Romlottnak számít a képen látható base?

Sziasztok!

A képen egy nikotinos alap van, full PG, viszonylag erős koncentrációban.
Most bontottam ki, már 3 éve megvan, címke szerint lejárt.
Fagyóban volt, szóval a száraz, sötét, és a hűvös tárolási körülményt is betartottam.
A színe végülis annyira nem sötét, de már azért narancssárgásnak mondanám(helyesebben kicsit már barnul).
Érdekes, hogy másik gyártó által készített nic base még régebbi volt, bontva volt már régóta és mondhatni színtelen volt.
Most részben ezzel a narancssárgással kevertem magamnak valamennyi alapot(ebből csak pár ml kellett, mert a másikban volt még egy kicsi.
Dobjam ki szerintetek?
Gondolom ez sok időt már nem fog bírni, mivel már bontva is van, hiába a fagyasztó.
Annyira nem vészes a színe még szerintem, megszagolni nem akartam, megszédülést inkább elkerültem. :grinning:


2 kedvelés

Szia!

Szerintem a színe nem vészes, de mivel lejárt én nem tartanám meg. Esetleg egyet keversz belőle és a maradékot dobod.

1 kedvelés

Ha abból indulok ki, hogy pl. az Expromizer v4 bubis üveges tankomban a halványsárga Kentucky már fél adag elszívásánál mélyen bebarnul, de ugyanúgy finom marad, én azt gondolom:
Ha az enyhén barnás alapod illata nem kellemetlen, állaga jó, akkor bátran használd. De egy próbakeverés is megmutatja.
Próbázd le olyan aromával, aminek nem kell sok érés.
Ennyi barnulás alapjan még a nic tartalom is rendben lehet.
A bekevert levest, ami ebből készült, fokozottan fény-és melegmentes helyen tárold, akár hűtőben.

2 kedvelés

Rendben, köszönöm.
Alapvetően mindent fagyóba szoktam rakni, kivéve amit töltök a tankba.
Most ideiglenesen csak a nic base van fagyóban, de a többit is ott fogom.
Ha már jobban barnul akkor valószínűleg kidobom, de akkor egyelőre még marad.
Gondolom fél év múlva már be fog sajnos jobban barnulni fagyasztó ide vagy oda.
Esetleg 1-2 hozzászólást még szívesen fogadok.

Ha már a fagyó előtt rosszul volt tárolva (pl. webshop raktár) akkor az a fagyóban is be fog barnulni idővel, akár fél év múlva, akár 1 év múlva. Ha a nikotin bomlása egyszer megkezdődik max. lelassítani lehet.

4 kedvelés

@Vaperina_Kinga
Hát ha már az érkezéskor ilyen volt, akkor én nagyon jól tárolom. :grinning: Nagyjából 3 éves.

Te jól csináltad, ez nem is kérdés. :blush:

4 kedvelés

Szervusz @vapetron !

Semmi baja a nikotinodnak azon kívül, hogy gyengült valamennyit és színeződött ! Én semmiképp nem dobnám ki. Sajnos az oxidációs folyamat elkerülhetetlen.

3 kedvelés

Ez a téma automatikusan lezárult (az utolsó választól számított) 30 nap után. Nincs lehetőség új hozzászólás küldésére.