Nikotin függőség ellen tegyünk, vagy ne tegyünk?

Sziasztok! Már dohányos koromban is az volt a gondom, hogy mindig újra és újra visszaszoktam. A cigaretta elhagyása után még 3 hónap után is megmarad a nikotin függőség, és visszaszokik az ember, ha nincs a leszokáshoz elég akaratereje. Most hogyan jött ez elő nálam? Ugyanis elfogyott a nikotinos alapom, és már majd egy hete menteset szívtam. Azt figyeltem meg magamon, hogy egész nap, szinte szünet nélkül vapeltem, és nem elégített ki. Régebben is volt, hogy próbálkoztam a nic. elhagyásával, és a vége az lett, hogy bementem a trafikba egy kis analóg dohányért. Ma délelőtt megjött a rendelésem. Annak rendje és módja szerint bekevertem, 10 mg/ml erősségűre, mondván nagy a nikotinéhség, kezdő löketnek ennyi, azt majd még hígítom. Elszívtam 1 ml liquidet, és döntöttem, ezt még nyugodtan lehet felezni, hiszen máris elég volt. Öntöttem hozzá 10 % -ban bearomázott alapot ugyanannyit, és elmondhatom, ebéd óta 2x vapeltem, a másodiknál inkább a kóstolás volt a cél, mindössze pár percig, mint egy sima cigit. Mit tegyek? Hiszen a dohányban levő káros anyagok 99 % -át már elhagytam. A nikotin nem úgy néz ki, hogy kibírnám nélküle. Mennyi a minimum, ameddig le lehet menni? Érdemes egyáltalán csökkenteni? Mert akkor arányosan hosszabb ideig szívom. Mint akik a lightos cigarettákat szívják. Azok mélyebben, és hosszabban tüdőzik, mint a mezítlábasat. Erre azok nem gondolnak akik a csökkentett károsanyag tartalmú cigarettákat megveszik. Pedig ez tény. Szóval, mennyi is legyen az annyi?

5 kedvelés

Szia Ferenc. Ez de jó téma! :heart_eyes: Hadd válaszoljak is rá. :blush: Az agyunkban vannak nikotin receptorok, a bevitt nikotinnal serkentjük ezeket. Ha hirtelen megvonod a nikotint ezek miatt a receptorok miatt érzed a nikotin iránti hiányérzetet. Azért 10mg nem kevés ezért természetes, hogy megérzed, ha nem vitted be. Viszont mivel a cigiben rengeteg olyan anyag van ami felerősítí a nikotin hatását, tehát sokkal több dopamint termel tőle az agy, mint e-cigivel vagy úgy egyébként, ezért hogyha most cigiznél nem éreznéd annyira erősnek, mert a függőséget is nagyobb lenne. Ha jól értem most levitted 5mg-ra? Ez nagyon jó hír! :blush: Ebből is látszik, hogy az e-cigi nem “tartja fogva” a felhasználót úgy mint a cigi. Én nem mondom azt, hogy vidd lejjebb ezt az 5mg-ot (remélem jól értettem). Inkább figyelgesd magad, mikor jön el az a pont amikor a szervezeted jelzi, hogy most elég. Ez ugye abban nyilvánul meg, hogy kevesebbet szívod. :slightly_smiling_face: Viszont mivel sok-sok éven át dohányoztál ezért a nikotinreceptorok már eleve nem elégszenek meg azzal, ha nem adsz nekik “enni”. A Te esetedben nem tudom mennyi lenne az a minimális mennyiség. De több tíz évnyi cigizés után mindennapi szükségletté vált a nikotin. Sajnos vagy nem sajnos de ez van. No, de a lényeg, számomra a minimum az 1.5mg. :slightly_smiling_face: Évek óta 1.5mg-osat szívok és nem tudom azt mondani, hogy túl sok, de megérzem, ha 1mg-os vagy, ha elhagynám teljesen.

