Nikotin elhagyása - Kinek mi a tapasztalata?

Sziasztok! Egy kicsikét el voltam veszve, de most kérdeznék valamit. Úgy cirka 2018 óta tértem át a vapelésre, az első két évben még előfordult velem, hogy rágyújtottam analógra, de már több éve nem szívok dohányfüstöt. Kezdtem 12 mg/ml, majd sokáig 6 mg/ml tavaly óta 3 mg/ml nikotinnal szívom. Elhatároztam, hogy teljesen elhagyom. A visszaszokás veszélye már nem fenyeget. Inkább rendelek márkásabb aromákat abból a pénzből, a nikotint meg elhagyom. Tudom, hogy az eddigi forrásokból még mindig lehetne rendelni, de 6 év után gondolom, ideje tovább lépni a leszokás irányában. Kérdem én, van itt aki már teljesen elhagyta a nikotint, és mik voltak a tapasztalatai?

3 kedvelés

Szia ! Hajrá Feri!

4 kedvelés

Szia. Épp ma rendeltem aromákat. Azhad’s Virginiát és Latakiát, TPA török dohányosat, és Journey RY4-et. Ezek már nálam mind beváltak, és ízlenek. A kazánjaim jól vannak, a Dvarw-ok azok eltörhetetlenek, a By-ka tankoknál meg akadt egy-egy olyan palást, ami túlélte a kínzásokat. Szerintem csak lehet valami gyártási malőr azoknál, amik megszorulnak, mert a V7 hosszú palástja még mindig ép és sértetlen. A modok beázás folytán inkább pusztulnak, de az a dolguk. Te mennyi nikotinal szívod? És miket az RY4-en kívül? Ha nem túl tolakodó a kérdésem.

4 kedvelés

Szia Ferenc! Én azt javaslom, először fél milligramonként csökkentsd az erősséget, ha még van nikotinod. Ha hirtelen elengeded meg fogod érezni, nagyon! Ha pedig hiányozna a kaparós érzés emeld feljebb a tekerést, hogy messzebb legyen a légbeömlőtől, az valamelyest pótolja a nikotin erősségének érzetét. Nekem ez a bevállt praktikám, viszont csak pár hónapra sikerült nullásra lemennem. Nekem nagyon hiányzott a nikotin. Nem ment nélküle. :woman_shrugging: De Neked kitartást kívánok! :slightly_smiling_face:

5 kedvelés

én 3-as nikell…

https://emporiopan.it/omerta-liquids-3534
https://thevapinggentlemen.club/collections/aromi
és kb ezeket…

2 kedvelés

ja és igen sajnos a klón tankoknál lehet mínőségi próbléma…

2 kedvelés

Hasonló cipőben jártam, csak korábban döntöttem a nic elhagyása mellett. 12-vel kezdtem, aztán sokáig 6 aztán még több ideig 3-as. Bár 6-ról háromra az átállás együtt történt MTL-ről DL-re váltással.

Személyes tapasztalatom az volt, hogy fokozatosan próbáltam letenni, és 3-ról 1-esre nagyon nehéz volt át állni. Persze, kettő között voltak kettes meg másfeles keverések, de azt vettem észre, hogy rengeteget van a számba a cigi és elszívom ugyan azt a nic mennyiséget, csak 2-3x annyi liquid fogyása árán.
Lényeg a lényeg, oda kellett figyelnem magamra, hogy ne szívjam folyamatosan. És szépen lassan visszaálltam a régi mennyiségre liquid fogyás téren.

1-est sose hagytam el.
Megpróbáltam a 0-ásat, és lehet, hogy csak a fizikai függőség beszélt belőlem, de az a pici plusz TH nagyon hiányzott a 0-ásból, ami még az 1-esben érezhető.

Betegség és egyéb okok miatt már többször is volt, hogy egy-egy hétig egy slukkot sem szívtam, szóval igazán erős függőnek már nem mondanám magam. Elhagyhatnám egyik napról a másikra. Egyszerűen szeretem szerelgetni, felhőket eregetni, DIY liquid recepteket kevergetni…

más szóval a lelki függőség még bőven a kezembe tartja az e-cigit, de a nic függőségtől (fizikális függőség) sikeresen megszabadultam.

5 kedvelés

Van még kb. 3 dl készre kevert nikotinos levesem, azokat hígítgatom a frissen kevert nic. mentesekkel. Talán így tartható a folyamatosság. Ha nagyon hiányozna, akkor előveszek egy régebbi keverésemet. Azokat így is úgy is el akartam szívni. De a mostaani rendelésemel is azért vártam ennyit, mert gondolkodtam, hogy rendeljek e az aromák mellé 10 ml-es 20 mg/ml boostert, vagy sem? De inkább az utóbbit választottam. Ha nagyon nagy volna a hiány akkor is max. 3 nap alatt ideér. Inkább most kihagyom.

