Nautilus 3

Üdv!
Van itt olyan tulaj aki használ Nautilus 3 tankot?
Illetve Aspire coilt?

Szia, én használom. Mi a kérdés?

2 kedvelés

Szia. Én Nautilus 3s tankot használok, aspire coillal. Ha tudok segítek!

2 kedvelés

Halihó. Az összes coilt, ami létezik, vettem 1-1db/csomagot. És olyan problémám van hogy bármit csinálok, pár órán belül kiég a coilom, nem lesz íze, vagy fura íze lesz stb. Stb.
Amit használok most, mint ízt: 50/50 5elements
Segítségre lenne szükségem hogy mi lehet a gond.
Illetve mtl vonalon mi az az mp szívás, amit egy coil megenged?

1 kedvelés

Bvc vagy mesh porlasztó?
Azt nem tudom megmondani neked, hogy mi lehet a baj… de Mesh 0.3ohm nálam egy hetet megy el átlagosan napi kb 10ml (30pg-70vg) liquid fogyasztással, de ezt a gyártók és ízek befolyásolják.
Az ízére sem lehet panaszom.
Ha eddig bvc-t vettél akkor adj egy próbát a meshnek, mert én bvc-t nem használtam soha.
Én legnagyobb levegő nyíláson használom, van hogy 3-4mp-t szivok rá többször egymás után. Biztos nem tesz jót neki, de szerintem ettől még nekem nem romlott el.

3 kedvelés

Eddig Mesh ment. De most beraktam egy BVC-t. 0.3. Ugyan az mint a képeden. A 30/70 amúgy sűrűbb, vagy hígabb? Nem lehet hogy az 50/50 is sok neki?

A képen mesh van pont, én ezt szeretem.

A 70vg-30pg sűrűbb mint az 50/50.

Mivel higabb a tiéd így szerintem max a megfolyas tud lenni mert a higabb cuccal valószínűleg nem lesz dryhit. De majd jönnek a tapasztaltabbak és kijavítanak ha nem jól mondom.

Egyébként nekem amikor kezdtem az ecigit attól égett meg hamar a porlasztó, hogy úgy szívtam, hogy kis slukkokat viszont nagyon gyorsan egymás után. Ahogy elengedtem a gombot úgy már nyomtam is újra.
Tanácsra erről leszoktam és nagyobb slukkokat szívtam valamint közte hagytam egy kis időt, hogy a porlasztó fel tudja venni a liquidet.
Így a 2napos élettartamot kb meg negyszereztem.

2 kedvelés

Szia! Nálam évek óta a 0.7-es mesh vált be. Próbáltam a bvc-t is, de az nem volt az igazi. 50/50 alappal keverek mindent így nálam kb longfill/aroma mennyiségtől, keverési aránytól függően mindig pg többletes. A coilra írt watt tartományon belül maradsz? Pl. a 0.7-es 20-25 watt között bír, nekem a 20 watt jött be a teljesen nyitott levegőzéssel. Érdemes a megadott tartomány aljával kezdeni, majd mod függően 0.5-1 wattonként menni felfelé, amikor már hozza a neked megfelelőt. A coilt mikor beteszed előtte a kis lyukaknál megitatod? Mind a 4 kis lukba szoktam cseppenteni 1-2 csepp löttyit, majd azután beteszem a helyére. És utána is érdemes a tank feltöltése után várni pár percet. Egy nem kokszoló aromával nálam simán elmegy pár ezer slukkot. Pl most Journey Saljut-tal már 1300 slukknál (kb 2.5-3 mp nálam egy slukk) járok és semmi baja, de a Dune ment előtte benne kb 4000 slukkot. Persze még mindig lehet selejtes széria, de ha mindegyikből rendeltél azt kizárnám. Remélem tudtam tippet adni, rájösz, hogy mi lehet a baj.