6 kedvelés

Sajnos az a tapasztalatom, hogy 3 mg/ml -re hígítva már egész nap, szinte szünet nélkül szívom. A mostani 5 mg/ml is elég már ahhoz, hogy ne szívjam ki egyszerre az egész tankot, hanem úgy, mint a pipa után is éreztem, hogy ez most elég volt. Valószínűleg azért nem volt nekem még komolyabb nikotinmérgezésem, mert amikor elég kezd lenni, olyankor leállok. Anno úgy kb. 1 éve, vagy talán több is, még valamelyik facebook csoportban írta valaki, hogy nem tud leszokni, a vape nem elégíti ki. Hozzászóltam, hogy én is így vagyok vele, erre föl, egy kedves városunkban lakó illető idehozta nekem azt a bizonyos Innokin szettet. De most nem arról van szó. Hanem hozott egy liquidet is, gyári készet, mondván ő az édesanyját nem tudta átszoktatni, azért adja nekem. Az a folyadék 21mg/ml niksó tartalmú Cubana volt. Mondta, hogy elég ütős lesz, óvatosan szívjam, és tényleg. Az a 21 mg/ml tényleg elég soknak tűnik. Utána nem folytattam olyan erőssel, de kb. azóta végleg leraktam a pipát is. Kezdő koromban foglalkoztam már a niksóval, mert akkor a liquidben a nikotin kissé csípett, és a fiam javasolta a niksót. Engem akkor nem nagyon győzött meg, hogy az jobb. Nem kevertem erősre, ráadásul akkor abba a ceruzaszerű vékony vacakba, amit úgy hívnak, hogy CE4. Tengeri só ízt éreztem rajta, ráadásul drágább, mint a nikotin, azután feledésbe ment. De úgy látszik, a 21 mg/ml töménységben már érződik a hatása.

A korábbi 10mg/ml is testsúlykilógrammonként értendő. Ha te azt mondod, hogy addig szívod amíg el nem telsz vele az is egy felhasználói szokás. Ahogy az is egy szokás, hogy kb. 10-15 slukkonként leteszem pár percre. Én nehezebben érem el azt a telítettség szintet amit az határoz meg, hogy hány kiló vagyok és a szervezetemnek mennyi nikotinra van szüksége. Utóbbi pedig függ az átállás óta eltelt időtől is. Pl. majdnem 1 évig 18mg-osat szívtam kezdetben, lehet, hogy én is 10mg-nál járnék, vagy 5mg-nál, ha kevesebb ideje álltam volna át mint valójában. Vagyis, ha az agyad azt mondja, hogy neked és a nikotinreceptorjaidnak 10mg/ml-re van szüksége kilónként, akkor ez alapján akkor leszel eltelitve amikor (és ezt ki is tudod számolni) annyi ml liquidet szivsz el ahány kiló vagy. De itt azért nagyban befolyásoló tényező mint írtam a nikotinszükségleted. Azzal, hogy most 5mg-ra csökkentetted attól még a fent említett gondolatmenet szintén érvényes, csak már nem 10mg-al, hanem a felével. :slightly_smiling_face: Ha ez hamar eltelít, a 3mg pedig kevés akkor valószínűleg 4mg kéne az optimális szintentartáshoz. De ez is személyenként változhat. Ez az elméleti oldala. :slightly_smiling_face: Van aki bírja a TH-t és azért nem baj, ha magas nikotintartalmút szív, de az sem mehet annyira sokáig, mert a szervezetből elég hamar kiürül a nikotin. És csak idő kérdése mikor csökken a nikotinszinted szervezeteti szinten. Mert ugye akkor van az, hogy már kevesebbet igényelsz. :slightly_smiling_face:

