Nautilus 3

Szia. Én is használok Nautilus 3 kazánt, imádom (sőt még a Nautilus 2-t is sokszor előveszem), az utóbbi időben már csak kizárólag 1 ohm-os mesh porlasztóval (lenti képen balról az ötödik), 14W-on, mert szerintem szenzációs az íz visszaadása és gőzképzése is jó.

A bvc porlasztók sima szálhuzallal szereltek, mesh-hez képest sokkal gyengébbek ízben, szóval szerintem maradj a mesh-nél.

Az előitatást tekintve én nem a kis lyukaknál nedvesítem (mert ott úgyis azonnal hozzáér a tankban lévő liquid), hanem a tetejénél szoktam pár cseppet ráengedni, hogy a vatta legfelső része ne maradjon száraz, ahogy észrevettem, az a rész szokott először “pörkölődni”. És azért is, mivel én nem bírok várni 10-20 percet :smiley: , pár perc után már szívom is. Cigis berögződés miatt rövideket láncban, kb 1,5-2 mp-ig (MTL párti vagyok) és 4-6mp kihagyás, ennek ellenére azért bírja 1,5-2 hétig egy porlasztó (nem a megégés hanem a koksz miatt). Ja és nem szívom kb. 40-60 slukknál tovább, utána pihen min. 2-3 órát (vannak más tankjaim is, váltásnak, más ízekkel).

Mivel írtad, hogy akár 15-20 percig is hagyod állni az új porlasztót a feltöltött tankban, nem hinném hogy az előitatás a gond (ilyen esetben elvileg nem is kell), és rögtön égett ízt adna, ha még száraz a vatta.

Négy dolog jutott eszembe.

  1. Azt írtad fentebb “pár órán belül”, szóval porlasztó csere és liquid töltés után, várva 15-20 percet, elkezded szívni folyamatosan, órákig?
    Mert szerintem az tuti nem tesz jót egy friss porlasztónak, én azt vettem észre, hogy kell egy kis idő a porlasztóban lévő vatta lapkáknak, amíg elérik a teljes liquid szállítási képességüket (vagy nem tudom hogy is hívjam, “betörés”). Friss porlasztó esetén először max 30-40 slukk, leteszem pihenni több órára, aztán már lehet csapatni, ízek is mintha kicsit jobbá válnának a legelső slukkokhoz képest. Aztán nyilván kezd újra gyengülni később, ahogy elhasználódik és kokszosodik.
    Offtopic: érdekes hogy ezt a vatta “betörést” már más topic-okban is olvastam itt és rta-imnál is tapasztaltam, ezek szerint porlasztóra is igaz lehet.

  2. Ahogy itt (is) írták előttem, előfordulhat gyári hibás porlasztó. Érdemes venni legalább 1 dobozzal (5db/doboz), hogy legyen csere és összehasonlítási alap. Bár ez meg nem oldja meg, ha egy széria gyári hibás :smiley: , esetleg több helyről kell rendelni

  3. Mennyire ürül le a tank? Ha porszáraz lesz a tank, és csak akkor töltöd újra, fenn áll a veszélye, hogy leürülés közben a vatta legfelső része egyre kevesebb liquidet kap vagy tud felszívni és lekezd “pörkölődni”.

  4. Egyféle liquidet írtál, lehet, hogy egyszerűen alábbi a probléma? Mert úgy fogalmaztál, hogy nem lesz íze vagy fura íze lesz.
    Vaperbetegségek 1. rész - Az ízvakság

Egy kicsit hosszúra sikerült, de remélem megtalálod gyorsan a megoldást, mert szerintem nagyon jó kis kazán és a porlasztót is nagyon eltalálták.

3 kedvelés