3 kedvelés

Szia! Nálam évek óta a 0.7-es mesh vált be.
-Nekem most egy 0.3-mas van bent (kék) egyenlőre egy napot még bírt/bír. Bár nem kapott sokat. (mint szívás)
De sokat olvastam más fórromún, és azt írják 2 ember fajta van ennél a tank-nál. Aki imádja és jó neki, aki utálja és ugyan azok a problémák, mint nekem.

Próbáltam a bvc-t is, de az nem volt az igazi.
-Mindegyikből rendeltem, szóval most majd kiderül, hogy mi lesz a jó nekem.

A coilra írt watt tartományon belül maradsz?
-Persze. Volt már nekem egy swag2, de az DL volt, és azt “üthetted” nem volt semmi baja, nekem olyan ez a mtl/dl tartomány, mintha kicsit érzékenyebb lenne.
Mindig az alsó tartományokon maradok.

A coilt mikor beteszed előtte a kis lyukaknál megitatod?
-Hogy őszinte legyek, NEM. De a mostanit már csak azért is megittam XD (lehet ez lesz a megoldás?) de vajon tényleg ennyit számiit? “szárazon” is mindig vártam 15-20p-ket.

Mivel vannak itt páran akik használják, több mint valószínű, hogy velem lesz a baj. Nem a készülékkel, csak meg kell találjam a közös hangot vele, de egyenlőre úgy nézz ki, hogy ez egy mufurc kis tank/coil, hogy ennyi mindenre oda kell nála figyeljek.

Mi az mp. Ami 2 slukk között várnom kell amúgy? Van valami arany szabály?

2 kedvelés

Szia! Az mp másodpercet akart jelenteni. :slight_smile: Csak a slukkok hosszára írtam, lassabb slukkok elvileg jobbak a cigihez képest ebben az ecigi műfajban. Két slukk között elég szerintem 10-20 másodpercet várni. Hát ja, tapasztalatom szerint nem csak ezzel a tankkal van így, kb az összessel van akinek bejön valami van akinek nem. Nekem, azért furcsa, amit írsz, hogy sokan panaszkodnak rá, mert nálam ez szaladgálós tank, lévén nem szokott folyni, pláne, hogy el lehet zárni a levegőzést, egyszerű a coil csere ilyesmik miatt. Kitartást, remélem összabarátkoztok hamarosan. :slightly_smiling_face: Ja plusz, magát a 5element aromát nem ismerem, de ahogy nézem jelemzően gyümisek, azok meg nem szoktak azért annyira kokszolni, hogy pár nap alatt beégessenek egy coilt.

2 kedvelés

Az mp másodpercet akart jelenteni
-Igen igen azt.

10-20 másodpercet várni.
-Jó ha vártam eddig 5mp-t. Az gond? :rofl: :thinking:

Hát a lánc sukkot nem annyira szereti :smiley:

Szia. Én is használok Nautilus 3 kazánt, imádom (sőt még a Nautilus 2-t is sokszor előveszem), az utóbbi időben már csak kizárólag 1 ohm-os mesh porlasztóval (lenti képen balról az ötödik), 14W-on, mert szerintem szenzációs az íz visszaadása és gőzképzése is jó.

A bvc porlasztók sima szálhuzallal szereltek, mesh-hez képest sokkal gyengébbek ízben, szóval szerintem maradj a mesh-nél.

Az előitatást tekintve én nem a kis lyukaknál nedvesítem (mert ott úgyis azonnal hozzáér a tankban lévő liquid), hanem a tetejénél szoktam pár cseppet ráengedni, hogy a vatta legfelső része ne maradjon száraz, ahogy észrevettem, az a rész szokott először “pörkölődni”. És azért is, mivel én nem bírok várni 10-20 percet :smiley: , pár perc után már szívom is. Cigis berögződés miatt rövideket láncban, kb 1,5-2 mp-ig (MTL párti vagyok) és 4-6mp kihagyás, ennek ellenére azért bírja 1,5-2 hétig egy porlasztó (nem a megégés hanem a koksz miatt). Ja és nem szívom kb. 40-60 slukknál tovább, utána pihen min. 2-3 órát (vannak más tankjaim is, váltásnak, más ízekkel).