Nálam mindig ott kezdődtek a gondok, hogy nagyon finomak ezek a liquidek, fene a pofájukat. :sweat_smile: Sosem szerettem a TH-t. Érdekes, mert cigiben meg igen. Na szóval, mivel már mikor mevettem az első RTA-mat azóta alacsonyra húzom a tekercset, direkt, hogy ne legyen TH, ezért nem kapart. Én meg csak szívtam mintha muszáj lenne, ezért már csak akkor kaptam észbe mikor szarul éreztem magam. :slightly_smiling_face: Sőt, mivel migrénes vagyok, nagyon a fejfájásra se figyeltem fel, pedig az a kezdeti tünetek egyike. Csak azt hittem a “szokásos”. :slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Minden egyén függő ha sok a nic benne én akkor is sokat szívok belőle de az út hosszú a nic csökkentés felé nekem.24esel kezdtem most 1éve 3as és 10év telt el.Volt idö amikor több féle erősséget használtam az be vált szép lassan mindig a legerősebb levest elhagytam

6 kedvelés

Én sokáig 6-ost szívtam, elvoltam vele, de valahogy mindig volt hiányérzetem. Szóval 2 év 6-os után elkezdtem 9-est szívni, most így jó. Ha majd lejjebb megy oké, ha nem marad ez, engem aztán nem zavar. :grin:

5 kedvelés

Nekem is ezért tartott sokáig mert csak akkor csökkentettem a nicet ha már sok volt…

5 kedvelés

Nálam az utolsó keverések már 10-esek.Büszke vagyok nagyon.Lentebb most nem tervezek menni,a th nekem nagyon fontos,meg ugye fél éve még a 30 tekert cigit pattintottam.Múltkor találtam 3 hónapos 16-os levest,úgy szívtam mint a tizest,ki tudja…De a 10-es most azért is fog maradni egy jó darabig,mert valljuk meg őszintén ha 20-as boostert használ az ember kevergetni nem sokat kell agyalgatni rajta​:grin:

5 kedvelés

Nekem se nic hiányzott a 6-osnál, hanem a th, mintha levegőt vennék.

4 kedvelés

Próbáltad a Halo leveseket?Azok lehet még 3-as nicnél is adnák neked a th-t​:slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Tribeca finom. Azért egy jó tank és egy magas tekerés meglepő th tud adni én a jó tankra esküszöm…

3 kedvelés

A Soulmate-ben is magas a bekötőoszlop. TH-s tank. :slightly_smiling_face:
Látod @Mefeca, minden szubjektív. :blush: Mindig van miheztartás végett felállított elmélet, de ettől függetlenül minden szubjektív. Én pont ezért szeretem a témáidat, egy újabb oldal. :blush:

2 kedvelés

Az első 2 évben főleg mentolos cuccokat szívtam, talán azért sem volt gond a 6-ossal, de ahogy átnyergeltem a dohányos-desszertes vonalra már nem volt elég.

2 kedvelés

Finom ám!Mindig magasra teszem a tekercset,nekem többet ér a th mint egy enyhe extra izélmény.Legközelebb 50:50 alaplevet veszek,30:70-es volt eddig .Majd a pg is segít a th-n(meg ízeken).Gondolom a Halo cuccok is azért tűnnek th-sabbnak,mert 25%-ban kell keverni,tehát ott már érezhetőbb más keveréseimhez képest a pg többlet .

1 kedvelés

Kifejezett mentolosat sose próbáltam .Múltkor kaptam ajándékba a franciáktól valami 12-es kèsz levest,talàn kaktusz ès menthol,lehet be kène tölteni.

1 kedvelés

Én ezzel kacérkodtam: http://eliquidvg.eu/Kaktusz-Lime?search=lime Nem a kaktusz miatt, mert azt nem tudom, milyen, csak valami savanyú után vágyódtam, és ebben van lime…Aztán kaptam Vaperinától egy csomagot, és feledésbe merült.

2 kedvelés

Ez a téma automatikusan lezárult (az utolsó választól számított) 30 nap után. Nincs lehetőség új hozzászólás küldésére.