Mutasd meg, mid van. 😊 3.0

A mai duó:

10 kedvelés

Igazába nem a tiedhez, csak érintőlegesen ha már X,
Kijött a Kayfun X SE(“mélyfekete”) még nem 200 Euro van még 5 cent híja :slight_smile:

Tisztelettel

Jaja, láttam, de én sajnálom az eredetire a pénzt! :sweat_smile:

én nem sajnálom, de szerintem ennyivel nem ér többet mint a jó dwarw, byka, stb klónok :grin: Érzésem szerint $100 felett a legjobb ss tankok is túlárazottak. Más az ha valami drágább anyagból van…de az meg felesleges plusz a tartósságot tekintve.
Már egy ideje ott tart a vape ipar is, hogy mindegy milyen felesleges vagy kevés módosítást muszáj csinálni ha árat akarsz emelni. Egyszer lepnének meg azzal, hogy a bekerülési költség csökkentése miatt valami olcsóbb lesz :smiley: Ez az új 3/4 daninak és a Byka 9+ nak sem sikerült :rofl::grin:

Persze, azok, egyébként, de ne feledd, itt kapsz minőségbiztosítást, supportot is a pénzedért. Meg hát valakinek ki kellett találni azokat a tankokat és megcsinálni, amit utána persze hogy negyed áron tudnak lemásolni, mert gondolkodnijuk sem kell.

Ha senki nem venné meg az eredetit, mondván túl van árazva, akkor nem lenne klón sem, mert nem lenne mit másolni.

Szóval szerintem az egy téves gondolat, hogy itt a picit pontosabb illesztésért és egy picit jobb minőségért fizetsz, van itt még jó pár dolog, ami miatt annyi, amennyi. Kíváncsi lennék mekkora árréssel dolgoznak a gyártók? De meg lennék lepve, ha egy 40 dolláros klón gyártási költsége meghaladná a 15-20 dollárt. Szóval ott is lehúznak azért. Cserébe egy zsákbamacska.

4 kedvelés

Hejjj, én nem vitatom, hogy drágábban kell adni az eredetit…én a 3-4x szorzót sokallom
Egy esetben talán elfogadható ez a többlet…ha nem kínai bérekkel készül…ez kimaradt a számításból :grin:

Értem, ez már inkább a fizetésed kritikája, vagy a magyar bérezésé. Ha havont 4k eurt hazavinnél, eszedbe nem jutna klónt venni.

Egyébként meg a fejlődést mindenhol a prémium szegmens húzza, aztán idővel ezek a fejlesztések leszivárognak az olcsóbb termékekhez is. Persze ezeknek meg kérik az árát, mercit sem fogsz 5 milláért kapni, a jó ár-érték arányt nem a felső polcos termékeknél kell keresni. A gondok akkor kezdődnek, amikor az ár magas, de a minőség ezt nem tükrözi, mert a névért fizetsz. Szerencsére ez talán a vape termékeknél nem jellemző, mondjuk van pár érdekes highend termék, ahol egy műanyag modért el akarnak 500 eurt kérni, de hogy miért? Na az tényleg fura.

2 kedvelés

Sok highend terméket ugyanazon a kínai béren gyártanak, ne aggódj, kevés cég van, aki nem Kínában bérgyártat,.szerintem.

A különbség az, hogy 100 eredeti kayfunból 100 tökéletes minőség lesz, 100 klónból meg talán a fele lesz elfogadható.

1 kedvelés

Az anyagi helyzetem 30 éve nem befolyásolja a döntésem…és nem szűkölködtem soha. Tudatos maradtam akkor is mikor elszállt a bevétel…ezért van most is bőven, hogy csökkent.

1 kedvelés

Ez már ízlés kérdése, de akkor sem a tank lesz drága, hanem te vagy skót. :joy:

én a “jó” klonhoz hasonlítottam a hozzászólásomban…a szar klón a legdrágább :smiley:

2 kedvelés

Nem teljesen értek egyet, de ez egy olyan téma amiről naphosszat lehetne vitatkozni. :smiley: Ha már autóipar ott is bőven túl vannak árazva a dolgok és nem annyival amennyivel a minőség jobb és még csak nem is annyival amibe a fejlesztés kerül…
A túlárazás meg szerintem a tankok esetében pláne nem érthető, mert azért meg tervezni egy jó tankot nem űrtudomány, és nem kell hozzá 20 fős mérnöki gárda. A forgácsolás sem egy új keletű szakma, szóval szerintem sem indokolt az 5-6-szoros ár akárhogy is nézem!

Ha én skót vagyok az csak azért lehet mert a cégek mohók :smiley:

1 kedvelés

Oké, csak hát ugye ez nem úgy megy, hogy egy jó klónt kérek. Nekem is voltak jó és borzalmas klónjaim, ugyanyannyiért. De még a legjobb klónokhoz képest is tudtak pluszt adni az eredeti tankok. Persze nem 4x többet. De valóban, ha az ember belenyúl a jóba, ott el lehet lenni, kétségtelen. Nálam ez inkább elvi kérdés volt, hogy ha bejött a klón, akkor megvegyem az eredetit, mert bát igaz 4x annyi, de az még így is nudli összeg.

1 kedvelés

Hát…ezzel nem tudok vitázni. :+1:t4:

Észnél kell lenni, az biztos.

1 kedvelés

Ma jött ő (Centanary Mods: Diplomat rta)

12 kedvelés

Beszámolót kérünk!

2 kedvelés

Elfogyott a tank amin gondolkodhatsz? :smiling_imp::grin:

1 kedvelés

Nem veszek több tankot. Nem látom értelmét felhalmozni. Esetleg majd valami dl rda-t. Abból kevesebb van. :joy::joy::joy::joy: Na meg majd egy dicodest idővel.

2 kedvelés

A Prime beüzemelve.Elsőre Contrappunto-val.Király!

10 kedvelés