Nagy töménységű alapot miben érdemes tartani?

Sziasztok!
Ez végülis egy rövid kérdés csak.
Műanyagban szokták adni a nagy töménységű PG-ben oldott nikotint.
Ezt érdemes átönteni inkább gyógyszertári barna üvegbe? Vagy jobb ha az eredeti flakonban marad?
Én eddig mindig a gyári műanyagban hagytam, viszont gondolkodok, hogy lehet érdemes lenne hosszabb távon inkább üvegben tárolni.
Illetve ha nagyobb mennyiség van, akkor inkább több kisebbe vagy egy nagyobba és egy kisebbe, amiből keverem a higított alaplevet?
Ez talán a nik oxidációja miatt lehet fontos, hogy ne legyen annyi levegő az üvegben.

Szia!

+1 az üvegnek

3 kedvelés

Ha hosszú évekre tervezd tárolni akkor jobb a barna üveg mint a műanyag…ugyanakkor jobb helyeken viasszal lezárt kupakkal csomagolják, ami átöntés után már nem látja el a funkcióját. Az idő majd megválaszolja a kérdésed…térjünk rá vissza 3év múlva :grin:

1 kedvelés

Van jelenleg egy régi, ami pl. le volt zárva plusz ragasztással, de minimálisan barna volt mikor kinyitottam.
A felbontás óta eltelt elég sok idő, és nem színeződött pluszban.

Én vettem lapos 250ml-es barna üveget, ez fog bemenni a fagyóba, ha kell csak kiöntök belőle annyit, amennyi épp szükséges. Ez egy elméleti fejtegetés, 2 év múlva elmesélem bevált-e. :rofl:

Rózsaszínes árnyalatú a 100mg-os pg-s koncentrátum totál frissen is, de alaphoz keverve teljesen színtelennek kell lennie

1 kedvelés

Én meg kompromisszumos megoldásként, barna gyógyszertári PET palackot használok :slight_smile:
http://www.naturguru.hu/index.php?route=product/product&product_id=297

Tisztelettel

Akkor meg is bontod és mégis műanyagba öntöd…a kérdésem az, hogy miért? Ha csak a fénytől óvnád akkor tekerd alufóliába.

Ez a régi már tényleg régi.
Csak nagyobb mennyiséget kiöntve látszik minimális szín. Fecskendőben(10-20ml) nem igazán.
Alaphoz adva nem látszik semmi. Erőssége rendben van.
Viszont felbontás óta sem erősödik a színe, mivel igyekszem jól tárolni, hideg+sötét.
Nagyon minimális halványbarna színe van kb.
Régen tettem fel kérdést, lehet megvan még a kép.

1 kedvelés

Mondjuk ennek én sem látom értelmét, nincs különbség.

Egyébként szeretek variálgatni azért, gondolom már észrevettétek. :grinning:
Néha ilyesmi, néha olyasmi, aztán vagy jobb lesz vagy nem.

Bekeverve színtelen és szagtalan legyen…akkor jó. Az, hogy kiold-e színtelen káros anyagot a műanyag palackból már más kérdés

Kb. ennyi színe volt tavaly, ez azóta is stagnál.

1 kedvelés

De bizony van.

Én mindig 200 mlt rendelek (az ugye 2*100ml átlátszó)
Ebből nekem 990 ml nices alapléhez kell kb.132 ml, ezért úgy szoktam hogy 2/3a megy egy barna üvegbe. Tehát 2 rendelésből kijön a 3 adag. Magyarul amikor keverek én csak kiveszek egy palackot a fagyóbol és beleöntöm az összeset és készen vagyunk :slight_smile:

Tisztelettel

1 kedvelés

Ez a téma automatikusan lezárult (az utolsó választól számított) 30 nap után. Nincs lehetőség új hozzászólás küldésére.