Mivel írtad, hogy akár 15-20 percig is hagyod állni az új porlasztót a feltöltött tankban, nem hinném hogy az előitatás a gond (ilyen esetben elvileg nem is kell), és rögtön égett ízt adna, ha még száraz a vatta.

Négy dolog jutott eszembe.

  1. Azt írtad fentebb “pár órán belül”, szóval porlasztó csere és liquid töltés után, várva 15-20 percet, elkezded szívni folyamatosan, órákig?
    Mert szerintem az tuti nem tesz jót egy friss porlasztónak, én azt vettem észre, hogy kell egy kis idő a porlasztóban lévő vatta lapkáknak, amíg elérik a teljes liquid szállítási képességüket (vagy nem tudom hogy is hívjam, “betörés”). Friss porlasztó esetén először max 30-40 slukk, leteszem pihenni több órára, aztán már lehet csapatni, ízek is mintha kicsit jobbá válnának a legelső slukkokhoz képest. Aztán nyilván kezd újra gyengülni később, ahogy elhasználódik és kokszosodik.
    Offtopic: érdekes hogy ezt a vatta “betörést” már más topic-okban is olvastam itt és rta-imnál is tapasztaltam, ezek szerint porlasztóra is igaz lehet.

  2. Ahogy itt (is) írták előttem, előfordulhat gyári hibás porlasztó. Érdemes venni legalább 1 dobozzal (5db/doboz), hogy legyen csere és összehasonlítási alap. Bár ez meg nem oldja meg, ha egy széria gyári hibás :smiley: , esetleg több helyről kell rendelni

  3. Mennyire ürül le a tank? Ha porszáraz lesz a tank, és csak akkor töltöd újra, fenn áll a veszélye, hogy leürülés közben a vatta legfelső része egyre kevesebb liquidet kap vagy tud felszívni és lekezd “pörkölődni”.

  4. Egyféle liquidet írtál, lehet, hogy egyszerűen alábbi a probléma? Mert úgy fogalmaztál, hogy nem lesz íze vagy fura íze lesz.
    Vaperbetegségek 1. rész - Az ízvakság

Egy kicsit hosszúra sikerült, de remélem megtalálod gyorsan a megoldást, mert szerintem nagyon jó kis kazán és a porlasztót is nagyon eltalálták.

3 kedvelés

Nagyon off és előre is elnézést mindenkitől, de ezt meglátva először kikerekedett a szemem :smiley: :smiley:

kép

John Wick fegyverrel a kezében, komoly arckifejezéssel sétál egy sötét, ködös utcán. (Feliratozva AI-val)

3 kedvelés

Üdv!
Megvan a hiba:
Nem áztattam be előre a coilt. és szerintem ez okozta a hibát. hiába vártam “szárazon” 15-20p, nem volt neki ellég. 0.3 van bent, talán a Mesh (kék) és nagyon finom. és 2. újratöltést is bírja még.

6 kedvelés

Ez most komoly, hogy szárazon vártál 20mp-t? :rofl:

2 kedvelés

no!
15-20p , mint perc. nem mp mint másodperc :smiley:

3 kedvelés

Hát ez nekem akkor is kicsit fura. 15-20 perc várakozás feltöltött tankkal, 50/50 vg-pg liquiddel (ahogy kezdetben írtad) még előitatás nélkül is elégnek kellene lennie, hogy ne maradjon száraz rész a vattában. Érdekes.
De a lényeg, hogy megoldódott, öröm és bódogtá van :slight_smile:

3 kedvelés

Sziasztok. Én is a 1.0 ohm porlasztót ajánlom. Nagyon finom és erőteljes ízt ad, és kellőképp gőzt.
Ha már itt így összegyűltünk nautilusok.
Alin valaki próbàlt màr porlasztót ? Látok 1 ohmosat is és olcsóbb mint a gyári. Lehet kipróbálom.
Ha valaki próbált akkor kérhetek egy rövid véleményt?
Köszönöm.

2 kedvelés