3 kedvelés

Gondoltam én erre is, de úgy tapasztaltam, hogy egyes aromák íze esetleg pótolni tudja a hiányzó TH-t nem mindegy még mindig nem, hogy mit, és milyen százalékban? Ezeket szeretném még kikísérletezni. Annyiféle ízből mindig lehet még valami újat kotyvasztani.

2 kedvelés

Végül is az is eredmény lesz, ha 1 mg/ml -nél kötök ki. az már könnyedén előállítható, ha csak olyan10 millis boostereket veszek, amit a törvény megenged.

2 kedvelés

néhány recept adja az “elegendő” TH-t, gyümölcs kedvelő vagyok ráadásul DL-ben szoval többsége nem :slight_smile:
De hogy őszinte legyek, valaki bekeverne egy 0-ás liquidet, odaadná, hogy az 1-es, nem venném észre a különbséget szerintem.

Én is így vagyok vele, az 1-es is nagyon jó eredmény számomra. Aromamester-től jön a 100mg-os oldat és ki tudja hány sok hónapon keresztül ott van a fagyasztóba.

Sóher vagyok, mutyi boostra nem költenék amíg létezik alternatíva, aromamesteres cucc, jól bevált… már sok éve onnan jön a nic.
a régi már megszűnt szlovák domain (eliquidvg.eu) sokkal szimpatikusabb volt… de állítólag ez ugyan az, csak új néven. Magyarabb lett a dolog. döntösn mindenki maga, hogy ez jó vagy rossz…

5 kedvelés

Szerintem 3 mg már majdnem zéró…tehát ha mégsem jó a 0, ne feszélyezzen az a kicsike. :wink:

(Én már lementem 15-re, munkában 21-re :grin:)

2 kedvelés

Én 12-essel indítottam, majd viszonylag hamar sikerült 6-osra lemenni. Próbálkoztam a 3-assal, de nem vált be, kénytelen voltam visszatérni a 6-oshoz. Egy ideje nem próbálkozom a csökkentéssel, így is feljöttek a kilók. :slight_smile: Szeretek vapelni, és igénylem a megfelelő th-t. Ez van.

4 kedvelés

A kávénál is ragaszkodom a napi 1hez (néha 2höz) akkor a 45-50mg hasonlóan hasznos napi nikotindózist minek száműzném?! Nem vagyok én aszkéta!! :grin: Mi lenne a következő, a fényevés? :rofl::smirk:

2 kedvelés

A reggelit már buktuk, dögsötét van :roll_eyes::grin:

Hey, én még nem is reggeliztem…ha az eszpresszó + 2 zabkeksz egyáltalán annak számít hamarosan…nekem elég ennyi :smiley: Ezzel is simán letolok 10-15k futást. Bezzeg az ebéd utána, az már emberes adag :slightly_smiling_face: Viszont kb 1-2ml liquid már elpárologtatva ébredés óta.

3 kedvelés

Sziasztok,szerintetek létezik olyan nikotin mentes liquid vagy adalék, amivel torikhatást lehet elérni?

Úgy érzem, én is hozzászólok. Bár kis zöldfülű vagyok még bőven. Én 16-18-20 mg niksós liquideket szívtam. Most az utóbbi pár hétben, az új keverésekkel valami hibrid szerűséget szívok, azt hiszem 2 mg niksó és 8 mg nik, szóval kb 10-est. Az a büdös nagy helyzet, hogy nagyon érzem. Többet van a számban. Viszont még vannak az erősebb, csak niksós levesekből is. Ha azokat előveszem, akkor fél-1 napig nagyon megcsap a nikotin, mint életem első szál cigije, de utána ráállok, és bírom. Szerintem nem is a nikotin mennyiséggel van baj. Költséghatékonyság miatt váltottam nikotinra a só helyett, mert a kis 20-as boosterekből igencsak sok fogyott. Igyekszem átszokni, megszokni ezt a hibrid, de inkább freebase nik többletes löttyöt ennyi nik tartalommal, és nincs is vele baj, csak sokkal többet szívom, így sajnos ugyan ott vagyok, mintha az erősebb levesből kevesebbet szívnék. Nekem a só a top. Jó lenne abból is valami 100mg-os kiszerelés. :laughing:

3 kedvelés

Coolada, enyhe mentol, megfelelő aroma, th-s tank. Ilyesmik.
(Tekerés viszonya a levegőáramlathoz, teljesítmény, huzalfelület…)
18-ast szívok átlagban, de nekem se csak a nic adja a th-t, legalább ennyit számít az aroma is, meg a setup, meg pl. én PG többletezek.

2 kedvelés

Ezt elvileg arra talàltàk ki @Auren
download