Alaplé tárolás

Sziasztok!
Először is köszönöm hogy itt lehetek ezen a csodás fórumon. Eszméletlen mennyiségű infót találok meg nap, mint nap!
Viszont az alábbi kérdésre mégsem tudtam választ találni, így feldobom külön.
Tehát most először rendeltem nagy mennyiségű 100mg/ml nikotint, hozzá PG-t, VG-t. Az egész, ha jól számoltam 2,1 litert fog kiadni, ami azért nem hitvány mennyiség. Azt még megtaláltam, hogy hűtőben, fagyasztóban a legjobb tárolni, viszont az edényzet anyagára nem találtam semmi okosságot.
A kérdés az lenne, hogy lehet hosszú távon műanyag palackban tárolni vagy mint sok más folyadék esetében, a műanyag az alaplevet is elrontja? Érdemes esetleg üvegből készült üvegben tárolni?
Előre is köszönöm ha valakinek ezzel kapcsolatban is van infója :smiley:

3 kedvelés

Szia! Első körben nem keverném be az összes anyagot. Külön-külön könnyebb tárolni is meg az eltarthatósága is jobb. Nikit hűtőbe pg,vg, aroma száraz hűvös helyre.

6 kedvelés

Szia!

Itt egy rövid de informatív írás @Vaperina_Kinga tollából! :blush:

Olvastam igen, alapban nagyon hasznos topic, de ebben sem találtam utalást arra, hogy műanyag flakonban tárolva érheti-e bármi probléma, minőségvesztés a levest :smiley:

Azért nem írtam még ilyenről, mert soha semmilyen probléma nem lépett fel, bármilyen anyagú edénybe, flakonban is teszi valaki. Én abban tárolom amiben kapom. A készre kevert nikkes alapot is, csak a liquid van másmilyenben. :slightly_smiling_face: Abba teszed amit a legjobbnak ítélsz. :hugs:

Ám akiben ilyen kérdés felmerül, annak fontos, ezért szoktam javasolni, hogy vegyen sterilizálószert, és akkor ami előzőleg volt az adott flaskában (ha nem alaplé összetevők voltak benne), az nyomtalanul kiszedi, és általában tökéletesen szagmentesití is a sterilizáló folyadék. :slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Nagyon szépen köszönöm a megerősítést!
Alapban nekem is az ment át a fejemen, hogy maga a gyártó is műanyagban tárolja, de inkább hagyatkozok a személyes tapasztalatokra, mint hogy elrontsak valamit :smiley:

1 kedvelés

Igazán nincs mit. :slightly_smiling_face: Ők maguk is sterilizálják a flakonokat, ezért szoktam javasolni, hogy aki ilyenre oda szeretne figyelni, lehet kapni sterilizáló folyadékot. :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Ez a téma automatikusan lezárult (az utolsó választól számított) 30 nap után. Nincs lehetőség új hozzászólás küldésére.