Nikotin függőség ellen tegyünk, vagy ne tegyünk?

A korábbi 10mg/ml is testsúlykilógrammonként értendő. Ha te azt mondod, hogy addig szívod amíg el nem telsz vele az is egy felhasználói szokás. Ahogy az is egy szokás, hogy kb. 10-15 slukkonként leteszem pár percre. Én nehezebben érem el azt a telítettség szintet amit az határoz meg, hogy hány kiló vagyok és a szervezetemnek mennyi nikotinra van szüksége. Utóbbi pedig függ az átállás óta eltelt időtől is. Pl. majdnem 1 évig 18mg-osat szívtam kezdetben, lehet, hogy én is 10mg-nál járnék, vagy 5mg-nál, ha kevesebb ideje álltam volna át mint valójában. Vagyis, ha az agyad azt mondja, hogy neked és a nikotinreceptorjaidnak 10mg/ml-re van szüksége kilónként, akkor ez alapján akkor leszel eltelitve amikor (és ezt ki is tudod számolni) annyi ml liquidet szivsz el ahány kiló vagy. De itt azért nagyban befolyásoló tényező mint írtam a nikotinszükségleted. Azzal, hogy most 5mg-ra csökkentetted attól még a fent említett gondolatmenet szintén érvényes, csak már nem 10mg-al, hanem a felével. :slightly_smiling_face: Ha ez hamar eltelít, a 3mg pedig kevés akkor valószínűleg 4mg kéne az optimális szintentartáshoz. De ez is személyenként változhat. Ez az elméleti oldala. :slightly_smiling_face: Van aki bírja a TH-t és azért nem baj, ha magas nikotintartalmút szív, de az sem mehet annyira sokáig, mert a szervezetből elég hamar kiürül a nikotin. És csak idő kérdése mikor csökken a nikotinszinted szervezeteti szinten. Mert ugye akkor van az, hogy már kevesebbet igényelsz. :slightly_smiling_face:

Nálam mindig ott kezdődtek a gondok, hogy nagyon finomak ezek a liquidek, fene a pofájukat. :sweat_smile: Sosem szerettem a TH-t. Érdekes, mert cigiben meg igen. Na szóval, mivel már mikor mevettem az első RTA-mat azóta alacsonyra húzom a tekercset, direkt, hogy ne legyen TH, ezért nem kapart. Én meg csak szívtam mintha muszáj lenne, ezért már csak akkor kaptam észbe mikor szarul éreztem magam. :slightly_smiling_face: Sőt, mivel migrénes vagyok, nagyon a fejfájásra se figyeltem fel, pedig az a kezdeti tünetek egyike. Csak azt hittem a “szokásos”. :slightly_smiling_face:

4 kedvelés