Nem tölt a mod

Sziasztok
Hiba merült fel a smok morph 2 modomnál, nyilván hülyegyerek módjára a modban töltöttem az akksikat, és mihelyst bedgom a töltőt kikapcsol, ha kisebb feszültségen töltöm akkor viszont nem kapcsol ki. Esetleg tippek hogy mi lehet a hiba, illetve mit kellene tenni?

1 kedvelés

Sok jót nem tudok mondani, szerencsére én nem jutottam el eddig, 1hete gariztattam ugyan ilyen modot. Nekem a cellákat egyenletlenül merítette, viszont ha a 2 tárolóban cellát cseréltem, akkor is ugyan azt a tárolót mutatta kevesebb %-on…

1 kedvelés

Ha töltésről van szó általában a legtöbb mod max 2A a tiédnek is. Nem érdemes felette próbálkozni pl kifejezetten telefon gyorstöltő

2 kedvelés

az adapter is 2A-t tud maximum, egészen mostanáig normálisan töltött semmi probléma nem volt

1 kedvelés

Akkor van egy tippem ami rossz hír az usb C aljzat 5 szálon van forasztva és ebből 2 a +(fázis), és -(nulla). A másik 3 adat átvitele van valószínű elvan engedve valamejik. Töltésnél terhelés alatt a szál a melegtől tágul vagy el hajlik és nem érintkezik a lapkával
IMG_20220715_062942

1 kedvelés

A max 2A tűrő képesség az tényleg max általában közép értéken van a töltés teljesítménye optimalizálva a kis lapka szettek a feszültségét bírják csak az áram erősségét nem. Ideális 1.1 1.2 A amire rá van írva hogy max 2A

A modokban nem olyan a töltőelektronika mint egy telefonban. Hiába írják rá, a modban való töltést nem szoktuk pártolni, pont emiatt a hiba miatt. Az USB csupán szoftverfrissítésre szolgál.

6 kedvelés

Köszönöm szépen a segítséget, mihamarabb beszerzek egy külső akksitöltőt.