Ni80 Superfine MTL Fused Clapton

Sziasztok.

Meglehet, hogy hülye kérdés, de szeretnék tisztába lenni ezzel is. :slight_smile:

Mit befolyásol a tekerésen a 2, 2.5 és 3-as magátmérő azon kívül, hogy több vagy éppen kevesebb vatta megy bele? 5-7 menetet tekertem mind a három maghoz (Ni80 Superfine Clapton).

ARES 2 tankba most került 2-es mag először és a 0.58ohm-os ellenállással talán most jobban kijönnek az ízek, mint korábban. Eddig a 2.5 vagy 3-as mag 0.93 körüli ellenállással mintha egy kicsit haloványabb lett volna. Talán!

6 kedvelés

Szia. A felület. :slightly_smiling_face: Több fémet tekersz nagyobb átmérőre, így növekszik a fűtőfelület. Ha nagyobb a felület több wattot is kér. És azért lehetett íztelen mert nem mentél feljebb wattban. Csak ugyebár abban a tankban magas watton melegedhet rendesen. :thinking: Nekem sima Ares volt (A 2-ig nem jutottam el.), de abba bőven elég volt egy SS szálhuzal. :slightly_smiling_face: De ez már egyéni ízlés. Minden jobb claptonnal, csak férjen bele és hűljön rendesen. :hugs:

8 kedvelés

Azt hiszem, van még mit tanulnom! Köszönöm Kinga! :slight_smile:

3 kedvelés

Nagyon szívesen. :hugs:

3 kedvelés

Még mindig nem rendeltem meg az ares 2-öt… Mert ahol van fekete, ott nincs huzal, amit vennék.
Meg rá kell magam venni ígyis, hogy alapot, tankot, meg aromát rendeljek 3 eltérő helyről. Francnak sincs kedve a futárra várni.
Na, de az Ares íz visszaadása icipict alacsonyabb, mint a jobbak, akárhol olvasom.
Alap terén, milyen arányt ajánlanál hozzá?

2 kedvelés

Van néhány 50/50-el és van 70VG/30PG-vel is pár darab. Összességében szerintem nincs drasztikus ízkülönbség a kettő között. Valóban az Ares 2 kicsit gyengébb ízben az átlagosnál a nagyobb kazántérnek köszönhetően, de ezzel együtt lehet élni. Szerintem amivel kísérletezni kell, az a huzal és vatta. Eddig 2.5 és 3 magátmérőt tekertem, ma viszont kipróbáltam 2-es magon és talán most jön ki legjobban az íz a korábbiakhoz képest. 15W-on használom, de a többi tekerés alkalmával is 14-16W között gőzöltem leginkább. 2-es magon a VG többletes alappal élvezhető ízt kaptam ma. Majd kipróbálom az 50/50-el is és meglátjuk.

4 kedvelés

Ez a téma automatikusan lezárult (az utolsó választól számított) 30 nap után. Nincs lehetőség új hozzászólás küldésére.