-base. Mindkettő booster, de ezt a név inkább csak azért van, mert a nic mentes liquidet turbózza fel vele az ember. Az, hogy mennyire “üt” nyilván attól függ milyen erősre van bekeverve a liquid. A free-base karcosabb ezért abból kevesebb is elég, hogy a torkodban érezd, a só selymesebb. És igen, a só hamarabb üt, de alapvetően a nic tartalma ugyanaz.
És vannak olyanok, mint én, akik hibryd nikotint használnak, ami a kettő keveréke. Közepes ütés és közepes hatóidő :laughing:
Elf-ben nem vagyok otthon, nem tudom, hogy ezek az értékek pontosan mire vonatkoznak. A nic boosterek általában 20mg-osak (ez a szabályozás miatt van így), de azt hozzákeveri az ember a liquidjéhez. Hogy itt mire vonatkozik ez az érték azt nem tudom, de majd biztos jön valaki, aki megmondja a frankót :slight_smile:

6 kedvelés

Nagyon köszi :slight_smile:
A sót ugyan olyan arányban kell keverni mint a sima free base-t? Tegyük fel 20mgos sóból ugyan annyit tegyek mintha egy 3mgos free base-t akarnék? Hülyén írtam le. Igazából az átváltás érdekelne ha létezik ilyen, csak elég kezdő vagyok ezen a téren.

2 kedvelés

Nincs átváltás, a nikotinmennyiség ugyanaz. A sót kevésbé érzed a torkodban, amikor leszívod, emiatt szoktak belőle többet tenni, de ha nem dohányoztál, akkor ez a számodra nem lényeges.

Ha 3mg-os liquidet akarsz előállítani, akkor mondjuk az 50ml bearomázott liquidhez kell hozzáadni 10ml 20mg/ml-s nikotint.

Ha bizonytalan vagy a számolást illetően, akkor itt tudsz számolgatni:
https://diy.vaperina.cc/liquid-keverde/

3 kedvelés

Ez a téma automatikusan lezárult (az utolsó választól számított) 30 nap után. Nincs lehetőség új hozzászólás küldésére.